Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 136


524 raspunsuri la acest subiect

#11
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 10:24

Mi se pare ca e mai mult decat spoting :(((Am luat cam 16 zile Mercilon inainte de a incepe. Mail am trimis imediat ce am facut minunata descoperire, sper sa primesc raspuns cat mai repede.

Merci, Dea!



#12
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 11:08

PK zice ca nu are o explicatie, ca ar putea sa aiba legatura cu eco de ieri...

Putin probabil... Am mai cautat pe net si se pare ca nu sunt chiar singura din istorie. Ma indoiesc ca PK n-a auzit/citit de asemenea cazuri. Asta insa ma face si mai tematoare. Poate nu e un semn bun si prefera sa pastreze tacerea, decat sa ma sperie. 



#13
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 11:15

   E posibil si de la eco.Eu mereu dupa eco simt strafulgerari in sale,cu toate ca la eco nu simt jena sau ceva.Nu cred ca a fost temator si nu a vrut sa te sperie,dar fiecare suntem diferite si organismul fiecareia e unic.Nu avem cum sa raspundem la fel:)))

   La Albu stiu ca au fost fete care au sangerat f putin in timpul stimularii,dar nu a interferat cu tratamentul.Si ele iau ACuri in ciclul anterior,de asta am intrebat.



#14
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 11:20

Tare repede intru in panica, iar zilele astea sunt extreeeem de sensibila. M-a dat complet peste cap descoperirea din dimineata asta. Mai am si crampe ca in prima zi de CM [batcap] Organismul meu nu pare prea incantat de "meniul" oferit in ultimele 10 zile. 



#15
EllaMari1981

EllaMari1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 12:19

Dea, mi-a venit CM si mâine dimi merg la Dorni sa vedem daca începem acum. Ii voi spune tot lui despre NK sa vad ce zice si poate nu mai merg la hemato. Am ceva emoții, sper sa treacă pana mâine.  Dea, de mâine incep oare si injecțiile de stimulare? 



#16
Erika10

Erika10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 12:53

Bine v-am regasit in casuta noua, multumim Dea! Si ma bucur ca esti bine, ca harnica esti mereu, muti mobila, babute, ne scoti mereu din ceata cu info documentate, esti neobosita [flor].

Eu acum reusesc sa intru, dar vad ca apaream on pana sa ma loghez, cred ca nu se inchide bine sesiunea la delogare.

Velvet, intr-o zi va fi bine si pentru noi, da [grup]  [pup].

Eu momentan am luat pauza de FIV, sunt doar cu rutina zilnica job-acasa.
As vrea sa fac o histeroscopie si apoi ne gandim sa mai incercam un FIV pe natural, la inceputul anului viitor, tot in Cehia. Am 2 FIV Grecia cu beta negativ, 1 FIV Cehia cu primul beta pozitiv dar in scadere (z10:16, z12:3), 1 FIV Cehia pe natural cu beta pozitiv, tot in scadere dar valori mai mari (z9:58, z11:56, z13:28, z17:<1). Pare ca avansam cu incetinitorul, treapta cu treapta... si poate ajungem si noi la urmatorul nivel, implantarea completa. Vom vedea ce ne va fi dat si acum... Pana atunci, luam fiecare zi asa cum vine si analizam si celelalte variante, suntem recunoscatori ca ele exista si ne dau speranta ca intr-o zi vom deveni si noi parinti.



#17
Sim_agn

Sim_agn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.567 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 13:49

Doamne ajuta fetelor !

 

Am o intrebare, m-au sunat de la clinica de fertilizare si mi-au spus ca imi fac FET-ul pe ciclu normal ca sunt aceleasi sanse chiar daca as luat progesteron si estrogen . Este adevarat ?



#18
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 13:52

    Erika va veni si ziua cand vom ajunge si noi mamici...nu e f departe:)))

    Ai spus ca beta a fost in scadere,ceva pt imunitate ai luat?

    Legat de harnicia mea,nu sunt chiar asa harnica...dar eu nu am job.Voi cum va impartiti intre job si casa sunteti mai harnice decat mine.Eu nu am reusit asta cand a trebuit,mi-a fost f greu si nu am gasit motivatia de a mai continua.Anul asta am zis ca reorganizez casa si inca nu am terminat [batcap] .

    Sim e corect ce au spus medicii,dar un minim de progesteron tot as baga dupa transfer.



#19
mititica23

mititica23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 592 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 14:47

Buna dragele mele....sa fie casuta cea noua plina  [caru2] .



#20
Mira28

Mira28

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 17:07

Buna fetelor, Peste cateva zile voi incepe si eu stimularea pentru primul FIV cu gonal 150 apoi cetrotide. Din cate mi - a zis la prima consultatie declansarea se va face cu diphereline sau decapeptyl ( amh 7).


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -