Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie 2017 (Dovlecei deSeptembrie 2017)

septembrie 2017 sarcina gravida bebe

795 raspunsuri la acest subiect

#11
Alexina

Alexina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 10 ianuarie 2017 - 13:31

Merg maine la medic, deci voi afla si eu DPNul si deci daca raman pe aici sau ma mut la August :) 

Eu nu cred ca anunt nimic inainte de 3 luni. Imi fac atatea grij oricum...



#12
Geanina32

Geanina32
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 10 ianuarie 2017 - 13:55

Fetelor, a avut vreuna dintre voi scurgeri maronii? Ştiti ceva de ele? Mie tocmai mi s-a întâmplat...

 

Nu e lichid propriu-zis, ci mai degrabă o pieliţă. Cantitativ, e puţin.

 

Ştiu că aşa ceva apare la nidaţie, dar sarcina mea are 6 săptămâni şi 3 zile.

 

Până acum, nu am avut niciun fel de scurgere.

 

[ascuns]



#13
Oti2101

Oti2101
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 10 ianuarie 2017 - 14:00

AdrianaBB la mine DPN este 12 sept..joi avem programare la eco  pt confirmare..avem 5 sapt si o zi ..este primul bebe si din 5 ianuarie de cand am aflat de bebe suntem tare fericiti..test pozitiv la o zi intarziere..fetelor sa speram ca totul va fi bine si sa auzim numai de dovlecei sanatosi !!



#14
AdrianaBB

AdrianaBB

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 10 ianuarie 2017 - 16:47

@ Alexina, părerea mea e sa rămâi și in Sept și in Aug cam unde știe .. eu una mai trag cu ochiul și in Aug :))

 

@ Geanina32, și eu știu ca apar la nidatie, sau depinde dacă ai făcut eco transvag înainte, sau de la cantitatea de hormoni..sau pur și simplu așa reacționează corpul tău ..sau... sau..sau..Eu una m-as duce rapid la medic sa ma asigur ca e totul ok; mie al meu mi-a spus ca dacă  am vreo sângerare sau secreție sau durere gen junghi.. oricât de puțin dubioase mi s-ar părea sa il sun si sa ne vedem ca sa ne asiguram ca e totul ok. In rest omul e foarte relaxat și calm.. mi-a spus asta ca am însistat eu sa-mi spună exact cd trebuie sa-l contactez..

 

@ Oti2101, ma bucur pentru voi, și la noi e primul :) Bafta la eco sa fie embrionul prin bine exact unde trebuie, in uter și totul cf așteptărilor.

 

Fetelor, eu am fost azi de dimi la analize (alea scrise intr-un mesaj anterior care nici acum n-a mai fost aprobat :))) )...și am deja majoritatea rezultatelor: fără trombofilie, fara anticorpi de toxoplasmoza, analizele pt tiroida ok deci momentan cred ca rămân la 3/4 Euthyrox de 25micrograme, homeleucograma ok, fără chestiile care se fac in general gen HIV, sifilis, hepatita B, etc.  Doar trombocitelor sunt un pic de tot peste.. sper sa fie doar ceva de moment :D



#15
Alexina

Alexina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 10 ianuarie 2017 - 19:46

ce se intampla daca ai anticorpi de toxoplasmoza? Inseamna ca ai facut deja inainte?
Ma bucur ca au iesit bine analizele.



#16
AdrianaBB

AdrianaBB

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 10 ianuarie 2017 - 21:12

Buna Alexia, 

Da, din ce știu eu înseamnă ca ai făcut-o deja și ca nu mai trebuie sa fii foarte atenta la produsele de origine animală care le mănânci...dar depinde mult de exact ce iese pozitiv Toxo IgG, IgM.. găsești mai multe INFO aici https://www.synevo.r...-iggcantitativ/

 



#17
2ingerasi

2ingerasi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 11 ianuarie 2017 - 12:09

Salutare, dragi mamici.

Eu sunt in stare de soc. sunt mamica de 4 puiuti si azi am aflat cu stupoare ca sunt iar insarcinata. Am o familie superba, 2 baieti si 2 fetite si un sot minunat. Mi-e o teama teribila de aceasta sarcina. Cu bebe 4 am ramas insacinata cu anticonceptionale (alaptam pe bebe 3 care avea 6 luni si mi se facusera dozaj de hormoni). Cu bebe 5 nu stiu cum am ramas gravi, sincer.. Ciclu inceput pe data de 18.12, contact neprotejat pe 26.12(ziua 9) si ovulatie pe data de 1 ian (monitorizata, ca aveam o presimtire ciudata dupa data de 28). In afara tuturor calculelor probabilistice, iata-ma gravi..(ma monitorizez de ani de zile si perioada mea fertile e intre zilele 11-18).. Trecem peste aspectul acesta.. DPN e 24.09... E al treilea puiut al meu care s-ar naste in spetembrie. Cele doua fetite au avut exact acelasi DPN: 24.09; cred ca am eu ceva karma cu data asta.. ;) In rest, sa fim sanatoase si sa ducem cu bine pana la sfarsit


Editat de 2ingerasi, 11 ianuarie 2017 - 13:04 .


#18
AdrianaBB

AdrianaBB

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 11 ianuarie 2017 - 12:53

Bine ai venit 2ingerasi!! [flo2]

 

Oau! Intr-adevăr, ai o super familie!! Sa fiți sănătoși cu toții!!.. legat de bebe 5.. ești sigura ca e decât o bucata? :)))) Glumesc... cred ca viața ta e interesantă și tare condimentata așa cum e deja, având o poveste incredibila..  [:)] te-am pupat & sa ne ții la curent  [bib]

 

@ Geanina32... ești ok?



#19
2ingerasi

2ingerasi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 11 ianuarie 2017 - 13:07

O, Doamne, nu pot sa ma gandesc la gemeni... Al meu sot chiar ca face un atac ceva... Intre ultimii doi avem diferenta de 1 an si 3 luni.  acum ar fi o diferenta de 2 ani intre cea mica si asta mic din burtica... Un lucru e sigur... Nu am avut momente de plictiseala in viata! ;) E spicy rau.; ;)



#20
Alexina

Alexina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 11 ianuarie 2017 - 16:14

Ce familie frumoasa! Bine ca o puteti avea, va fi minunat de sarbatori cu casa plina peste ani si ani, chiar daca acum probabil e mai dificil cat sunt toti mititei!





Etichetat si cu septembrie 2017, sarcina, gravida, bebe

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -