Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


1085 raspunsuri la acest subiect

#1061
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 20:07

Dea, recunosc, sunt vinovata [ascuns] M-am gandit ca ai fost plecata dupa pui [hopsieu] 

Ma bucur insa ca te-ai relaxat si iti doresc sa poti merge cat mai repede posibil [iartama] 



#1062
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 20:08

Dea, am inteles ideea, cand m-am referit la recomandare, ma gandeam la parerea ta, nu ca te-ai substitui medicilor.

Sanatate va doresc, tie si soatei!



#1063
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 20:32

Fetelor mi-a raspuns PK a zis ca dupa parerea lui ar trebui sa punem amandoi si DA morula are mai putine sanse....deci....oricum mai am timp de gandire si ma mai documentez.... [ascuns]

Cea mai mare problema e ca nu am auzit d reusite cu morula....voi ati auzit? Macar sa stiu ca exista sanse..... [:-/]



#1064
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 20:54

Lore, ia citeste tu aici:

https://academic.oup...embryo-transfer

Este un articol despre transferul de morule, gasit de mine in timpul fiv 3.



#1065
Gineta

Gineta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 20:57

Stiu ca ar trebui sa fug pe forumul gravidutelor si sa nu va mai stresez [batcap]  dar tot aici mie bine cu voi :) 

Seara am senzatia mereu de usturime la spate si burta ....pe net am citit ca e normal in primele saptamani ....si cand merg cu masina mai simt ceva durere mica ....de maine ma gandeam sa mai stau cuminte acasa cateva zile fara birou ....gravidutele de aici ce ma sfatuiti ? 



#1066
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 20:59

Daca am facut Papanicolau in octombrie 2016 si testul de secretii in 2.02.2017 (in 14.02.2017 a inceput ciclul cu fiv 3), iar pe la sfarsitul lui mai voi face din nou stimulare, credeti ca e necesar sa repet testul de secretii?

Hemoleucograma si ionograma nu le mai repet, nefiind mai vechi de 6 luni (le-am facut in ianuarie).



#1067
Ana89

Ana89

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 21:20

Gineta si la mine imediat după beta pozitiv au apărut durerile de spate, niste dureri foarte ciudate in sensul ca parca ma ardea pe coloana, eram foarte speriată (le-am innebunit si pe fetele de aici cu durerile mele [batcap] ) ma gândeam ca voi pierde sarcina (la fel m-am simțit si dupa fiv cand s-a oprit din evolutie) asa ca am stat in medical si foarte mult in pat pana la 10 saptamani, apoi am reînceput lucrul, iar dupa 2-3 ore de stat pe scaun durerile apăreau din nou, dar nu mai eram asa stresata ca mi-a zis si dr ca e din cauza ca stau foarte mult pe scaun. Asa am tinut-o pana pe la 14 saptamani, apoi nu am mai avut probleme. Asa ca nu este o regula, vb cu medicul si daca poti stai acasa o perioada e foarte bine, daca nu, incearca sa nu faci efort, ia câte un no-spa si daca stai mult pe scaun, fa pauze dese in care sa te plimbi câte putin.



#1068
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 21:38

     Corinka,eu si la Kaali si la Gynatal nu am repetat culturile,decat daca eu am insistat,la fel si alte analize.Mi s-a spus ca daca am acelasi partener si nu umblam nici unul vandra nu e nevoie...si istoricul nostru la culturi a fost mereu ok.Acum de exemplu mi-au expirat toate analizele,dar nici nu le voi mai repeta decat cand stiu sigur ca voi merge.Si le fac inainte de transfer(culturile) pt a nu zgandari pe acolo dupa transfer,mai ales daca D-zeu ma ajuta sa raman si gravi...ce visuri am:)))

     Piscotica [pup] ,nu stiu daca voi putea eu tace malc si sa nu zic nimic cand voi pleca/transfera...eu sunt mai sloboda la gura/degete.



#1069
MikiVas83

MikiVas83

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 21:46

Gineta si eu iti recomand sa stai cuminte pana se fixeaza sarcina bine. Eu am svut repaus total pana in sapt 12. Ma miscam doar prin casa.

#1070
Gineta

Gineta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 21:48

Gineta si la mine imediat după beta pozitiv au apărut durerile de spate, niste dureri foarte ciudate in sensul ca parca ma ardea pe coloana, eram foarte speriată (le-am innebunit si pe fetele de aici cu durerile mele [batcap] ) ma gândeam ca voi pierde sarcina (la fel m-am simțit si dupa fiv cand s-a oprit din evolutie) asa ca am stat in medical si foarte mult in pat pana la 10 saptamani, apoi am reînceput lucrul, iar dupa 2-3 ore de stat pe scaun durerile apăreau din nou, dar nu mai eram asa stresata ca mi-a zis si dr ca e din cauza ca stau foarte mult pe scaun. Asa am tinut-o pana pe la 14 saptamani, apoi nu am mai avut probleme. Asa ca nu este o regula, vb cu medicul si daca poti stai acasa o perioada e foarte bine, daca nu, incearca sa nu faci efort, ia câte un no-spa si daca stai mult pe scaun, fa pauze dese in care sa te plimbi câte putin.

 

multumesc pentru raspuns , da din fericire pot sta acasa atata timp cat este nevoie, deci o las mai usor pana la prima eco ! 

 

[flo2]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -