Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 130

fiv medlife albu stan

1648 raspunsuri la acest subiect

#1641
sele7

sele7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 22 martie 2019 - 01:53

Din pacate, din auzite, se pare ca laboratorul de la Medlife nu e chiar grozav. Am fost printre norocoasele care au reusit la dr Albu, recunosc, insa poate la alt laborator as fi avut chiar si embrioni congelati. Acum, doar subiectivismul ma face sa-i aleg din nou pe ei. Mi-e groaza sa trec din nou prin toate astea si mi-e frica de senzatia aia de esec, de gol total.. Totul e uitat si e in urma, parca nici nu am trecut eu prin proceduri si prin sarcina, vag imi amintesc. Sper  doar sa traiesc inca o minune. 



#1642
evamaria81

evamaria81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 22 martie 2019 - 08:55

Din pacate, din auzite, se pare ca laboratorul de la Medlife nu e chiar grozav. Am fost printre norocoasele care au reusit la dr Albu, recunosc, insa poate la alt laborator as fi avut chiar si embrioni congelati. Acum, doar subiectivismul ma face sa-i aleg din nou pe ei. Mi-e groaza sa trec din nou prin toate astea si mi-e frica de senzatia aia de esec, de gol total.. Totul e uitat si e in urma, parca nici nu am trecut eu prin proceduri si prin sarcina, vag imi amintesc. Sper doar sa traiesc inca o minune.
sele7 , cred ca e prea tarzi sa schimb clinica

#1643
evamaria81

evamaria81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 22 martie 2019 - 08:57

Se pare ca  nu apare tot mesajul așa scriu din nou, inițial eram cu gândul sa fac la Gynera  , dar m-am orientat la medlife datorita faptului ca multe au încercat aici. 



#1644
evamaria81

evamaria81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 22 martie 2019 - 09:03

Dacă e adevărat ce spui , acum sper ca toate vom fi norosoase. Și vom reuși sa obținem ce dorim



#1645
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 22 martie 2019 - 09:29

Sele, cand ai intrebat in ce zi se fac hormonalele te-am invidiat, jur! eu nu am sa uit vreodata experienta celor 2 fiv-uri. mai ales cel de aici cu cate 4 injectii/zi. Uff, sper sa ajung si eu sa sterg cu buretele experienta fiv-urilor. 

Eva, nu iti face ganduri rele, au fost o groaza de reusite si la dr Albu. Si eu tot din acest considerent l-am ales. Si era cat pe ce sa raman atunci, sarcina s-a prins insa nu a fost sa ramana cu mine. Nu iti pierde speranta! daca e sa fie, va fi! Hai, fruntea sus si ganduri bune!



#1646
sele7

sele7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 22 martie 2019 - 16:28

Aura, o sa vezi, la fel vei simti. Nici nu vei mai avea timp sa-ti amintesti!

 Eu inca mai cred ca dr Albu face din rahat bici la Medlife. Si nu vreau sa te sperii, insa pe mine poate m-a marcat mai mult “nasterea” decat procedurile in sine. Am pus ghilimele pt c-a fost cezariana, iar eu n-o consider nastere...

Si, in plus, cand ma gandesc la atatea fete de aici care au incercat de mult mai multe ori si cu probleme mult mai mari decat ale mele, dar fara rezultatul meu... eu sunt o fericita, n-am niciun drept sa ma vait.



#1647
sele7

sele7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 22 martie 2019 - 16:33

Am cunoscut tipe care au nascut odata cu mine, tot dupa fiv reusit, insa care erau superdepresive, nepregatite parca pt ce a urmat. Una chiar a plecat de acasa, fara copil. Eu asta nu am putut intelege, desi nici eu nu dormeam, nu mancam cum trebuia...alaptam la cerere, insa nu imi mai trebuia nimic, as fi facut orice! Nici acum nu imi vine sa cred ca traiesc asta, ca am reusit. Si doresc tuturor celor care se chinuie si trec prin ce trec, sa ajunga sa traiasca o asemenea minune. Din suflet.



#1648
Miha0506

Miha0506
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 30 iunie 2019 - 12:57

Buna , sunt noua pe aici...si nu prea stiu cum stau lucrurile cu postatul...sper ca intrebarea mea sa meargă către grupul simpaticelor care efectueaza Fiv cu Dr.Albu ....intrebare va rog ..exista fete care înainte de embriotransfer au luat intai microginon si dupa cicloproginova si din prima zi de administrare au sangerat...si daca da care este cauza ...este o falsă menstruatie ...sau ce reprezintă si daca este in ordine...?Multumesc frumos.


#1649
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 01 iulie 2019 - 08:28

Buna, am creat un grup pe facebook, este grup inchis, deci poti posta fara grija!

https://www.facebook...31810424308705/

 

Si ca sa raspund la intrebarea ta: Da, aceasta este schema de tratament. Microgynon am luat si eu, apoi cicloprogynova. Dupa terminarea AC-ului mi-a venit cm, este normal ce se intampla. Mai multe detalii iti vor da si fetele pe fb, eu am facut fiv acum 5 ani si nu mai tin minte exact cum a fost.





Etichetat si cu fiv, medlife, albu, stan

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -