Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


1085 raspunsuri la acest subiect

#1071
Gineta

Gineta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 21:49

Gineta si eu iti recomand sa stai cuminte pana se fixeaza sarcina bine. Eu am svut repaus total pana in sapt 12. Ma miscam doar prin casa.

 

ufff mai greu cu statul in casa la mine , dar ma voi resemna , totul pentru binele  [bib]



#1072
Ramo2016

Ramo2016

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 22:07

Buna fetele [flo2] Motisor ai o fata ff frumoasa, sa ti traiasca! Lore mult succes [flo2] daca ii dezgheata pe amandoi, de ce sa nu dai o sansa si.morulei?? Dar tu stii mai bine ce ti doresti. Ramo ce faci, cum te simti? Ceva simptome ai?? Stiu e devreme dar totusi simti ceva?? Gineta graviduta deja s a pozitivat testul, înseamnă ca s a prins repede bb tau..cand mergi.la eco?? Eu azi am facut 'n' activitati prin casa, nu stiu daca am facut bine, insa nu am ridicat greutati...eu nu.pot sta cuminte in pat [batcap] ...sper sa stea cuminti embrionii [:)] Dana,Velvet, Dea, Piscotel [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]

 

Nu prea am nimic. 

Parca si pieptul nu ma mai doare asa tare.

In schimb mi cam greață, mai tot timpul.



#1073
Ramo2016

Ramo2016

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 22:10

Dana,pinguinii pot sta mult si bine...dupa ce-ti dai gemenii la scoala te vei gandi atunci ce faci cu ei:))). Lore,eu as transfera pe rand...si as incepe cu cel mai slabut.Clinicile in general recomanda in sens invers transferul(adica cei puternici/cu evolutie ok prima oara,apoi cei slabi/sau cu fragmentatii). Ramo,embrionii de z1-2-3 sunt clasificati dupa celule,cei de z5 dupa evolutie.Si in z2 se umbla la embrioni(in z4 nu se umbla pt ca se schimba mediul de cultura)...probabil atunci nu era nici un embriolog si au servit placa cu "in z2 nu se umbla".Sa nu mai spui asta nimanui pt ca poate rade de tine. Adriana,am uitat sa-ti urez lipiceala maxima! Ella,te imbratisez strans.

 

 

Mna ce sa zic?!

Frumos din partea lor!

 



#1074
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 22:13

Multumesc, Dea!

Noi suntem cumintei si asa mi-a zis si mie dr din Oradea cand am vrut sa repet testele de micoplasma si ureaplasma, ca n-are rost daca n-am schimbat partenerul. Am repetat Chlamydia la insistentele mele ca m-am gandit sa nu fi luat ceva la Sovata in vara sau pe la piscina ori in vestiar, dar a iesit ok.

Noi am avut, insa, niste probleme despre care am mai scris aici. Mie mi-a iesit o infectie cu cocobacili, care a trecut cu tratament, iar sotul a avut aventuri cu spermocultura.

i-a iesit enterococus faecalis, care apoi n-a mai iesit, fara niciun tratament (cred ca a avut pe mana, de pe vreo clanta, ca a recoltat la toaleta).

I-au iesit in schimb streptococus aureus si e-coli, care dupa tratament au disparut.

Dr mei din Oradea si Debretin sustin ca acesti cocobacili nu sunt periculosi, ca-s doar o dereglare a florei, iar despre enterococ, dr din Debretin a zis ca nu influenteaza fiv, ca oricum facem picsi. Avea logica, dar dupa esec (acel fiv fara transfer) a cazut pe ganduri si se gandea daca n-o fi avut enterococul vreo influenta (enterococul care ulterior a disparut "ca prin minune").



#1075
Ramo2016

Ramo2016

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 22:14

Motisor, sa-ti traiasca frumoasa fata si sa-ti aduca numai bucurii! Dea, bine ai revenit acasa! Sa fie cu folos aceasta plecare [;)] Gineta, te inteleg perfect. Si eu visez sa pastrez dovada celor doua liniute când voi fi sigura ca beta va fi pozitiv (daca va fi vreodata)... Adriana, daca nu ridici greutati si nu faci efort foarte mare, cred ca e ok. Eu dupa ce am stat 2 sapt in medical fara niciun rezultat, mi-am promis ca data viitoare imi voi vedea de viata mea ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Lore, iti doresc sa iei cea mai buna decizie. Recunosc, si mie mi-a placut ideea Anei :) Si eu sunt adepta transferului unui singur embrion.... Dana, daca nu reusesc nici data viitoare, imi dai mie un embrion? :))))) Ramo, mai ai putin de asteptat. Incep eu sa am emotii pentru tine...

 

Piscotico

 

Eu nu prea am emotii...

Sincer imi este frica de ziua testari...

Nu prea simt nimic... Nu ma mai doare parca nici piptul... Imi este frica ca rezultatul este negativ si din acest motiv nu am emotii si nici nu vreau sa treaca timpul repede...



#1076
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 22:18

Poate pare lipsit de logica ce am scris sau prea incurcate informatiile.

Micoplasma si ureaplasma le-am testat in toamna, iar Chlamydia am repetat in iarna, cand am constatat ca scapasem de cocobacili.

Iar sotul a avut enterococ in toamna, inainte de fiv 2. Dupa fiv a disparut enterococul, dar au aparut celelalte doua minuni. A facut tratament, iar in iarna, inainte de fiv 3, eram amandoi "curati".



#1077
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 22:19

Ramo, curaj si succes!



#1078
Ramo2016

Ramo2016

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 22:23

Ramo, curaj si succes!

 

Nu mai prea am...

 

Am cazut in buda... Mai ii si nunta la sf lunii... prost mi.am ales momentul cu FIV ul asta... Daca rezultatul este negativ nimic nu ma mai scoate din buda... ii dusa si nunta si tot...

 

De la inceput a fost tot cu obstacolo: imi scrie gresit reteta, alearga dupa medicamente, imi schimba aiurea schema etc... stiti povestea



#1079
Gineta

Gineta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 22:26

ramo , daca te ajuta cu ceva si sanii mei m-au dezamagit :) asteptam sa ii simt cumva , dar abia acum niste tensiuni si atat ! La mine singurele simptome au fost la burta si spate ....durere cu usturime si atat . Nu ai de ce sa fi dezamagita , pana la proba contrarie capul sus , daca gandesti negativ nu te ajuta cu nimic , din contra ....eu cred ca si starea de spirit ajuta foarte mult in tot acest proces ! Te pup si te rog sa fi mai optimista !  [flo2]



#1080
vera12

vera12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 22:28

Stiu ca ar trebui sa fug pe forumul gravidutelor si sa nu va mai stresez [batcap] dar tot aici mie bine cu voi :) Seara am senzatia mereu de usturime la spate si burta ....pe net am citit ca e normal in primele saptamani ....si cand merg cu masina mai simt ceva durere mica ....de maine ma gandeam sa mai stau cuminte acasa cateva zile fara birou ....gravidutele de aici ce ma sfatuiti ?

Iti recomand sa pui uscosin la durere si pana la 3 no-spa 80 pe zi, se produc schimbări si se vascularizeaza uterul, e normal cred sa simți schimbările ! :) 

pupici fetele si va doresc un Aprilie cu reușite pe toate planurile !!! Va citesc zilnic si ma gândesc la voi! 

Noi ne preagatim sa facem Paștele la maternitate, cred ! ... tre sa ii fac trening la soț cum se vopsesc oule ! :))) 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -