Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Nod in papura de cuaternar


873 raspunsuri la acest subiect

#831
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 30 decembrie 2017 - 17:55

De curiozitate, unde sta sora? Banui ca in afara Ro? Daca poti sa spui.



#832
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.198 mesaje

Postat 30 decembrie 2017 - 17:59

Anja, deoarece eram tot timpul pe drumuri (distanta dintre ai mei si ai lui este destul de mare), am ajuns la o situatie de compromis: inchiriem o pensiune la munte si strangem parintii si prietenii care vor si pot sa vina. In acest fel toata lumea e relaxata, nu mai sta nimeni in bucatarie cu zilele, avem timp sa vorbim si sa petrecem efectiv timp impreuna.

 

Primeam si noi tot felul de observatii deoarece copiii nu mancau ce gateau ei, nu se jucau unde voiau ei, se plictiseau si mai faceau tot felul de tampenii....la prnsiune le luam ce stiam ca mananca, faceam excursii pe munte, vizitam locuri noi si ii tineam ocupati.


Editat de Marion9, 30 decembrie 2017 - 18:09 .


#833
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 30 decembrie 2017 - 18:11

Ioana, sora mea sta la Helsinki.  Si stiu ca ea si-a dat toata silinta sa le faca a lor mei un Craciun frumos. Pe mine ma ingrijoreaza depresia si cat de intoleranti si neintelegatori au devenit. Adica, se supara din nimicuri, in loc sa se bucure de ei. Ca doar mama nu se astepta sa cante colinde romanesti adolescentii sora-mii asa cum faceau pana acum cativa ani. Si mama stie ca noi nu ne omoram cu mancarurile romanesti...Si sa se supere ca i-a schimbat becurile la masina (de fapt s-au suparat ca vezi doamne le-a zis ca masina nu era perfecta.). Nu am cum sa ii spun asa cum zici tu, ca stiu ca se supara. Ma tot gandesc daca o dscutie serioasa ar schimba ceva, sau pur simplu ar tb sa o las balta, si sa ma multumesc ca sunt inca sanatosi.

Miha, Marion, ai mei refuza sa mai plece de acasa, ca cica ii mananca vulpea gainile... si cand cand insist imi zice ca "ce stiu eu, ca vorbesc din povesti, ca sunt rupta de realitate". Iar facutul mancarii este o chestie de care oricat ii spunem nu vrea sa ne asculte. Se da peste cap cu tot felul de chestii, mai mult traditia si placerea ei decat ale noastre.

Nici la mine nu vor sa mai vina. Acum 2 ani cand au venit, erau tot timpul bosumflati, si se plictiseau.

Ai mei sufera tare mult ca am plecat din tara amandoua si din cauza asta cred ca sunt ff deprimati. Desi i-am rugat sa se mute sau sa vina sa stea perioade mai lungi or la mine or la sora-mea refuza cu incapatanare. Nu vor decat ca noi sa ne intoarcem in RO si tot spera la asta, mereu imi reproseaza ca am plecat. "Santaj emotional"


Editat de anja, 30 decembrie 2017 - 18:15 .


#834
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 30 decembrie 2017 - 18:16

Complicat Anja...complicat...



#835
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 30 decembrie 2017 - 18:17

sau pur simplu ar tb sa o las balta, si sa ma multumesc ca sunt inca sanatosi.

 

anja, eu as zice ca asta conteaza cel mai mult acum. [flo]



#836
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 30 decembrie 2017 - 18:25

Da,am abandonat ideea de Jan Viteza cum eram.Din simplul motiv ca am avut ocazia sa merg cu pilotul la volan.Om care sa conduca mai pudent n-am vazut.Si a fost si un an pilot in Afganistan..parca.

 

Mai ales ca am copilul cu mine.....la 60 mai ai posibilitatea sa eviti,sa franezi chiar daca sari un sant nu te rupi si te rastorni.Nu merg chiar cu 60 dar m-am potolit,ca am intrat odata venind dinspre Focsani in derapaj .si cand am vazut ca pur si simplu nu puteam controla masina...senzatie groaznica.Veneam de la niste cazuri umanitare si eram singura..Am jurat ca gata......ultima oara cand am facut-o pe nebuna.

 

La 22 ani de cand conduc ies cam din orice situatie,mai ales ca avand doi smurdisti in familie am invatat multe.Dar mai bine cu 15 minute mai tarziu decat cifra.Parerea mea,desigur,fiecare e liber sa faca ce vrea dar o singura data o fractiune de secunda e de ajuns.



#837
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 30 decembrie 2017 - 19:15

Totuși sa mergi cu 60 km la ora pe autostrada cred ca e ilegal. 

 

Respectarea vitezei e ceea ce contează, nu e Ok sa mergi cu 20-30 km la ora mai puțin decât viteza maxim admisă. Încurci și ești un pericol pentru restul conducătorilor auto. 

 

Apoi adaptarea vitezei la condițiile de drum și trafic e alta poveste. 

 

Asta am învățat la orele de condus. 

 



#838
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 30 decembrie 2017 - 20:28

Anja, cunosc si santajul- la noi e mai finut insa :).

 

Sper sa gasesti o solutie pana la anu’. 



#839
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 30 decembrie 2017 - 20:41

Ioana, sper ca in 2018 sa am mai multa intelepciune si intelegere...

 

Si ca sa schimb subiectul [:)], am vazut azi noapte Anna Karenina, productia cu Keira Knightley, il mai vazusem, dar pe sarite, si mi-a placut ff mult cum a fost filmat si cu ideea de viata ca un teatru. Aaa si mi-au placut rochiile, coafurile si de Keira. L-ati vazut?



#840
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 30 decembrie 2017 - 20:42

Da, l-am văzut și eu aseară Anja! 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -