Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Minuni de Decembrie 2018 (Mamici de Decembrie 2018)

sarcina gravida decembrie 2018

148 raspunsuri la acest subiect

#51
Sona11

Sona11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 25 aprilie 2018 - 07:56

Sper sa fie totul bine pana la sfarsit :). Astazi merg la medic pt a doua oara, sa vedem cum a evoluat pana acum. Va tin la curent. Voi ati fost la eco cu sotii? 



#52
Sona11

Sona11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 25 aprilie 2018 - 17:27

Se pare ca pana acum sarcina e ok. Ii bate inimioara si are 12 mm :). Dupa calcule 7 saptamani si 3 zile. Mi-a gasit si mie o mica sangerare pe uter. Iau utrogestan de doua ori pe zi. Iar pt ureaplasma pozitiva va trebui sa incep un tratament cu eritromicina de 4 ori pe zi timp de 10 zile si eu si sotul.,... . Urmeaza dublu test la 12 saptamani. Voi ce noutati mai aveti? 



#53
CatalinaMur

CatalinaMur
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 25 aprilie 2018 - 19:14

Buna burtici!!! Sunt o viitoare mamica de 21 de ani, am 6 saptamani de sarcina (calculata de la data ultimei menstruatii) si sunt foarte fericita ca am ramas insarcinata!! Ne am dorit mult bebelusul si sper sa decurga totul foarte bine pana cand imi voi tine bebelusul in brate 


#54
FloriFlor

FloriFlor
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 26 aprilie 2018 - 10:30

Buna, fetelor! 

Sunt și eu o mămică in devenire, 8 saptamani


#55
Iuliana54

Iuliana54
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 26 aprilie 2018 - 21:29

Felicitari si bun venit noilor mamici! Sarcina usoara!



#56
elenasimona

elenasimona

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 26 aprilie 2018 - 21:49

Buna seara, mamici, astazi am fost dinou la dr, mi-a facut eco, se pare ca totul este în regulă până acum, avem 5 saptamani. Urmează să fac analizele iar după 2 saptamani voi merge dinou la control. Ma simt minunat. Doamne ajuta sa fie totul bine.



#57
FloriFlor

FloriFlor
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 27 aprilie 2018 - 20:45

Buna seara, viitoare mămici de minuni ❤️

Am scris un mesaj mai sus, dar din păcate s-a postat doar prima frază. 

Acum observ același lucru, oare de ce? 

Eu am 9 săptămâni de sarcină și încep să mă obișnuiesc cu stările de rău pe care le am... Greata, voma, amețeli, durerile abdomenului. 

In saptamana 6 m am simțit foarte rau și Dr m a chemat la spital sa sa vadă, mi a făcut o serie de analize, am făcut și eu altele și au ieșit toate bune. Sper sa fie bine!! 

Problema e că de ieri dimineață am o scurgere ușor roșiatică și tare mi-e teamă să nu fie ceva in neregula. Deocamdată nu l-am anunțat pe medicul meu, mai aștept. 


Editat de FloriFlor, 28 aprilie 2018 - 20:34 .


#58
Adriana1411

Adriana1411

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 28 aprilie 2018 - 11:11

Buna din nou, fetelor! :) Felicitari si sarcini usoare in continuare! Eu revin cu vesti triste. Din pacate cred ca am suferit un avort menstrual (sau avort spontan? nu stiu exact). Initial aveam ieri al doilea control, insa am mers joi seara fiindca joi dupa-masa am observat mici scurgeri maronii. La eco se vedea embrion insa nu si activitate cardiaca, iar dupa masuratori avea 5 sapt si 5 zile (eu avand 7 sapt si 3 zile de la prima zi a ultimei menstruatii). Trebuia sa fac azi si luni BHCG, dar aseara s-a intamplat inevitabilul. O sa merg luni sa vedem daca e ok, daca s-a eliminat tot pe cale naturala si ce e de facut pe viitor. Sper sa fie ok si sa trec repede peste aceasta experienta. Probabil ar trebui sa parasesc grupul.. dar mai stau putin pe aici cu voi, daca nu va suparati.:) Pupici si sa aveti grija de voi!



#59
elenasimona

elenasimona

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 28 aprilie 2018 - 12:41

Buna Adriana1411, imi pare foarte rau, dar ai incredere in Dumnezeu si fii puternică. Și eu în februarie am avut un avort menstrual, nu a fost nevoie de intervenția pentru va s-a eliminat tot pe cale naturală , a fost groaznic pentru ca ne doream de mult al 2 lea copil, si uite ca acum sunt dinou însărcinată în aproape 6 saptamani, încă stau cu frica sa nu se întâmple dinou, dar sper din tot sufletul sa fie bine de data asta.



#60
Sona11

Sona11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 28 aprilie 2018 - 13:38

Adriana, imi pare rau pt ca s-a intamplat asa... sa nu te dezamagesti. Din pacate se intampla nefericiri de genul acesta. 

Sa te gandesti la viitor cu speranta. 

 





Etichetat si cu sarcina, gravida, decembrie 2018

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -