Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 - capitolul 6


371 raspunsuri la acest subiect

#301
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 09 iunie 2017 - 18:25

PS pe 10 august primeste rezultatele la bac uk



#302
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 13 iulie 2017 - 21:16

Hello fete cucuiete,

Ce faceti voi?

Noi binisor acum. Ne-am întors din concediul din Grecia, unde totul a fost minunat. Andrei s-a balacit atat in apa marii cat si la piscina ( mă enervează la culme ca ii place la piscină dar asta e.....). A dormit zilnic la prânz, a mancat bine. Totul a fost ok. Cand am intrat in tara ( fara nici o legătură) a început sa vomite si sa il doară burtica asa ca la Hunedoara am ajuns la Urgenta copii unde am stat 5 ore. I-au facut analize si perfuzii, Andrei a dormit bustean. Am dat peste un medic super, tânăr si f dedicat care i-a promis ca il face bine in ziua aia sa putem dormi in tanc ( la Arsenal Park). Asa ca la 23 noaptea ne-am cazat in camera cu tanc. Si Andrei a adormit fericit. Era tare supărat cand i-am zis ca poate dormim in spital. Medicului i-am promis ca ne întoarcem daca mai vomita. Nu a mai vomat asa ca a doua zi am petrecut câteva ore la Arsenal Park. E super pt copii. Noi vom.mai merge sa stăm un weekend ca nu am reusit sa facem mare lucru. Nu am vrut sa il obosim pe Andrei. A slăbit săracul aproape un kg. Acum a început sa mănânce. Mai stăm cu el acasa si doar luni începem job si gradi. Analizele au iesit ok deci nu e virus, enterocolita, etc. Stau si mă tot întreb ce ar putea fi. Am exclus insolatia pt ca stăteam pe plaja de la 9 la 11 si de la 16.30 la 19.30. Am mancat in Serbia cu o zi înainte la hotelul unde ne-am.cazat dar am mâncat ambele familii si mai erau doi copii care sunt ok. Ar putea fi oboseala, caldura? Pe masina avem clima bizonala deci am facut in spate cum a vrut Andrei, am oprit de cate ori a vrut si niciodată. Nu s-a plâns de drum. A dormit pe masina si atât la dus cat si la întors am dormit noaptea la.hotel. Deci am fractionat si drumul ca sa fie ok pt el. Sunt necăjită dar asta e. Bine ca e ok acum. Voi vim sunteti?


Editat de norma36, 13 iulie 2017 - 21:19 .


#303
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 19 iulie 2017 - 19:43

Hello, hello!

Ma bucur Norma ca ati avut concediu fain! Pacat ca a fost urata intoarcerea. Poate a mancat ceva si i-a picat greu la stomacel. Sau poate i-a fost rau pe masina. Sau poate oboseala. Cu David am observat ca nu putem merge mult cu masina ca i se face rau, asa ca folosim plasturi.

Noi nu cred ca vedem marea anul asta si mi ciuda de mor. Însaaaaa am luat un concurs pentru post!!! S-a scos la concurs post de asistent farmacist principal cu studii superioare. Am avut scris luni, am luat maxim 100 puncte si azi am avut practicul. In max 2 saptamani incep munca. Voi fi bugetara, dar e ok. Salariul e mai mare decat la ultimul meu loc de munca si orarul e 7.30-15.30. Nu se lucreaza sambata, duminica si sarbatorile legale. Yes! Yes! Yes! Postul e la farmacia Institutului de gastroenterologie si hepatologie.

David e cu otita seroasa de vreo luna si maine trebuia operat de polipi. Dar am amanat pentru ca mai multi mi-au recomandat sa nu-l operez vara ca riscul de hemoragii e mai mare. Asa ca facem tratament. Nu prea s-a bucurat de vacanta, 2 zile la cluj, 2 zile la buni. De saptamana viitoare sper sa stea mai mult la bunici si sa fie si vremea buna sa se poate juca la nisip, in piscina, etc. Si eventual in weekend-uri sa facem cate o iesire.

Ni s-a stricat duba si ne-a costat o gramada, Dani a facut o colica renala..dar astea-s nimicuri :)))

Pupici



#304
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 20 iulie 2017 - 18:00

Hello,

am fost la ecograf si dr zicea ca pare totusi ca a fost o infectie virala usoara. Ca erau ceva ganglioni care arătau ca dupa o infectie. In rest totul ok. Nu are probleme cu raul de masina. Adica calatorim cu el de la 7 luni pe distante mari si pana acum nu am avut probleme.

 

Felicitari pt job Corina. SANATATE MAXIMA LUI DAVID. La cine mergi in Cluj la ORL? Am o colega cu un fiu de 8 ani la care un dr Mihut i-a recomandat urgent operatie de polipi si un medic Albu a zis ca nu e cazul ca se poate cu tratament. Si a trecut mai mult de un an si băiatul e ok. A mai mers la Regina Maria la o a treia părere si a fost de partea lui Albu. Nu stiu numele dar daca vrei pot intreba. Parca era doctorita. Nu vreau sa te influentez in nici un fel doar ti-am scris patania asta asa de informatie. Cazurile si copiii sunt diferiti. Mă striga Andrei. Revin



#305
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 01 august 2017 - 05:52

Buna fete dragi,

 

Corina, felicitari pt job, stiu ca il urmareai de mult timp! Ma bucur mult pt voi, va fi bine. :)

Imi pare rau pt ce ati patit, dar una rece- una calda, bine ca nu ati patit voi nimic.

 

Norma, ma bucur de vesti. Sa stii ca eu m-am gandit imediat la un virus stomacal, in aceeasi perioada au facut si ai mei, au luat de la tatal lor. Eu am scapat printr-o minune.

 

Noi suntem bine, zilele-s tare scurte. In Romania a fost ok, am supravietuit haha. Baietii se cearta si se iubesc mereu, si au o guraaaaa... vai de capul meu! Imi vine uneori sa tip la ei sa mai taca din gura, nici macar gandurile nu mi le mai aud, daca ma puteti crede. Dar ma abtin, ca mno, sunt copii, se joaca. Uneori sunt cam violenti in joaca, se trantesc la pamant, sar unul pe altul, ei rad, dar mi-au spus de la gradinita ca Dragos a inceput sa faca asa cu alti copii si nu e ok. Bineinteles ca nu e, asa ca de acum nu ii mai las nici acasa.

Stef mai are o luna de gradinita si incepe scoala, nu imi vine a crede!

 

Voi ce mai faceti?

 

Oli? ce faceti voi, ce fac fetele?

 

va pup, sa aveti o zi excelenta!



#306
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 01 august 2017 - 16:58

Hello Gabi.

Hello girls.

Ma bucur ca mai citesc ceva vesti de la voi. Noi suntem ok. Andrei in vacanta pana in 15 septembrie. Ce mai viata......Dar e incredibil de cald afara si trebuie sa ne cautam saptamana asta activitati indoor. O sa il ducem la o scoală de vara de muzica dar doua ore pe zi timp de doua săptămâni.



#307
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 10 august 2017 - 20:12

De Kytana mai stiti ceva?

Oare a nascut?



#308
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 10 august 2017 - 21:36

Hello. Mi-a zis Oli ca a nascut. Pacat ca nu ne mai zice nimic Kytana. E tot baietel.



#309
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 11 august 2017 - 09:32

Wow, soacra cu trei nurori haha.

 

 

Mersi pt vesti. 



#310
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 03 septembrie 2017 - 08:17

Hello Am.scris un.mail fara sa fiu logata....... Corina - cum e David? Gabi - au inceput baietii scoala? Anamaria - ati primit rezultatele din UK? Andrei e in.vacanta pana in 13. A fost doua saptamani la o școală de muZică. Tare i-a placut. A studiat pian si.vioara. si blockflote. A avut si o lectie deschisa si ne-au cantat copiii. Din.toamna zice ca vrea ore de pian. I-au placut si profesorii. Vom.vedea cat il.tine. Pupici tuturor. 


Editat de norma36, 03 septembrie 2017 - 08:18 .



Panic Questions

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - Ieri, 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - Ieri, 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

Last Blogs

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Astăzi, 13:07

  • Vreme frumoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:40

  • Cumparaturi È™i curatenie

    FloreClau
    - Astăzi, 11:44

  • Cum s-a schimbat corpul meu în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 08:05

  • Numele fetitei, o provocare

    RoxiMada
    - Ieri, 20:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -