Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Hot coffee


1574 raspunsuri la acest subiect

#791
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 24 ianuarie 2020 - 09:36

Didi , acum am văzut ca ai scris.  [ups]



#792
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 24 ianuarie 2020 - 10:17

Aqai,

 

 

ce mai faceti? Cum e Tudor? mai e wild? Sper ca imi dai vesti bune.

 

-------------------------------

 

al meu, asta mic, dupa ce ne-am bombanit ca nu invata si tot el cu gura mare, il luasem de la un termin si mergeam sa ridicam un pachet si apoi sa il luam pe fratsu care termina joi la 16:25 tot avea timp in masina, imi zice: 

ma apuca de citit manualul masinii [fal]  

ok

 

si din doua incercari mi-a cuplat telefonul la masina..si masina mea o am din decembrie 2008 si niciodata nu am reusit, nici eu, dar nici barbatul meu cel meserias [fri]

 

asa ca pot vorbi prin masina la telefon. (telefonul meu are niste setari pt aparate si nu mergea nu stiu ce setare, telefonul barbatului merge)

stiu ca e destept in acte  [ups] , dar ne mamanca nervii. [alcool]



#793
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 24 ianuarie 2020 - 10:24

Judoka,

 

voi nu aveti scrie pe Site-ul liceului terminile importante? la noi a venit scrisoarea nr 3, tiparita. acolo am trecute toate terminile. Tu esti acelasi land, deci avem acceasi vacanta. 

 

Dar, semestru se termina acu in 07.02, cand copii de clasa 5-10 plus K1 vor primi carnetele

iar K2 primesc acu in 31.01.

 

Stai ca in Rheinlandpfalz au dat deja Bacul? Am colegi a caror copii au dat deja bacul. In arilie au balul.

pe cand la noi si in bayern, si dupa bac (care e dupa Pasti din 22.04-05.05) copii merg la scoala ca aduna creditele si Bacul oral e in Iulie, iar balul cu inmanarea diplomelor e la mijloc de iulie. asa ceva [alcool]  

 

Vorba multa saracia Omului

07.02 se dau carnele si fix luni pe 10.02 incepe semetru 2, iar vacanta semestriala/ Faschingsfeiern  e la inceputul Postului, adica 24.02.

 

-------------------------------------------

 

Copilul mare a avut de scris un monolog si a luat nota 1. fara greseala la germana [alcool]



#794
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 24 ianuarie 2020 - 10:39

Didi, bravo copilului mare!!

 

Judoka, da, iar greva. Nu ne impacteaza f tare, fetele au gripa si sunt acasa cu sotul. Luni, marti si miercuri am stat eu. 



#795
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 24 ianuarie 2020 - 11:02

Mik,

 

perdeaua , Am avut 12.7 m petru 5.5 metri de galerie. Eu am masurat cat e de la galerie la podea 242 cm. 

apoi am tras fir de la un capat la altu, am taiat-o pe firul lipsa si apoi am calcat o margine de 2 cm. (aici m-a ajutat barbatul ca nu reuseam singura)

apoi am tras-o asa simpla. 

apoi am pus bansa dsi am tras-o sus si apoi inca o data pe banda. 

am tras marginile si asta a fost.

 

acu tre sa le fac la celalate camere. l-am pus pe cele vechi, cat mi-a ajuns, dar cum ziceam, acolo aveam geam mic ca jos era caloriferul. Aici nu am calorifere si geamul de de sus pana jos, cat peretele. Geamurile sunt foarte mari.



#796
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 24 ianuarie 2020 - 11:09

Judoka,

 

copila ta e clasa a 4-? 

 

La noi in scoala ziua pt copii de clasa a 4-a este in 14.02, de la ora 16:00 Stiu ca ai mei trebuie sa fie ca deschid festivitatea cu Big Band-ul. Apoi sunt de serviciu pe Clasa. 

 

sa vad cum fac, ca ei 12,13,14 pana la ora 14:00 sunt in tabara de teatru, amandoi deci vor merge direct la scoala.

 

de fapt vroiam sa iti zic ca eu mereu in clasa a 4-a am primit de la invatatoarea lor lista cu scolile si cand au portile deschise, Ba era si un Elternabend la Grundschule de informare. Eu am vizitat vreo 5-6 licee, sunt 11 in orasul meu, dar eu am stiut exact unde sa ii manipulez. Ca doar nu era sa las copilul de 9 ani sa decida


Editat de DidiAlex, 24 ianuarie 2020 - 11:11 .


#797
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 24 ianuarie 2020 - 11:37

valeu Coca, acu am recitit. au fetele Gripa..sanatate multa



#798
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 24 ianuarie 2020 - 11:38

noi ne-am decis deja. nu ii scot decat 2 dinti. apoi restul. 

 

-------------------

in alta ordine de idei dupa 4 ani am iar birou care il vreau. Se vede ca-s senioara  [pk]

 

si pot sa desschid orice fereastra fara sa imi sutieze careva monitoul [alcool]



#799
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.879 mesaje

Postat 24 ianuarie 2020 - 11:51

Didi, pe site scrie când e notenkonferenz ( 31) și eu am un blanc in cap, atunci se da carnetul ? Pe 3 începe programarea pt Elternabend. 

 

Da, am o lista cu liceee, la ea in clasa e f f variat, de la real Schule la privat sau la licee care nu sunt la noi in cartier. 

Am o prietena care cu media de 2,2 a primit realschuleempfelung [batcap] Anyway nu știu cât ne afectează , pt ca noi vrem sa ne mutam. 

 

 

Coca, sănătate la fete, urat cu gripa asta. La anu mi am propus sa ne vaccinam. 



#800
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 24 ianuarie 2020 - 11:52

Coca, sanatate la copile ! 

La noi inca n-am auzit de gripa pina acum. Eu si copilul mare suntem vaccinati. 

 

Judoka, luni m-am "enerfat" pe unii studenti care au copiat unii de la altii. :) Si le-am pus un mare 0 la toti suspectii. Apoi uniii mi-au scris in modul foarte nobil : "colegul din binom (erau in grup de 2) nu e vinovat, eu am facut-o lata". Acum tot eu "rezolv"caci junii trebuie nitel scuturati, dar nu am chef sa mai repet vreo evaluare. 

 

Didi, dar voi care ati incercat sa cuplati telefonul ati citit si manualul ? La informaticieni asta se cheama RFM (read the f...ing manual). :)

 

Aqai, am vazut poze de la voi si mi-a placut foarte tare. Vizual. Practic insa cred ca e destul de greu chiar daca sunteti obisnuiti pe acolo.

 

Va pup pe toate. Sanatate la toti si copkii cuminti ! 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -