Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 136


524 raspunsuri la acest subiect

#21
Lolita11

Lolita11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 19:25

Buna, fetelor! Sunt noua pe acest topic dar v-am mai citit din cand in cand. Sotul - azoospermie obstructiva, eu - ok (pana la investigatii mai amanuntite). Am fost la dr. Sebastian Voinea care ne-a recomandat biopsie testiculara + FIV la clinica Genesys Ferrility Center. A mai facut cineva fiv la dr Tutunaru si Mioara Matei? Imi puteti impartasi experientele voastre?

Va multumesc si va doresc tuturor bebei sanatosi!



#22
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 19:50

Mulțumim de căsuța noua! sper sa fie plina de vesti bune  

Bine ai venit Lolita ! citind userul mi-am amintit de cartea Lolita ... una dintre preferat ele mele, daca stii despre ce vorbesc...din pacate nu te pot ajuta cu informații . ..poate fetele care au  facut fiv in tara ....Dar iti doresctoate cele bune in atingerea  pretioasei dorințe  



#23
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 19:58

Moon  Sper ca e totul ok cu printesele tale  [flo2]

Ella am citit undeva  mai demult ca ai avut o extrauterina . ..la felsi eu am avut 2 tocmai de aceea am apelat la fiv insa in cazul meu e mai nasol pt ca mie mi-au păstrat trompete desi ma tot intreb de ce, pt ca oricum erau compromise si asa doar a rămas in conțin riscul de extrauterine . .. Sper sa reusi  pana la urma, iti doresc mult succes si sa ne auzim cu vesti bune ! 

Motisooooor! mai da o veste.....ce face bebe?  tambaloi in burta ta? face tumbe? cat ai acum?



#24
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 20:05

Mira, Lolita, bine ati venit si mutare rapida la gravidute, va doresc!



#25
clemence

clemence

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 229 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 20:22

Buna seara tuturor! V-am mai scris prin septembrie cand inca ezitam daca sa fac cel de-al doilea fiv in tara sau sa merg in cehia. Am ales totusi cehia si m-am programat pentru octombrie la clinica din olomouc, la dr Machac. Am avut un protocol scurt, cu gonal f 300, orgalutran si declansare cu pregnyl. In urma punctiei am obtinut 14 ovo, dintre care doar 9 mature. Au fertilizat cu picsi 8 din cele 9 ovocite si am ajuns in ziua a5a cu 3 blasto. Am transferat doi dintre ei si din pacate beta este din nou negativ Mi-a ramas un singur blasto pe care vreau sa-l iau cu mine cat mai curand. Vreau sa va spun ca am fost f multumita de medic( imi raspundea promt la mail.uri) si de coordonatoare, care si ea a fost f amabila si la fel de promta. Numai bine va doresc si cat mai multe vesti bune in casuta cea noua!


Editat de clemence, 10 noiembrie 2016 - 00:18 .


#26
EllaMari1981

EllaMari1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 20:24

Lore3, da am avut 3 extrauterine, prima operata, pierdut trompa, a doua eliminată cu Injecții iar la a treia am pierdut si celălalta trompa. Când m-am hotărât sa fac analize pt bebe era deja prea târziu, eram cu ultima extrauterina. Da într-un fel ma bucur ca nu mai am trompele ca pot sta liniștita, dupa atâta suferința cu ele. Deci ca sa te încurajez puțin, citisem undeva pe net la un doctor ca femeile care au avut 2 extrauterine șansele de a rămâne însărcinate prin fiv sunt de 70%. Pe mine m-a încurajat puțin, având in vedere trecutul si vârsta. Ai facut vreun fiv sau esti la primul? Da, mulțumesc frumos si la fel îți doresc si tie mult noroc!

#27
sele7

sele7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 20:51

Buna, fetelor! Sunt noua pe acest topic dar v-am mai citit din cand in cand. Sotul - azoospermie obstructiva, eu - ok (pana la investigatii mai amanuntite). Am fost la dr. Sebastian Voinea care ne-a recomandat biopsie testiculara + FIV la clinica Genesys Ferrility Center. A mai facut cineva fiv la dr Tutunaru si Mioara Matei? Imi puteti impartasi experientele voastre? Va multumesc si va doresc tuturor bebei sanatosi!
Lolita, parerea mea personala este ca Tutunaru e bun probabil pe laparoscopii (avand atatea la activ e posibil sa se fi perfectionat), dar pt FIV nu cred ca e cel mai indicat din tara, clinica lui e totusi mica si nici laboratorul de embriologie nu stiu cat de bine pus la punct este, in plus, despre Mioara Matei poti investiga si vei gasi si lucruri mai putin bune. Eu personal nu m-as aventura sa fac FIV acolo, dr Voinea il recomanda pt ca si dr Tutunaru il recomanda pe dansul sau pe dr Gagiu (acesta din urma chiar ofera consultatii in cadrul clinicii lui Tutunaru, e un tip extraordinar, am avut ocazia si placerea sa-l cunosc si mi se pare un doctor f bine pregatit). Mie personal nu mi-a inspirat incredere clinica lui pt FIV, ci doar pt investigatii laparoscopice.

#28
Lolita11

Lolita11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 21:30

Mulțumim de căsuța noua! sper sa fie plina de vesti bune Bine ai venit Lolita ! citind userul mi-am amintit de cartea Lolita ... una dintre preferat ele mele, daca stii despre ce vorbesc...din pacate nu te pot ajuta cu informații . ..poate fetele care au facut fiv in tara ....Dar iti doresctoate cele bune in atingerea pretioasei dorințe

Multumesc, Lore! ​​la fel iti doresc si tie si tuturor fetelor care lupta atat de mut pt a-si tine minunile in brate!

Nu stiu despre ce carte vb, dar mi-ar placea sa stiu  [flo2]



#29
Lolita11

Lolita11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 21:31

Piscotel [flo2] 



#30
Lolita11

Lolita11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 21:38

Lolita, parerea mea personala este ca Tutunaru e bun probabil pe laparoscopii (avand atatea la activ e posibil sa se fi perfectionat), dar pt FIV nu cred ca e cel mai indicat din tara, clinica lui e totusi mica si nici laboratorul de embriologie nu stiu cat de bine pus la punct este, in plus, despre Mioara Matei poti investiga si vei gasi si lucruri mai putin bune. Eu personal nu m-as aventura sa fac FIV acolo, dr Voinea il recomanda pt ca si dr Tutunaru il recomanda pe dansul sau pe dr Gagiu (acesta din urma chiar ofera consultatii in cadrul clinicii lui Tutunaru, e un tip extraordinar, am avut ocazia si placerea sa-l cunosc si mi se pare un doctor f bine pregatit). Mie personal nu mi-a inspirat incredere clinica lui pt FIV, ci doar pt investigatii laparoscopice.

Multumesc pt raspuns, Sele! Nu stiu cum sa facem, vrem sa facem aceasta interventie cu Voinea pt ca ne-a promis ca va incerca in aceeasi interventie sa repare problema printr-o vasoepididimostemie... si totodata ne va preleva si spermatozoizi pt a-i criogena la aceasta clinica... si din acest motiv cam suntem legati de ei... Oare pot opta pt a ne teansfera spermatozoizii la o alta clinica pe care o vom alege pt FIV? [batcap]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -