Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cine o opreste din delir pe Olivia Steer?

sanatate radioterapie chimioterapie cancer

90 raspunsuri la acest subiect

#21
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 11:26

Si atunci , libertatea de exprimare o exercitam numai in spatiu privat ?

 

Nu, nicidecum. Doar că odată cu libertatea de exprimare vine și responsabilitatea.



#22
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.332 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 11:29

Care?



#23
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 11:35

Responsabilitatea lucrurilor scrise, care responsabilitate? :)



#24
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 11:45

Responsabilitatea lucrurilor scrise, care responsabilitate? :)

cu tot ce decurge din asta as adauga eu: lumea care te injura, lumea care te apropa, fani, haters,  etc. Asta inseamna sa fii in the public eye, cu bune si cu rele. Ti le asumi pe toate sau te retragi in privat.



#25
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 12:07

Si responsabilitatea acelora care aleg sa citeasca acele lucruri conteaza. Ea posteaza articole ori postari ale altora, ii citeaza. Ea  indeamna la informare, categorica este impotriva obligativitatii legii vaccinarii si a explicat de ce in interviuri. Si cu aceste lucruri si eu sunt de acord.

Strict pe ce ceea ce a dus la topic, specifica ulterior  ca se refera la aparitia ( certa dp ei dv ) a  unor dosare penale cu privire la niste medici, nu stiu care...pot sa presupun ca face referire la medicii cercetati de DNA pt nu stiu ce spagi sub forma de cadouri si excursii, aparuse prin presa ceva cu nu mai stiu cati medici, 70-80 de medici? Habar nu am, ca nu detaliaza mai departe. Dar si astia de au publicat ce a scris ea pe FB, daca erau jurnalisti "pi buni", nu castraveti murati, nu trebuia sa ii ceara acordul si sa o intrebe una alta, " hei, colega, ce vrei tu sa spui? ", " ce stii tu si noi nu stim?" gen :D, mie asa imi parea firesc, daca tot s-au apucat sa ii dedice un articol, nu? Altfel, sorry, dar ce urmaresc ei, pot sa fiu libera si sa cred ca este o noua mizerie aruncata in OS.

Mdah, Gigi 24 s-a multumit ca sa il citeze pe scriitorul Cartarescu,  sa ne zica nu sh ce de niste studenti fie ei si la medicina si gata, job done, ne justificam sambria. Soc, soc, soc,OS!  [colegi] Si noi despicam firul in patru? Pe bune! [:-/] 


Editat de lucialu, 15 septembrie 2017 - 12:08 .


#26
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 12:11

cu tot ce decurge din asta as adauga eu: lumea care te injura, lumea care te apropa, fani, haters, etc. Asta inseamna sa fii in the public eye, cu bune si cu rele. Ti le asumi pe toate sau te retragi in privat.

 

Eu as adauga si responsabilitatea penala,ca poate fi data foarte bine in judecata de victimele pe care le face.



#27
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 12:34

Strict pe ce ceea ce a dus la topic, specifica ulterior  ca se refera la aparitia ( certa dp ei dv ) a  unor dosare penale cu privire la niste medici, nu stiu care...pot sa presupun ca face referire la medicii cercetati de DNA pt nu stiu ce spagi sub forma de cadouri si excursii, aparuse prin presa ceva cu nu mai stiu cati medici, 70-80 de medici? 

 

Mă îndoiesc că dacă vorbește de ”toți oncologii care au prescris radioterapie și chimioterapie”, se referă de fapt la anumiți medici cercetați de DNA. Și nici nu poți să o acuzi că nu are proprietatea cuvintelor, având în vedere că a fost jurnalist. Plus că ce are genocidul cu DNA-ul? C'mon...

 

(”Va veni curând o zi în care toți oncologii care au prescris radioterapie și chimioterapie vor fi condamnați pentru genocid. #soon”)



#28
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 12:37

Eu as adauga si responsabilitatea penala,ca poate fi data foarte bine in judecata de victimele pe care le face.

E o exagerare!

Persoanele respective sunt constranse sa-i urmeze convingerile? Sunt lipsite de discernamant si OS hotaraste in numele lor?



#29
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 12:51

E o exagerare! Persoanele respective sunt constranse sa-i urmeze convingerile? Sunt lipsite de discernamant si OS hotaraste in numele lor?

 

Cu psihicul omului bolnav, nu te joci.

 

Eu as da-o in judecata,daca sa pp ca sotul meu i-ar urma predicile si sfaturile,iar deznodamintul ar fi Tragic.



#30
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 13:00

Hmmm, nu stiu care sint legile in ce-i priveste pe formatorii astia de opinie sau cum le-or mai spune. Interesant! Ca poti sa o dai tu in judecata Dana, dar daca nici o lege nu spune ca e responsabila cumva, nu stiu ce i se poate face. Habar nu am!





Etichetat si cu sanatate, radioterapie, chimioterapie, cancer

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -