Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Minuni de Decembrie 2018 (Mamici de Decembrie 2018)

sarcina gravida decembrie 2018

148 raspunsuri la acest subiect

#101
AlexaMentea

AlexaMentea
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 07 mai 2018 - 14:43

    Buna din nou!

    Se pare ca sotul meu ar rh pozitiv, deocamdata m-am mai calmat, urmeaza sa merg la control in 24 si cu siguranta si doctorul ma va linisti....e prima sarcina si sunt speriata de bombe :)) Eu nu am simptome atat de accentuate, vaga senzatie de greata, nu vomit...doar dupa-masa ma simt ff obosita plus ca de ieri am inceput sa am senzatie de ameteala...parca nici sanii nu ma mai dor ca in primele saptamani.. la fel sunteti si voi?

    O zi frumoasa!



#102
AlexaMentea

AlexaMentea
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 09 mai 2018 - 16:50

Buna fetelor!

Voi ati facut cumva Dublu Test si Testul Torch? Eu abia in 24 am programare la doctor si pana acum nu am discutat deloc cu el despre aceste teste. 

O zi frumoasa!



#103
Aida90

Aida90
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 09 mai 2018 - 20:55

Buna mamici!Se pare ca si eu sunt o mamica de decembrie..Am 8 săptămâni si 3 zile si niste greturi ingrozitoare,sunt la prima sarcina.Nu asta e problema care ma ingrijoreaza,ci faptul ca eu locuiesc cu o nepotica care in urma cu 6 zile a facut varicela si credeti-ma ca de atunci sunt intr-un stes continuu,mi-e frica sa nu fac si eu.Ati trecut prin asa cv sau aveti idee?Multumesc



#104
AncaDiana28

AncaDiana28

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 10 mai 2018 - 15:30

Bun venit, Aida! Sarcina usoara si sanatate! Ai avut varicela?

Dublu test se face pana n saptamana 14.

 

Pentru mamicile din Bucuresti: puteti beneficia de 2000 lei vouchere pentru analize/medicamente.

 

Http://dgas.ro/voucher-materna/

 

Astept cu nerabdare urmatrolul control pe 24. Va pup!



#105
Aida90

Aida90
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 10 mai 2018 - 18:01

Buna.Nu stiu daca am avut varicela cand am fost mica si nici mama nu isi mai aduce aminte,deci nu-mi ramane decat speranta sa nu fac..Apropo testul Torch parca arata anticorpi de varicela daca am inteles bine si tocmai ce l-am facut,iar acum astept rezultatul.



#106
FloriFlor

FloriFlor
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 12 mai 2018 - 08:26

Buna, buna! Ieri am fost la o echografie și am văzut bebele. E atât de mic!! Dr m-a anunțat că după măsurători ar fi de fapt săptămâna 11, nu 10...

Peste 2 săptămâni am programat dublu test și sunt tare nerăbdătoare, poate aflu și ce sex are Bibitză al meu ❤️

Eu deja mă simt mai bine de o săptămână, fara grețuri și vomă continua, mă sâcâie  o răceala, dar sper sa treaca!!! 

 


Editat de FloriFlor, 13 mai 2018 - 08:16 .


#107
Edvina

Edvina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 12 mai 2018 - 11:19

Bună !

Si eu am avut o alarmă falsa de varicela ,si nici eu nu ştiam daca am avut sau nu. Am tot citit atunci despre asta si nu e chiar capăt de lume, multe sarcini sunt duse foarte bine pana la final si copiii sunt sănătoşi . Din fericire copiii cu care intrasem in contact nu au avut defapt varicela .

Eu sunt relativ bine ,greţuri mai tot timpul si sani sensibili . Saptamana viitoare merg sa vad cum sunt copiii, daca sunt bine amandoi .

Nu ar fi mai usor sa ne scriem pe Facebook ?

 



#108
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 16 mai 2018 - 12:33

Te pregatesti sa devii mama? Te temi de nastere sau ca nu o te vei descurca in primele saptamani dupa nastere? Crezi ca sotul nu este pregatit? Sau pur si simplu doresti sa afli sfaturi practice care sa te ajute. Vino impreuna cu partenerul tau la acest eveniment cu format special! O sa ai parte de informatie de calitate, sfaturi practice, emotie si multe surprize pregatite de Desprecopii.com si sponsorii evenimentului. O graviduta informata este mai puternica.
Intrare gratuita NUMAI pe baza de invitatie! Acceseaza pagina evenimentului! http://comunitate.de...esti/index.html

 

post-18-0-28723500-1526402966_thumb.jpg



#109
dora91

dora91

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 16 mai 2018 - 21:51

Hello cum mai sunteti gravidutelor? Eu am stari de rau si vomat seara si pe 28mai am eco si cred ca daca o sa se vada ne va zice ce o sa avem...abia astept .  voi cum mai sunteti? Am facut si ceva analize maine voi merge dupa rezultat..va doresc o seara cat mai linistita



#110
bratu_2

bratu_2
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 mai 2018 - 09:04

Buna mamici. Va urmaresc de ceva timp. Si eu am 11 saptamani maine merg la dublu test,  abia astept sa vad ce face bebe. Si eu am greturi si abia pot manca, mai mult fructe,  sa nu vad mancare gatita. De cateva zile au apărut niste ameteli cand ma ridic din pat insa incerc sa nu ma ingrijorez. Dar problema mea este ca de doua zile mi-a aparut la gura herpes si  imi e tare frica sa nu afecteze pe bebe. Ati trecut prin asa ceva? Cum ati tratat? 





Etichetat si cu sarcina, gravida, decembrie 2018

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Plimbare ❤️

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 19:31

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -