Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Martie 2018

martie 2018 sarcina gravida

393 raspunsuri la acest subiect

#31
Ruxi92

Ruxi92

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 133 mesaje

Postat 31 august 2017 - 16:22

Buna, Diana!

 

Aici sunt toate bune. Ma simt bine in continuare. M am programat la dublu test și eco 3D pe 20 Septembrie. Sunt curioasa dacă pot vedea sexul bebelușului. Tu cum te simți?

 

Referitor la întrebarea ta, prietenele mele care au copii au folosit crema de prevenire a vergeturilor materne Elancyl. O poți cumpara de pe farmacia Tei. Fetele zic ca este foarte buna și Niciuna din ele nu a avut vergeturi. Astăzi mi am comandat și eu una. Un tub are 500 ml. De asemenea, mi a mai fost recomandata o crema pe baza de unt de cacao de la Palmer. 

 

Sper ca te ajuta ce ți am povestit. 

 

Te pup! :)



#32
diana.16

diana.16

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 31 august 2017 - 16:37

Maria, ma.bucur ca sunteti bine. Si eu aunt ok. Cu cu greturile stau relativ bine. S-au diminuat.  De curand stau prost cu somnul noaptea. Dupa 2 fuge. Si stau asa cu ochii in tavan si nu mai vine. Si acum ma doare capul de mor. Noptile nedormite..tu ai patit asa atat de devreme? Ca ma gandeam ca dusul la toaleta noaptea si insomniile apar mai traziu  dar eu sunt campioana de pe acum.

Pentru vergeturi  eu am inceput sa folosesc de la 9 saptamani o crema de la Mustela. Este special pentru perioada asta. Sper sa fie si buna pe cat de scumpa e.  Dar si  eu cred ca tine foarte mult de elasticitatea pielii si de corpul fiecareia. Poti sa te dai si cu mama cremelor, daca e sa faci, faci!  Eu deja am pe fund de la slabit si ingrasat brusc. Sper sa nu fac si pe burta care de altfel mi se pare foarte mare. Maine intru in trimestrul  2 dar mi se pare ca zici ca ies din trimestrul 2


#33
maria_scu

maria_scu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 31 august 2017 - 16:56

La prima sarcina as fi dormit non stop si ziua si.noaptea ,nu am avut probleme ,in schimb la fetita si eu ma trezeam noaptea si nu puteam adormi la loc.Acum depinde,daca ma trezesc pe la 3-4 la baie sigur ma invart o ora pana reușesc să adorm din nou.

 Nu vreau sa te sperii ,dar in ultimul trimestru o sa fie si mai greu. Te trezesti vai d es la baie,iti găsești greu poziția,abia te intorci... Dar important e sa ajungem cu bine cat mai aproape de termen si sa fie bebelușii sănătoși.



#34
diana.16

diana.16

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 31 august 2017 - 17:23

Cred ca ma culc in baie in ultimul trimestru. Daca acum ma duc de 2-3 ori pe noapte, atunci ma mut cu totul acolo :)). Cat despre  intors eu si acum ma intorc greu pt ca am probleme la coloana. Ma gandesc cu groaza ce dureri ma asteapta dar asta este. Faceam fizioterapie si chineto. De cand am ramas insarcinata am renuntat si la gimnastica pt ca am avut si hematomul ala si mi-a fost teama de efort.  Mergem cu Dumnezeu inainte. Am incredere ca o sa fie bine. 

 



#35
diana.16

diana.16

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 31 august 2017 - 17:30

Buna, Diana! Aici sunt toate bune. Ma simt bine in continuare. M am programat la dublu test și eco 3D pe 20 Septembrie. Sunt curioasa dacă pot vedea sexul bebelușului. Tu cum te simți? Referitor la întrebarea ta, prietenele mele care au copii au folosit crema de prevenire a vergeturilor materne Elancyl. O poți cumpara de pe farmacia Tei. Fetele zic ca este foarte buna și Niciuna din ele nu a avut vergeturi. Astăzi mi am comandat și eu una. Un tub are 500 ml. De asemenea, mi a mai fost recomandata o crema pe baza de unt de cacao de la Palmer. Sper ca te ajuta ce ți am povestit. Te pup! :)

 

 

 

 

Buna, Roxana. Ma bucur sa aud ca sunteti bine. Stiam  si de Elancyl. Si bio oil am auzit ca este f bun. O sa incerc si eu. Sa dau cu una dim si cu una seara. Elancyl ul e mai buna la pret-cantitate..comparativ cu Mustela. Au acelasi pret dar Elancyl e dubla ca si cantitate. 

Si inca astept rezultatul la dublu test si la analizele de secretie. Stau ca pe ace. Despre sexul bebelusului mie mi-a spus ca 60% e baiat. Dar la urmatoarea eco nu a stat sa se vada. Statea turceste. Asa ca mai am de asteptat. E posibil sa fie fata data viitoare. Cunosc multe persoane care au patit asa. 100% vom afla dupa luna a patra cred. Asa ca mai avem de asteptat. 

Nu stiu cum sa raspund la mesajul tau asa ca l-am copiat si am scris sub el :) 

 

 


Editat de diana.16, 31 august 2017 - 17:41 .


#36
Ruxi92

Ruxi92

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 133 mesaje

Postat 31 august 2017 - 19:06

Am uitat sa Menționez ca și eu merg la baie in fiecare noapte aproape, încă dinainte sa aflu ca sunt însărcinată. Asta a fost primul semn la mine. 

 

Dintre cele care ați anunțat deja la serviciu ca sunteți însărcinate, ați primit de la medic adeverința pentru program de munca redus? Eu chiar as avea nevoie din cauza scoliozei severe. :)



#37
CrissaYsc

CrissaYsc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 01 septembrie 2017 - 06:45

Neața, fetelor


#38
CrissaYsc

CrissaYsc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 01 septembrie 2017 - 06:47

Eu tot nu inteleg ce se intampla de nu vad mesajele mele (ori deloc ori in întregime). Mai sus am scris ceva mai mult decât Neața, fetelor


#39
Ruxi92

Ruxi92

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 133 mesaje

Postat 01 septembrie 2017 - 07:45

Buna, Crissa!

 

Primele 5 mesaje nu apar automat pe forum. Trebuie sa fie aprobate de administratori. După 5 postări, ai liber la scris.

 

Bine ai venit!



#40
violena

violena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 01 septembrie 2017 - 13:55

Buna fetelor.

 

Sunt insarcinata in aproape 8 saptamani cu gemeni, iar data probabila a nasterii este 22 martie.

 

Sunt la prima sarcina obtinuta la al 3 lea fiv.

 

Deocamdata stau bine la capitolul greturi, dar mai putin bine cu durerile de burta si nervii.

 

Ma bucur ca v-am găsit.





Etichetat si cu martie 2018, sarcina, gravida

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -