Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ce gatim astazi? Cap.99


790 raspunsuri la acest subiect

#41
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.259 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 12:37

ieri am facut cirnati cu fasole gata facuta, cumparata. Nu am probleme de la ea. Daca o fac eu si nu o fierb in 100 de ape avem si noi probleme Dana.

 

Alaltaieri am facut ficatei prajiti cu usturoi, cartofi si pastirnac pentru fiu-miu. Ma si mir ca ii place asa ceva!

 

Azi nu stiu, fiu-miu a zis ca vrea mincare tailandeza de la un restaurant local foarte bun. Cred ca luam pentru toata lumea si am terminat bilciul. Pe weekend nu stiu deloc.Vreau sa vac ceva special, ce nu am timp sa fac in timpul saptaminii, sa incerc ceva nou. De obicei ma inspir din cartea lui Jamie Oliver, sa vedem.



#42
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 12:43

ieri am facut cirnati cu fasole gata facuta, cumparata. Nu am probleme de la ea. Daca o fac eu si nu o fierb in 100 de ape avem si noi probleme Dana.

 

Alaltaieri am facut ficatei prajiti cu usturoi, cartofi si pastirnac pentru fiu-miu. Ma si mir ca ii place asa ceva!

 

Azi nu stiu, fiu-miu a zis ca vrea mincare tailandeza de la un restaurant local foarte bun. Cred ca luam pentru toata lumea si am terminat bilciul. Pe weekend nu stiu deloc.Vreau sa vac ceva special, ce nu am timp sa fac in timpul saptaminii, sa incerc ceva nou. De obicei ma inspir din cartea lui Jamie Oliver, sa vedem.

 

 Letitia, ficatei am facut si eu cu ceapa/usturoi/rosii si sos, au iesit buni; garnitura am facut un pilaf cu mult morcov. Plus o ciorba de oase proaspete de porc, si cam atat.

 Am primit pe telefon ca un magazin la care am card au reduceri la peste si fructe de mare, voi da o fuga acolo sa vad ce gasesc interesant.



#43
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 12:56

ieri am facut cirnati cu fasole gata facuta, cumparata. Nu am probleme de la ea. Daca o fac eu si nu o fierb in 100 de ape avem si noi probleme Dana.

 

Cu fasole fiarta,din conserva,pe care am spalat-i in citeva ape si tot am avut probleme...nu mai suporta stomacul,digestia e altfel...nu am alta varianta de raspuns.

 

Partea nasoala e ca acum am nevoie si d evreo 2 zile sa-mi revin complet!!!! [fri]



#44
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.259 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 13:03

Cu fasole fiarta,din conserva,pe care am spalat-i in citeva ape si tot am avut probleme...nu mai suporta stomacul,digestia e altfel...nu am alta varianta de raspuns.

 

Partea nasoala e ca acum am nevoie si d evreo 2 zile sa-mi revin complet!!!! [fri]

Vrista neica, vrista! Cam asta-i raspunsul! [:-)))]

 

Eu cumpar mincarica gata facuta, doar o incalzesc si o maninc si nu am nimic. Dar eu-s mai insensibila  [:)] , barbatul in schimb se cufureste si sufera mai tare.



#45
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 13:05


 Dar eu-s mai insensibila  [:)] , barbatul in schimb se cufureste si sufera mai tare.

[:-)))] [:-)))] [:-)))]



#46
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 16:40

Ooo imi dau seama ca maine e Buna Vestire, asa ca schimb cu peste prajit pranzul :).

Poate fac si negresa de post sa dau de pomana.

 

Am pofta de un boeuf stroganoff. Sa vad ce carne de vitel gasesc maine.

 

 

 

Ce amintiri am de la Bunavestite !  

Si eu uitasem ca e maine , dar mai are importanta ..

Parintii mei posteau si abia asteptam Bunavestirea , parca vad si acum platoul cel mare plin cu varf cu peste prajit , salata boeuf de post , sarmale si negresa de post cu nuci si multe visine . 

Ma apuc si eu de negresa diseara .



#47
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.652 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 16:44

La negresa ma gandesc si eu sa fac. O sa fac jumatate de portie, ca nu stiu daca le place :))).

Pestele prajit e mare hit in casa :).



#48
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 16:55

Noi avem o livada de nuci acasa dar amramas fara nuci inainte sa fac mucenicii si barbatul a cumparat nuci intregi de la un magazin turcesc . Foarte buna ideea pentru ca de fiecare data cand am cumparat ambalat era ranced cu gust rau . 

Cu 2 pounds am avut miez pentru de doua ori , si cu gust bun .

Ultima data am pus si dulceata de caise in negresa si a iesit super-buna .

 

 

Despre piure , cel mai bun iese mixat cu mixerul , dar asta fac rar , la ocazii .

 

In mod normal pun ulei de masline si un iaurt , asa vrea fie-mea , e mai sanatos .



#49
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 17:40

 

Pestele prajit e mare hit in casa :).

De care peste prajiti voi?

 

Eu sau mie doar macroul imi aminteste ...de peste de acasa,in rest nu are nimic in comun cu gustul d ecrap prajit,de exemplu! [:)]

 

Ma doare capul asa ca azi...fasole [:-)))] [:-)))] [fal] [batcap] [fri] [fri] ,dar n-am chef de cumoaraturi si bicataroe.Miine sigur ma pling pe aici!!! [il]



#50
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.652 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 17:44

Da, da, macroul se prajea in ro :).

Eu amun maare mofturos care nu suporta pestele cu oase. Asa ca vad ce fileu gasesc maine.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -