Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cine o opreste din delir pe Olivia Steer?

sanatate radioterapie chimioterapie cancer

90 raspunsuri la acest subiect

#31
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 13:01

Danielag, printre primele postari mi-am exprimat parerea afirmand ca si ea exagereaza. Nu stiu de ce foloseste cuvinte precum "genocid ", nu sunt pretena ei...pot sa presupun ori ca e un defect de munca, ca a lucrat in presa, ori ca intentionat il foloseste ca sa atraga atentia ( desi ea repeta on and on ca nu mai este o persoana publica ), ori nu stiu la ce se refera, cati pacienti or fi tratat acel nr de medici, ca nu e de ici de colo, ea spune " toti", dar asta ar insemna ca toti oncologii de pe planeta asta sa aibe dosare? :D E despicat de fir de par si e stupid contextul ( articolul gigitv 24 ) , nu vreau sa o intreb ( pe contul ei fb nu stiu dc poate comenta oricine  ) si nici daca as face-o nu stiu dc mi-ar raspunde, nu interactionez cu ea, nu fac parte din presa...ca simplu cititor am insa pretentia de la astia care sigur isi iau sambria in calitate de jurnalisti, sa fi pus ei acele intrebari, nu sa imi serveasca o mizerie, ne iau de prosti, n-au pic de respect pt publicul caruia i se adreseaza. E un post de stiri, ce naiba! nu Cancan. Si ne miram de ce unele lucruri merg precum merg. Cu asa o presa, asa populatie, asa politicieni etc. 



#32
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 13:09

Cu psihicul omului bolnav, nu te joci.

 

Eu as da-o in judecata,daca sa pp ca sotul meu i-ar urma predicile si sfaturile,iar deznodamintul ar fi Tragic.

Daca n-ai ce face cu timpul tau si daca vrei neaparat sa gasesti niste vinovati...dar n-ai castiga!

E ca si cum dai in judecata baba din sat ca ti-ai omorat copilul aplicandu-i  tratamente babesti si neglijand sa-l duci la doctor.

Stiu, si eu exagerez, dar e pe-acolo!  [:)]


Editat de mianda, 15 septembrie 2017 - 13:16 .


#33
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 13:27

Daca n-ai ce face cu timpul tau si daca vrei neaparat sa gasesti niste vinovati...dar n-ai castiga!

E ca si cum dai in judecata baba din sat ca ti-ai omorat copilul aplicandu-i  tratamente babesti si neglijand sa-l duci la doctor.

Stiu, si eu exagerez, dar e pe-acolo!  [:)]

 

Dar chiar la subiectul ăsta a fost expusă o situație asemănătoare (a scris redactor pe prima pagină). Evident, totul trebuie circumstanțiat, nu se aplică ad-literam peste tot.



#34
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 13:35

Dar chiar la subiectul ăsta a fost expusă o situație asemănătoare (a scris redactor pe prima pagină). Evident, totul trebuie circumstanțiat, nu se aplică ad-literam peste tot.

Altele au fost circumstantele acolo.

OS nu a prescris tratamente nimanui si nu a pretins ca vindeca pe cineva.



#35
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 13:38

De-aia am zis că trebuie circumstanțiat :).



#36
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 14:18

Daca n-ai ce face cu timpul tau si daca vrei neaparat sa gasesti niste vinovati...dar n-ai castiga!

E ca si cum dai in judecata baba din sat ca ti-ai omorat copilul aplicandu-i  tratamente babesti si neglijand sa-l duci la doctor.

Stiu, si eu exagerez, dar e pe-acolo!  [:)]

N-ai de unde sti! [:)]

 

Letitia asa este,ca nu stii daca exista ceva legal,insa cumva legea are intodeauna portite...Cert este ca daca ar exista responsabilitate penala,alta ar fi situatia.

Ca daca baba din sat era cunoscuta in sat si in satele vecine,Olivia Steer e virala pe net.rata ei de audienta nu s ecompara cu a babei din sat(si nici nivelul intelectual zic eu,ma refer la pregatire aici)



#37
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 14:26

N-ai de unde sti! [:)]

 

 

Ca daca baba din sat era cunoscuta in sat si in satele vecine,Olivia Steer e virala pe net.rata ei de audienta nu s ecompara cu a babei din sat(si nici nivelul intelectual zic eu,ma refer la pregatire aici)

Chiar stiu! [:)]

Ceea ce face ea nu se poate numi nici macar instigare la neurmarea tratamentelor conventionale.

Iar audienta si nivelul intelectual chiar nu conteaza in fata legii.



#38
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 14:30

Mianda, ai dreptate.

iar de oprit, nu cred ca e cazul sa o opreasca nimeni - decat un curent sanatos, bine informat si "popular" :). orice alta incercare nu ar face decat sa o "martirizeze" si sa ii aduca mai multi sustinatori.



#39
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 14:41

Sa nu uitam ca si cei ce o urmeaza sint adulti, majori, vaccinati ( [ups] no pun intended [:-)))]), deci faptul ca nu s-au informat mai bine e si vina lor. De aia e greu sa dai in judecata pe cineva ca OS pentru ceea ce face.


Editat de Letitia1, 15 septembrie 2017 - 14:42 .


#40
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 15 septembrie 2017 - 14:42

Mianda, ai dreptate.

iar de oprit, nu cred ca e cazul sa o opreasca nimeni - decat un curent sanatos, bine informat si "popular" :). orice alta incercare nu ar face decat sa o "martirizeze" si sa ii aduca mai multi sustinatori.

Popular?Cum?

 

Tot asa pe fB?(intreb serios ca nu am priceput ce vrei sa spui)

 

(eu ramin la parerea ca o responsabilitate penala ar tempera-p.daca nu chiar anihila-o.Ma refer strict la curentul antivaccinare,tratarea cancerului...)





Etichetat si cu sanatate, radioterapie, chimioterapie, cancer

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -