Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 140


751 raspunsuri la acest subiect

#101
mimi32

mimi32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 30 ianuarie 2017 - 12:08

Sa vedem daca esti o caracatita puternica [:-)))]



#102
mimi32

mimi32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 30 ianuarie 2017 - 13:30

Piscotel ce tratament pentru o implantare si sustinere iei dupa transfer? Nu mai stiu daca ai mai scris.



#103
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 30 ianuarie 2017 - 14:00

Mimi, nu stiu daca imi va recomanda ceva PK pentru implantare si sustinere. Pot doar sa-ti spun ce iau acum si intentionez sa continui. Toate sunt cu aprobarea lui PK, mai putin Taxofit, pentru ca nu l-am mai anuntat ca am introdus ceva in meniu.

 

- Femibion 1 (iau când din cel romanesc cu iod, când din cel fara iod)

- Taxofit (introdus de maxim 2 sapt, pe motiv ca nu poate sa strice o cantitate mai mare de vitamine din gama B si de Metafolin [:D] ; sper sa nu fi gresit)

- Omega 3

- am luat pana acum 3 saptamani Ubiquinol 600 mg (dar de când le-am descoperit stafidite (probabil din cauza caldurii) nu am mai luat si nici n-am mai cumparat altele. Le gasesc doar la o anumita farmacie si doar in anumite locatii si costa foarte mult). Sper sa nu regret ca am oprit administrarea, daca voi fi nevoita cumva sa apelez la FIV2....

- Vitamina D 4000 UI (de vineri revin la doza de 2000 UI, ca doar o sa am bebe la purtator [bib] )

- Magne B6

- Brocriptin (dar asta e pentru prolactina si PK tocmai mi-a confirmat ca raman pe tratament cel putin pana la testul de sarcina)

- de cateva zile am inceput iar sa iau Aspenter (chiar, sa nu uit sa-i aduc lui PK scrisoarea medicala)

- din seara embriotransferului voi incepe Clexane 0.4

- Utrogestan incep de miercuri  

 

Cam asta am eu in meniu. Tu cu ce te lauzi? [:)] 

 

 

 



#104
EllaMari1981

EllaMari1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 30 ianuarie 2017 - 14:44

Fetele, intralipidul se amesteca cu ser fiziologic? Sau doar așa il perfuzez? 

Am reușit sa imi achiziționez :)) 



#105
mimi32

mimi32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 30 ianuarie 2017 - 16:02

Piscotel, eu cred ca sunt prea multe B-uri, si cu Femibion si cu Taxofit. Eu iau doar Taxofit si am de gand sa combin 1 zi Femibion sau Elevit si 1 zi Taxofit, apoi Omega 3, Ovoenergen pe care il opresc la punctie, Aspenter, Magne B6, Euthyrox  si dupa transfer Progesteron, Clexane 0.4, Intralipid, Prednison max. 7.5 si vitaminele si Aspenterul.

Ella ma bucur ca ai gasit Intralipid. Se face si cu ser fiziologic, eu am facut prima perfuzie si am facut fara.



#106
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 30 ianuarie 2017 - 16:53

Mimi, nu te contrazic, e posibil sa fie prea multe B-uri. Am inceput sa iau Taxofit citind ca o valoare mare a prolactinei se poate trata si cu cantitati mari de vitamina B6 [soricel]  E drept, acum nu mai e nevoie, Brocriptinul si-a facut treaba in mai putin de 2 saptamani.

Mai degraba as renunta la Taxofit decat la Femibion 1, imi place compozitia [:)] 



#107
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 30 ianuarie 2017 - 16:55

Maru ...jos palaria ce descriere ai facut la aceste protocoale...pe bune, poti sa iti deschizi o clinica de fertilizare....eu nici sfert nu am inteles pana acum ce si cum e, nici acum cred ca doar jumate daca pricep.... [alcool]

Dea...ai scris tu ca inveti multe de la alte fete pai noi atunci ce sa mai zicem? mie m-i se pare ca tu le sti chiar pe toate ca si Maru, iar noi avem fff mare noroc cu voi exact cum a zis si Piscotel....daca e ceva ce nu inteleg voi chiar o sa imi puteti explica [flo2]

Piscotel ...intinde draga noastra tentaculele alea cat poti si lacat mai multe si trage-ne dupa tine ca oricum te urmarim. Si eu am de gand sa il intreb pe PK daca nu ar fii mai bine sa transferam doar 1 cel blasto...iar morula sa o lasam....dar parca ma si doare sufletul ca poate saracutul e si el un supravietuitor....off nu stiu cum sa fac ca imi e teama si mie ca cel care nu e la fel de dezvoltat sa compromita si dezvoltarea celuilalt...nu stiu...vorbesc eu prostii? voi cum stiti fetelor...Dea?, Maru? ..ati mai auzit si morule care sa se dezvolte frumos mai apoi?



#108
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 30 ianuarie 2017 - 17:01

Vai Piscoltel dar cate mai ai in meniu!!! ...chiar trebuie atatea?...eu nu stiu dar eu nu iau nimic...doar Utrogestan cand imi zice si Eutyrox de musai....dar in rest.....o sa iau Femibion 1 eventual na, ca sa nu fie ca nu iau nimic dar mai ales daca imi iese testul pozitiv, altfel....si il am pe cel cu iod...desi am si eu probleme cu TSH marit dar il tin sub control cu Eutyroxul.....cam atat.



#109
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 30 ianuarie 2017 - 17:01

Lore, PK mi-a zis ca din cate isi aminteste el, au fost congelati impreuna si discutia despre cati vom transfera ar fi mai bine sa o avem când vom vedea daca au supravietuit dezghetului amândoi [ascuns] Incep sa am emotii [V] 



#110
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 30 ianuarie 2017 - 17:05

Vai Piscoltel dar cate mai ai in meniu!!! ...chiar trebuie atatea?...eu nu stiu dar eu nu iau nimic...doar Utrogestan cand imi zice si Eutyrox de musai....dar in rest.....o sa iau Femibion 1 eventual na, ca sa nu fie ca nu iau nimic dar mai ales daca imi iese testul pozitiv, altfel....si il am pe cel cu iod...desi am si eu probleme cu TSH marit dar il tin sub control cu Eutyroxul.....cam atat.

 

Lore, n-am ce sa fac :))). La unele chiar nu pot sa renunt (cum ar fi Brocriptin, Vitamina D, MagneB6, Aspenter, Clexane, Utrogestan, Femibion). Ubiquinol nu mai iau. Am in plus doar Omega 3 si Taxofit. Poate la Taxofit sa renunt...


Editat de Piscotel135, 30 ianuarie 2017 - 17:16 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -