Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Trump - Make America Great Again sau Bring America 200yrs Back Again?


1340 raspunsuri la acest subiect

#811
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 19 iunie 2017 - 10:38

Iohannis a fost invitat de catre Trump pentru ca a luptat sa se aloce 2% din PIB pentru armata (asa cum a cerut NATO) si a fost de acord cu Trump, la Bruxelles, ca toate tarile NATO trebuie sa contribuie si banesc.

S-a purtat onorabil cu Iohannis pentru ca el poate fi liantul intre SUA si Germania si Franta in problema NATO (dupa cum stim Merkel a zis ca e timpul sa-si faca propria aramata, mai curand decat sa plateasca NATO) si pentru ca ar dori sa mute niste baze din Turcia in Romania.

S-a purtat onorabil cu el pentru ca noi nu suntem dependenti de Rusia cu petrolul si gazele.

 

Iohannis nu a discutat cu Trump despre viza - nu cu el trebuia sa discute. A discutat cu niste congresmeni.

 

Trump a inceput cu Qatarul din 2 motive:

1. era de actualitate problema de acolo si trebuia sa le trimita alora un mesaj

2. spera ca ziaristii sa-i puna intrebari despre qatar si nu despre Comey (ceea ce nu s-a intamplat)

 

dupa ce a terminat cu Qatarul a vorbit frumos de Romania, de Elli wiesel, laureat Nobel, bla, bla, bla, noi romanii suntem cei mai tari din parcare. A vorbit de romanii care au luptat in Afganistan, de cei care au murit acolo, bla, bla, bla  

Cine i-a facut discursul i l-a facut bine.  [:-)))]

 

Dar Iohannis spre deosebire de alti sefi de stat are statura, e impunator, are prestanta, vorbeste fluent germana si engleza.



#812
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 19 iunie 2017 - 10:44

Eu nu cred ca un presedinte credibil foloseste twitter! Am crezut ca dupa ce ajunge la casa alba o sa-si inchida contul! El foloseste twitter numai sa impunga/bully si sa spurce pe unul sau altul , ca un copil de clasa a 3a! Foarte bine ca nu l-a metionat pe Iohanis pe twitter! Ce presedinte/prim ministru serios foloseste twitter?

 

Judoka dar pe ce posturi ai auzit discutiile astea favorabile? Posturi nemtesti? Pentru ca posturile romanesti (nu toatte) au tendita sa infloresca si sa distorsioneze anumite stiri. Am vazut asta de cite ori am fost in Romania. De aia in paralel cu ce scrie presa romanesca incerc sa gasesc stirea si pe alte posturi straine.



#813
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 19 iunie 2017 - 10:48

nu, corect e, ce presedinte credibil foloseste contul personal pe twitter. ca are cont oficial POTUS, dar pe ala nu scrie nimeni acum :) (in orice caz nu portocaliul)



#814
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 19 iunie 2017 - 10:57

Si astia de la noi ma enerveaza cand se ataca sau fac declaratii pe FB si twitter.

 

Le-as interzice demnitarilor sa foloseasca caile astea de comunicare.



#815
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 19 iunie 2017 - 21:41

nu stiu de ce vreti voi sa se elimine vizele la americani. Sincer eu nu imi doresc. Macar aia ne cunosc dupa Nadia si creiere nu dupa hotii de buzunare . Vizele se iau relativ usor chiar nu vad de ce atata agitatie



#816
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.886 mesaje

Postat 19 iunie 2017 - 22:01

Letitia, era un post romanesc, nu stiu exact care era discutia cu vizele,  cred ca numai comentau reporterii, nu eram nici eu 100 atenta.

de acord cu folosirea twiter si fb

Marina, mie nu mi se pare asa usor regimul vizelor, am o prietena care au declarat ca vor sa viziteze disnay land si a fost refuzata, deci fara invitatii si scrisori nu prea merge. 



#817
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 19 iunie 2017 - 22:43

Judoka, petmite-mi sa ma indoiesc , am trecut personal prin acest proces acum un an si nici macar la dysney nu ma duceam , doar la prieteni. Nu aveam nici hotel , nici invitatie , nici bilet de avion nimic si tot am luat viza pe 10 ani. Chef de dus sa mai am, dar chiar am apreciat ce civilizat a decurs tot procesul



#818
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.886 mesaje

Postat 19 iunie 2017 - 23:19

Marina, poate  s au mai schimbat lucrurile. Istoria mea dateaza de 5-6 ani. 



#819
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 19 iunie 2017 - 23:20

Letitia, era un post romanesc, nu stiu exact care era discutia cu vizele,  cred ca numai comentau reporterii, nu eram nici eu 100 atenta.

de acord cu folosirea twiter si fb

Marina, mie nu mi se pare asa usor regimul vizelor, am o prietena care au declarat ca vor sa viziteze disnay land si a fost refuzata, deci fara invitatii si scrisori nu prea merge. 

 

Ciudat, am cunoscuti care nu au job sau proprietate personala in Romania dar care au primit viza pe 2 luni pentru scopuri turistice.



#820
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 19 iunie 2017 - 23:40

nu stiu de ce vreti voi sa se elimine vizele la americani. Sincer eu nu imi doresc. Macar aia ne cunosc dupa Nadia si creiere nu dupa hotii de buzunare . Vizele se iau relativ usor chiar nu vad de ce atata agitatie

 

Nu, nu, nu ar fi bine deloc să se elimine vizele! S-ar muta descreierații care vor sa facă chestii nelalocul lor prin SUA aici, să și ia cetățenie și să circule... Asta nu mai lipsea




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -