Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 130

fiv medlife albu stan

1648 raspunsuri la acest subiect

#21
licorice

licorice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 14 februarie 2017 - 22:14

Multumesc frumos pt raspunsurile prompte.

Ma duc sa mai iau o pastiluta


#22
alina_md

alina_md

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 06:25

Buna dimineata,

 

Ca de obicei am insomnii....si doar un gand: fiv 6....da....fiv 6....nu stiu unde sa merg ce sa fac....as mai vrea o parere as vrea sa merg la dr Albu. Cum dau de el? programarea o fac telefonic? pentru fetele care ati fost la el cum e? Laboratorul e ok? la noi e foarte complicata povestea........si increc sa na incurajez singura.........

Multumesc pentru ajutor!



#23
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 07:20

Alina,Doamne,fiv 6?sa-ti ajute Dumnezeu sa ai putere pt mai departe.,suni la call center Medlife si faci programare la dr.Dragos Albu Medlife grivitei.Nu o sa gasesti programare asa repede,2-3 saptamani.De laborator nu stiu ce sa zic,mi s-a dat o foaie in ziua transferului cu nr de embrioni si ce calitate au si a venit in salon embriologul de mi-a transmis si verbal cum sunt embrionii,nu mi s-a dat poza sau cd cum aud la alte fete de la alte clinici.Eu fiv 2 tot la Albu il fac,nu e prea vorbaret dar stiu ca are experienta si eu am incredere in el.Daca vrei sau mai ai putere si nu te deranjeaza ,poti sa ne spui din povestea ta?poate ai mai scris.



#24
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 07:26

Din ce am citit,laborator performant gasesti la turci la acibadem,o poti intreba pe m3ryro de la babute fivoase sau fiv turcia,pe ea a ajutat.o muuult laboratorul performant si i.a reusit fiv 3.Am fost incantata de ce a povestit de clinica,doctor si laborator si de reusita evident.Eu mai incerc fiv 2 la medlife,sper sa iasa,daca nu clar fiv 3 ma duc la turci.Din ce am citit costurile sunt tot ca aici dar te mai costa in plus transportul,cazarea,etc.



#25
itador

itador

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 12:47

Donez:

 

- Diphereline 0,1 mg          3 bc – expira 04/2017

- Menopur 75 UI                6 bc – expira 11/2017 (pastrat in frigider)

- Utrogestan 200 mg       14 cps – expira 10/2017

- Women’s prenatal formula – cam 90-100 tb – expira 07/2017

- Seringa+ac (0,45)          30 bc – expira 04/2017

- Seringa+ac (2 ml)          10 bc – expira 12/2018

 

Vand  Clexane 0,4 ml   20 bc – expira 04/2018

 

Medicamentele le pot trimite prin cineva pe la finele lunii martie – in Bucuresti



#26
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 16 februarie 2017 - 13:45

Eu am fost multumita de dr Albu, am mers la el din 2013, am facut 2 IUI cu rezultat negativ, 2 FIV si 5 FET-uri. Chiar daca am avut esecuri, nu m-am dus la alt medic pentru ca am vazut ca-si da silinta si se implica. Nu este prea comunicativ, adica iti spune ce trebuie sa spuna si atat. Dar daca ai intrebari, chiar si prostesti, iti raspunde cu calm si rabdare la toate. Am comunicat bine prin sms si mail. Chiar daca era aglomerat nu mi-a dat niciodata impresia ca se grabeste si sa ma misc mai cu talent din cabinet. 



#27
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 17 februarie 2017 - 04:18

Lavi,si eu sunt multumita de dr.Albu,dar din pacate la noi nu sunt laboratoare performante si embrioscop care sa-ti arate daca sunt buni embrionii.Tu ai ramas cu puiuti congelati din cele 2 fiv.uri si era normal sa faci FET tot acolo si sigur erai mai tanara decat mine cand ai inceput,dar eu la aproape 40,cu amh de 0,64 asta vara,cu doar 3 embrioni rezultati,fara nici unu congelat,eu ce sa fac,nu-mi permite timpul sa stau intr.un loc sa tot fac fiv.uri daca nu sunt rezultate.Fata de care povesteam,a avut 2 fiv  cu 2 embrioni de fiecare data,iar la turci a avut 5 blasto,testati din care 2 ff buni,a pus unu si are minunea in burtica.Pai asa,ai alte sanse..La mine a fost totul bine ce ține de corp(uter,edndometru ,analizele de sange),si embrionii au fost fara fragmentatii ,pusi pe fiv clasic si Terry era multumit de cum au evoluat ei f bine fara icsi (a zis dr ca nu e nevoie de asa ceva)si cu beta pozitiva,de nici nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred..Cand stii ca ai o problema te focalizezi sa o rezolvi,dar eu aparent,in afara de varsta e totul ok.(vorba aia,operatie nereusita,pacientul mort)Bine,eu deocamdata tot pe mana dr.Albu merg si sper sa iasa fiv 2 la el.Am cunoscut alta fata graviduta cand faceam monitorizarile,ea era la control si la fel,povestea ca la primul fiv nu a ramas cu nimic congelat ,ca i-a schimbat tratamentul,ca a costat.o mai mult ca la primul fiv dar a reusit.Hai ca eu iar nu am somn si am chef de vorba la ora asta.Eu prin mai sper sa reusesc sa fac fiv 2,dar nu e sigur,parca retinusem ca tu tot atunci vrei sa faci FET ul?



#28
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 17 februarie 2017 - 11:38

Am vorbit aseara cu dr Albu pe mail, in luna martie fac histeroscopia, repet niste analize pentru care iau tratament din decembrie ( TSH, FT4, prolactina si Vit D ), fac culturile de col si secretii pentru histero iar la ciclul din aprilie fac transferul, poate il conving sa incep tratamentul fara microgynon, asa am facut la ultimul transfer, chiar daca endo a fost mult mai mic, a fost mai ok... endo 6,90 inainte de transfer ).



#29
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 17 februarie 2017 - 11:45

Bafta multa Lavi,dar de ce fara mycroginon?in ce sens a fost mai ok?



#30
Hope_32

Hope_32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 17 februarie 2017 - 14:07

Bafta multa Lavinia!!!





Etichetat si cu fiv, medlife, albu, stan

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -