Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Nod in papura de cuaternar


873 raspunsuri la acest subiect

#851
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 31 decembrie 2017 - 01:13

Anja, exact asa e si tata...in 12 ani odata nu a venit la noi... e forma lui de protest ca am plecat din tara. Il las in pace nu se va mai schimba.

Si faza cu becurile e identica...ultima oara cand am fost, barbatul i a schimbat intrerupatoarele din apartament, de la becuri si prize, erau vechi, unele sparte, etc. Vai ce s a mai suparat, ca de ce se baga el, ca alea vechi au fost montate de electrician calificat...Noi nu ne mai suparam, cineva trebuie sa cedeze.

 

Despre viteza la voan, ideal e sa nu perturbi traficul, sa mergi cu traficul cum se zice. Viteza legala pe autoruta aici e intre 60 si 100, deci legal unuia care merge cu 60 nu ai ce sa i reprosezi. Cu conditia sa ruleze pe prima banda, din dreapta. Desigur ca daca ar merge asa pe banda de viteza, din stanga, ar invita la accidente. Are si Mada dreptate, altfel eviti si manevrezi la 60, ai mai multe sanse. Fiecare ar trebui sa si stie limitele lui si ale masinii si sa mearga cu viteza legala la care se simte in siguranta.

 

Am facut ultimele cumparaturi si acum zac. La noi la fel de frig. A trecut si anul asta...



#852
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 31 decembrie 2017 - 09:23

Buna dimineata!...Da a trecut si anul asta si vine unul si mai bun.

 

Eu asa gandesc.

Eu nu am spus ca merg cu 60km....desi pe prima banda merg cei care nu gonesc,pe aia din stanga merg berbecii cu avioanele.....insa daca unul care descarcereaza morti din accidente face asta inseamna ca stie el ce stie.La fel daca pilotu` din familie conduce prudent stie el ce stie.Mie imi place la el ca ia o harta din care eu nu pricep nimic,se uita la ea si stie drumul.Nu foloseste GPS-UL...

 

eU AM CAM 3 ANI de cand am abandonat intrecerile pe sosea si de cand vedeam negru daca indraznea careva sa-mi dea un flash.......acum il las sa treaca.....sincer pe autostrada cu mai mult de 110 nu am mers de foarte mult timp.Am vazut si accident cand veneam de la mare......doi berbeci...ma gandeam oare cum au ajuns asa.....

 

In alta ordine de idei gata pregatirile......insa n-am destule farfurii..Dcaa le numar am doar 10....si sunt 15 oameni.Si azi musai sa ies in oras din cauza de platouri.O sa trec pe la soacra-mea sa le iau pe ale ei ca de nu....raman fara farfurii.Ieri am avut si instalator care a extins incalzirea si la etaj ca era doar un singur calorifer si mi-a pus inca trei....si normal ca s-a facut mizerie asa ca ia aspiratorul si urca cu el pe scari...si coboara-l si urca-l iar....iar eu n-am pus mana pe el de vreo 6 luni de cand am om la curatenie........si e unul mare de 120 cm inaltime si greu ca e din ala pentru garaj si curte.....dar il folosesc in casa.

 

Ma rog.....DESI E UN PIC OBOSITOR of tastatura asta.....imi place sa am prieteni dragi langa mine sa ne bucuram si sa manacam impreuna sa se joace copiii,mai ales ca ne stim de cand nu eram casatoriti....nici unii....


Editat de eumada, 31 decembrie 2017 - 09:26 .


#853
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 31 decembrie 2017 - 10:52

Buna dimi,

 

M/am apucat de o praji si nu am suficient zahar- sunt gospodina perfecta, ce pot sa zic :)

 

Fug la cumparaturi, azi e duminica si magazinele deschid la 10.



#854
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 31 decembrie 2017 - 11:43

Neața și de la mine!

 

Ioana, și eu am pățit așa, n-am mai avut zahăr și am pus miere în completare.



#855
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 31 decembrie 2017 - 11:44

Eu ma apuc sa fac:

 

N-am mai facut un tort de foarte mult timp (noi nu prea avem traditii cu torturi decat la zile de nastere) asa ca sa vedem ce iese. Pare simplut :)



#856
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 31 decembrie 2017 - 11:45

si se pare ca  e cool sa dispretuiesti tot si orice....mai rar adolescenti cum am fost noi....

 

Ei, eu exact adolescent dispretuitor am fost. Si oleaca am si ramas [:D]

Mie din tocmai, generatiile noi mi se par mult mai ok.



#857
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 31 decembrie 2017 - 11:49

Buna dimineata,

 

Ha, ha, ha eu nu fac prajituri si torturi!

La cererea telespectatorilor in loc de ciorba de potroace fac ciorba de burta - deci trebuie sa fac un drum la carrefour pentru burta.

 

stam acasa, am hotarat asa. Am refuzat ieri o alta invitatie dupa ce ne-am consultat. Si pe seara ce credeti ca imi aud urechile? Si noi stam singuri, nu invitam pe nimeni?

===

Astept un an nou bun.



#858
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 31 decembrie 2017 - 12:08

Neața și de la mine! Ioana, și eu am pățit așa, n-am mai avut zahăr și am pus miere în completare.

 

Am pus zahar pudra, mai putin. Mierea nu pleosteste conpozitia?



#859
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 31 decembrie 2017 - 12:10

la. Am refuzat ieri o alta invitatie dupa ce ne-am consultat. Si pe seara ce credeti ca imi aud urechile? Si noi stam singuri, nu invitam pe nimeni?

 

 

[:-)))]  [:-)))]



#860
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 31 decembrie 2017 - 12:17

Ioana, depinde ce prăjitură faci. Dacă ai face un pandișpan, nu cred că ar merge mierea. Dar dacă e un blat mai bogat nu ar trebui să fie probleme. Ce făceai dulce?




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -