Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


809 raspunsuri la acest subiect

#801
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 10:48

buna ziua!

 

am ramas in urma cu cititul si scrisul. a fost o nebunie la job, am fost si am mai facut o tura de analize, am rezolvat si cu pasapoartele fetelor...

a fost o saptamana plina. 

maine vreau sa fac curatenie ca week-endul trecut am umblat si nu am facut nimic in casa.

m-am hotarat sa imi schimb permisul care e expirat de mai bine de 2 ani, si vreau sa fac cateva ore de conducere...daca gasesc timp. 

 

cu kg. eu sunt in extrema cealalta. dupa ce ca eram f slaba in ultimul timp pentru ca mi-a fost mereu rau si am vomat mult am slabit mai tare. cred ca am coborat sub 50. 

 

weekend placut tuturor!



#802
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 11:34

Buna ziua,

 

Azi este International Day Against Homophobia, Biphobia and Transphobia - am aflat si eu la munca. O colega ne-a zis de un test al Harvard Uni care arata cat de mult suntem influentati (biased) pro/ contra anumitor grupuri (biased la modul general, nu atractie sexuala): UK/ USA, albi/ negri, femei/ barbati, homo/hetero, tineri/batrani.

Am facut testul cu UK/USA si pe cel cu orientarea sexuala. Sunt curioasa ce rezultate o sa am la femei/ barbati :):):)    

 

 

Testele sunt aici daca vreti sa le faceti: https://implicit.har...selectatest.jsp

(e deja selectata limba ca UK English; puteti alege alta limba aici: https://implicit.harvard.edu/implicit/ fara sa faceti cont) si datic lick pe Take a demo test (sus stanga)


Editat de Ioana_Pos, 17 mai 2019 - 11:34 .


#803
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 11:59

 Ieri am fost sa-mi cumpar costum de baie,  [smulgpar] soc si groaza, n-am mai cumparat nimic, grrr...., nu stiu cum o sa fac la piscina vara asta.  [zz]

 

 

Judoka, facem club? Noi plecam in vacanta vinerea viitoare si costumul meu sexy de anul trecut acum e cam... stramt. Ma rog, e elastic, dar se vad asa niste colacei pe ici pe colo, prin partile esentiale. O sa fac poze numai bust :)



#804
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 12:02

Un articol interesant: dupa ce au beneficiat de concediu de paternitate si l-au luat (petrecand mai mult timp acasa, cu copiii), barbatii spanioli vor mai PUTINI copii pe cand femeile isi doresc MAI MULTI copii.

 

https://qz.com/work/..._6WIObL79YUbFME

 

[:)]  [:)]  [:)]

 

shifted their preferences from child quantity to quality.  [clo] 



#805
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 12:13

De o ora jumate stau la coada la telefon sa vorbesc cu o idioata de companie. Sunt super nervoasa si suparata :(. E ziua mea libera si de cand m-am trezit stau si astept la coada...

 

Aseara m-a anuntat Turkish ca au schimbat zborul meu inapoi din Ro, numai bucata Cluj-Istanbul din data de 3 iunie, in 6 iunie! Bucata Istanbul-Stockholm a ramas desigur in data de 3 iunie. Oricum eu nu am cum sa nu vin in 3 iunie, asa ca am schimbat total planurile si am luat deja bilete din budapesta, cu norwegian. Voi merge cu microbuz la budapesta. Dar vreau sa iau banii inapoi de la astialalti. Le-am scris si email. Citesc pe FB ca sunt tare neseriosi si ca nu raspund la email, la tf daca raspund, te plaseaza la altii si nu iti platesc inapoi poate niciodata. OOOOf! 


Editat de mihaela_s, 17 mai 2019 - 12:14 .


#806
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 12:16

Judoka, vom zbura la Dubrovnik si de acolo cu o masina inchiriata vom merge roata prin Albania, Montenegru, Muntenegru de nord, Serbia, Bosnia, Kosovo, Croatia. 3 saptamani aproape :). 



#807
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 12:22

Ieri am fost in delegatie luuunga (si mai mai asteapta inca 2 in iunie) asa ca azi sunt mai relache la munca. Sincer, postul meu ar fi fost ideal fie acum 10 ani (cand inca nu aveam copii) fie in 5 ani de acum inainte (cand fetele vor fi mai mari). Oh well...



#808
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 12:34

Miha, sper ca totusi sa se rezolve cu rambursarea



#809
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 12:40

Judoka, vom zbura la Dubrovnik si de acolo cu o masina inchiriata vom merge roata prin Albania, Montenegru, Muntenegru de nord, Serbia, Bosnia, Kosovo, Croatia. 3 saptamani aproape :). 

Foarte frumos! Muntenegru e spectaculos. Croatia de asemenea, desi nu am vazut prea mult din ea, e foarte vasta. Ar fi frumos sa ajungeti la Plitvice. Dubrovnik, fantastic.


Editat de roli25, 17 mai 2019 - 12:40 .


#810
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 12:46

 

Ce o fi cu Ioana?

 

Pe ici pe colo si eu [flo]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -