Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de decembrie 2016 - capitolul 7


1834 raspunsuri la acest subiect

#41
andree87

andree87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 11:06

Roxmia, te duci sus, în partea dreaptă, unde apare numele contului tău, dai click pe el si vezi că scrie undeva semnătură forum. Intri acolo, pui linkul și salvezi.



#42
Baby_Moom

Baby_Moom

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 11:29

Buna fetelor! In legătura cu mameloanele, prin "pregătirea" lor, cred ca se referă la faptul ca ele sunt destul de tari si rigide înainte sa sugă bebe..cand el va fi pus la sân, sunt destul de sensibile si dor destul de tare la inceput, cca 2 saptamani a durat la mine "acomodarea" apoi durerea a inceput sa ma lase si ele au Fost mult mai moi...cred ca acea Operațiune cu prosopul le pregătește intr-un fel, habar nu am..nici eu nu am făcut, poate ca ajuta sa nu mai doară..

#43
Anca_2015

Anca_2015

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 627 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 11:43

Fetelor, vedeți că de azi până joi sunt reduceri mari la emag, până la 75% chiar. De exemplu am văzut cărucioare reduse de la 6000, la jumătate de preț și multe alte chestii interesante. Stiu ca au postat unele fete si pe FB, se mirau de unele reduceri f. mari. Campania reducerilor a fost dată și la tv așa că nu e nimic secretos.

#44
Roxmia

Roxmia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 11:45

Eu stiu ca... Cu doua săptămâni înainte de a naște,  trebuie sa te ungi cu lanolina pe mamelon. Asta le face mai moi și mai hidratate și ca asa se pregătesc. Am acceptat ideea asta, eu prosopul nu.l suport. Si nici sa ma trag de sfarcuri  [batcap]



#45
Roxmia

Roxmia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 237 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 12:03

Roxmia, te duci sus, în partea dreaptă, unde apare numele contului tău, dai click pe el si vezi că scrie undeva semnătură forum. Intri acolo, pui linkul și salvezi.

multumeeeesc! cu greu dar am reusit ! 



#46
myhadavid

myhadavid

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 539 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 12:10

Roxmia, te duci sus, în partea dreaptă, unde apare numele contului tău, dai click pe el si vezi că scrie undeva semnătură forum. Intri acolo, pui linkul și salvezi.

 

oare care link??


Editat de myhadavid, 11 octombrie 2016 - 12:11 .


#47
pinuta

pinuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 12:26

Buna "dimineata" si de la mine! Vad .ca nu sunt singura care a dormit tura II. Am dud piticotul, am dat o fuga la veterinar sa iau tratament catelului( se pare .ca hoinarul meu,care a fost indragostit s-a pricopsit cu raie auriculara:(().Eram infrigurata cand am ajuns acasa si uda la picioare. M-am schimbat repede ,am baut o cana de lapte fierbinte apoi m-am bagat in pat sa ma incalzesc si am dormit 2 ore! Mameloanele de silicon nu ajuta, cel putin la inceput?

#48
anasstasia

anasstasia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.330 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 12:37

Mameloanele din silicon pot interfea cu alaptatul si copilul sa refuze sanul. Recomandarea este sa se apeleze in ultima instanta la ele.



#49
MonicaAyan

MonicaAyan

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 12:39

Buna mămici.Anastasia cred ca eu sunt campioană la dormit.Nici nu mă mai trezesc seara,evit sa mai beau lichide multe înainte de somn.In ultimul timp bebelinul meu se antrenează pt vreun campionat de fotbal cv,ca intr-una da din piciorușe,noaptea parcă mereu e activ,dar eu nu am treaba,dorm de rup.Eu și patul suntem intr-o relație foarte buna. [:-)))]



#50
Tigora

Tigora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.273 mesaje

Postat 11 octombrie 2016 - 12:41

Hormonii mei au luat o razna:))) azi noapte am tăbărât pe săracul om de nu știa ce se întâmplă cu mine, care de când sunt gravida l am tot rejectat:)

 

Anastasia și eu ma simt bine când stau în picioare și merg dar dacă ma pui sa ma așez e jale, sa nu zic dacă mai trebuie sa ma și întorc de pe o parte pe cealaltă.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -