Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de decembrie 2016 - capitolul 7


1834 raspunsuri la acest subiect

#31
myhadavid

myhadavid

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 539 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 10:00

Anastasia, nu te las...si eu rup patul, dar la mine nu se pune..e diferenta mare



#32
sweetkarina

sweetkarina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.536 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 10:07

Si eu dorm foarte bine, si asa racita nici ca ma trezesc, decat o data sa merg la baie dar in rest dorm bustean. Azi oricum inca nu si-a facut simtita prezenta dansul, desi azi noapte ma lovea in capul pieptului, azi liniste si pace...



#33
Roxmia

Roxmia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 10:15

Neata burtici! Am avut si eu o noapte interesanta, cu greturi, dureri de burta, contractii si dimineata cand trebuia sa ma duc la medic am adormit. Si maine si poimaine e al meu la munca deci nu am cum sa ma duc... 

M.am amuzat cu informatiile de la cursul Andreei. Poate era stand up comedy  [:-)))]

 

noroc ca s.a discutat ieri de schimbarea pozitiei cand ai contractii sau dureri, altfel intram si eu in panica. Tot sper ca stand cat mai linistita si zen, mancand sanatos si informandu.ma cat mai ok o sa duc  sarcina asta bine cat mai aproape de termen. Multumesc ca sunteti un grup care chiar ajuta in sensul asta!  [flo2]



#34
anasstasia

anasstasia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.330 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 10:26

Nu ai luat un no-spa?

Binenteles ca vei ajunge cu sarcina la termen si bebe va fi bine! Aici toate suntem ZEN :)



#35
Anca_2015

Anca_2015

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 627 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 10:26

Doarme omu 3 ore și va găsește în casa noua. Ștefany, sunt vai de capul meu cu somnul, nu e vb. de insomnii cât e vb. ca am dureri peste tot si nu pot să găsesc o poziție. Azi noapte am si plâns și nu știu cât mai rezist în ritmul asta. Maria, pensionare lungă mamei. Andreea, interesant curs...:)) am avut si eu colege drăguțe la lucru care erau pline de sfaturi, printre ele fiind și ala cu prosopul si mameloanele.:))

#36
PaulaS88

PaulaS88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 304 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 10:32

Buna dimineata la pranz  [:)]  eu am dormit cat de cat...imi e f greu sa adorm,apoi ma trezesc de 2-3 ori la pipi sau cand face bebelina tumbe mai complicate,cred ca deja nu mai are loc [il]  dimi pe la 9 m-a gasit somnul mai dulce.Azi astept curierul sa vina sa fac retur plita  [smulgpar]   mi-au trimis-o zgariata si fara un capac la un ochi  [fal] de parca nu era stresul suficient de mare!!



#37
PaulaS88

PaulaS88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 304 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 10:39

Andreea...ce de info aiurea la un curs de genul asta :( pacat ca poate unele mamici le vor lua de bune.Eu am o cunostiinta care ii da copilului mancarea mestecata de ea la un an si ceva  [fal]  si care imi tot da sfaturi si ma sperie ca va fi foarte greu de crescut un copil...ca se imbolnaveste f des,ca face febra...ca plange degeaba.Acum saracutului ii mau maselele si ea s-a dus cu el la spital dupa 2 nopti de urlete..de acolo i-a prescris gel gingival si nurofen/panadol..eu nu am.crescut nici un copil inca dar stiam de chestiile astea,dar nu mi-am permis sa o sfatuiesc.Fiecare cu piticii ei  [batcap] 



#38
Roxmia

Roxmia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 10:46

Luasem no spa si un smecta ca de vreo doua zile sunt si praf la burtica ... De fapt cred ca de acolo si contractiile. Majoritatea femeilor sunt constipate in sarcina... Eu iau si fier si tot praf sunt. Salivez dupa fructe dar imi fac rau. Cam asa imi fac eu de lucru in sarcina asta. 

Ma bucur ca bebeii isi iau ce au nevoie si cresc. 

 

Cum imi pun si eu lilypie?  [il] completez datele si apoi cum adaug la casuta de mesaje ca mintea mea de insarcinata nu ma ajuta. :))



#39
anasstasia

anasstasia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.330 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 10:52

Diareea provoaca contractii, e adevarat!

Nici nu mai stiu cum mi-am pust tiketul, stiu ca m-am chinuit jumatate de zi atunci.



#40
Anina_10

Anina_10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 841 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 10:53

Multam de informatii, o sa dau zilele astea o tura pe la magazine (ala din Mihai Viteazu e chiar aproape).

 

Anastassia, ne-a spus si noua aseara ca asta cu prosopul aspru se practica la greu de catre mamele noastre, si uneori se mai practica inca (mai ales la sfaturile batranesti)...dar ca singurul avantaj ar fi ca dupa proposul aspru, o gura de bebelus e parfum prin comparatie.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -