Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Lounge Cafe


1015 raspunsuri la acest subiect

#21
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 15 iunie 2016 - 23:36

Papelusa,

 

vezi ca ii place si go.

 

cu inotul la noi e simplu, si lor le place.

am cautat mereu sa fac cu ei lucruri nu tocmai costisitoare. [ups]

 

nu prea am reusit dar stiu ca se poate is mai rau [alcool]



#22
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 16 iunie 2016 - 03:32

----------------------------------------------------------------------------

 

Daca Aschiutza e oaia neagra prin scoala lui, i-a impresionat  acu in mod special

 

un baietzel de la ei din clasa avea sapt trecuta 9 diplome. ultima joi nu a raspuns corect, nu a primit diploma. Regulile sunt reguli, si nu putea merge.

 

Asa ca D s-a ridicat si a spus ca el are deja 15 Diplome si tocmai a primit-o pe a 16, ar vrea sa o doneza lu X.

 

toti au ramas masca. Invatatoarea a zis ca intreaba pe sefa de project, si revine. Toata lumea a fost de acord, si copii incantati ca merge is X cu ei.

Ce copil! Ce frumos! Sincer, nu stiu citi copii, ca sa nu mai vorbim de citi adulti, ar face asa un gest! te si pune pe ginduri! Foarte frumos!

S.

 

Buflea, nu stiu daca am inteles bine, dar tu l-ai certat numai pe Alex in toata harababura asta? I mean tu nu-i certi pe amindoi la fel? Ai mei si-o iau deodata, in paralel, daca circul e la comun, cearta e la comun. Nu dau doi bani pe cine a inceput si cine-a escaladat situatia, o ia mai tare unul din ei numai daca ce-a facut a fost mult mai mean decit ce-a facut celalat. Dar ai tai au fost fix si exact egali in dezmat, cel putin asa se vede de-aici. Pina la urma, teoretic (practic inteleg) ce vina are Alex ca tre sa se filfiie cu Flavia dupa el? Si invers, ce vina are Flavia ca tre sa-l astepte pe frac-so sa se joace. 

Sincer, din ce siu eu de Alex, ar fi reactionat la fel cu si fara pre-adolescente!

 

Eu ma gindesc sa-l dezmostenesc pe adolescentul din dotare, ca sa nu fiu mai dramatica de-atit!  [smulgpar] Copilul e presupus sa mearga la prom cu costumul lui tat'so, plus tot harnasamentul de rigoare, de la pantofi la cravata. S-a probat, ne-am bucurat cu totii ca am salvat spre 500 de dolari, poate mai mult... Guess what! Ieri - balul e pe 27 iunie, da? - apare cu o hirtie cum ca e cocktail si parintii sint bineveniti... Are hirtia de o luna. Amu', cind toate preturile sint in cer, eu trebuie sa produc inca o tinuta de bal (ca noi de ferim de tinute de bal ca de dracu' si incercam sa ne cheltuim banii pe altceva). In cnnditiile in care patru zile are examene, pe urma e balul de la scoala iubitei si pam-pam, pe urma e balul lui. I-am zis azi ca la cocktail mergem noi si la party merge el. A, in plus, in weekend trebuie sa il invat sa danseze!  [batcap]  [batcap]  [batcap]

 

Simonna



#23
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 16 iunie 2016 - 08:54

Simonna [:-)))]

 

 

Buflea, seful de sectie de la spitalul care ne/a preluat il stie pe seful meu. Se tutuiesc. Ala  face doar chirurgie abdominala, seful meu face si chirurgie abdominala si traumatologie, ca are 2 specialitati.

Din cate am remarcat eu pe langa faptul ca ala e un infatuat in genul unora din Romania care ajung la putere si trebuie sa adopti pozitia ghiocel in fata lor, nici nu il suporta pe seful meu.

 

Seful, mai avea un an jumate pana la pensie si ei i/au facut un fel de contract ca nu e teoretic concediat, dar nici nu are voie sa lucreze in partea de est a germaniei ca si chirurg. Adica nu doar ca l/au scos pe usa din spate, dar i/au si interzis sa mai faca ceea ce ii place.

Ca el e genul de om pe care il puteai suna la orice ora din zi sau din noapte indiferent daca avea garda sau nu, care lua decizii sspre binele pacientului, care daca il chemam sa vada un pacient unde nu eram sigura venea imediat samd.

A fost o magarie ce i s/a facut.

 

Si da, se poate si ca medic sa te concedieze. Colegul meu a plecat de la noi pt ca seful i/a spus ca in opinia lui nu e facut pt chirurgie si ca nu mai poate sa il invete deoarece nu vede progrese.

Nu a aparut ca a fost concediat, a fost si el de acord cu hotararea si a decurs totul ca rotatie in rezidentiat.

 

 

Letitia, am locuinta de la spital si va trebui sa caut ceva pt cand vine si sotul.

La sfarsitul lunii plec.



#24
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 16 iunie 2016 - 12:54

Ce spectacol ati vazut ? Eu o duc pe a mea joia viitoare la Matilda .

Am o colega (care e si foarte buna prietena, cea din poza cu mireasa si domnisoarele de onoare) si ma inebuneste sa merg cu ea la Matilda! Ea vazind deja Matilda de 8 ori!!! Eu nu sint inebunita cu musicalurile deloc, asa ca am zis ca nu stiu. Ma mai gindesc. [:)]



#25
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 16 iunie 2016 - 12:59

Buna dimineatza la cafea,

 

Letitia, te inteleg, nici eu nu as merge :).

 

Xio, curaj! Ma repet :) dar da o sansa si poate si acolo va fi bine.

 

Am adus bestia galbena acasa aseara. Obosita moarta. Se pare ca s-a jucat o tona cu cateii pe acolo. Oamneii u fost draguti, ne-au pus poze si videos cu ea pe fb cat am fost plecati, noi habar n-am avut. Acu doarme iar. Sa-i fie de bine :)


Editat de Aqai, 16 iunie 2016 - 13:00 .


#26
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 16 iunie 2016 - 13:06

Buna dimineatza de acasa!

 

Dana, multumesc, place mult titlul! AM ajuns acasa de dimi la 5. 30 asa ca abia acum stau la cafea

 

M-am distrat si eu la povestea Carolynei. Si ma iau de mana cu venele lui Buflea la aerele copiiilor. Numai toane, tipete si pretentii si comportament deplasat. Au cam pus parul pe moatze in mini-vacanta asta de cat s-au harait si racait intre ei. Vroiau numai in hotel sa se joace pe ipads sau in piscina. Noi vroiam sa vedem orasul, ei se vaitau ca vreau sa se joace. Pai asa zau ca nu trebuia sa ii luam cu Noi. Si din 5 in 5 min ne bateau la cap ca trebuie a le luam souvenirs din quebec city. Si nimic altceva decat - gasisera ei un magazin cu memorabilia de filme - inelul din lord of the rings, 35 $. Adica inelul ala o sa le aduca lor aminte de quebec. Ha. N ultima zi i-a dus taica-su la schimbarea de garda (bine ca nu a ajuns tocmai unde trebuia ca nu l-am instructat corect ) si si-a iesit din pepeni ca a zis ca numai s-au harait si imbrancit non stop. Asa ca dumnealui s-a enervat i aretat ca nu le mai ia souvenirs, ca s-au comportat groaznic di dealul era ca le ia daca sunt cuminti. Mama, ce criza a facut t.... Cum, ca lui ii trebuie, ca nu mai poate fara, ca EL VREA. Serios. A o sa uite de quebec. Foarte bine, ia o piatra, cumpara o vedere, un magnet de frigider de 50 cents si iaca suvenirul. Mai, de unde atatea aere.... Ca de ce nu luam room sercive ca in film arata bine, ca daca exista hotel de 5 stele de ce stam la 4 si nu 5.... WTF??????? De unde atatea arere, mai, ca zici ca mai in puf traim. Mamaliga lor.

Asa era si al meu la virsta aia. Exact asa! Oricunde mergeam trebuia el sa plece cu o prada!! Si ce circ daca nu ne supuneam! Si lua "prada", se juca 5 minute apoi ajungea pe sub pat sau te miri unde, ca nu-i mai trebuia. Daca nu ii luam, asa un scandal ce facea, asa citeva ore, de ne inebunea pur si simplu. 

 

Acu vrea mitza, macar nu mai plinge si urla, incearca sa ne convinga prin discutii more or less civilizate. In ultima vreme nu a mai zis nimic si barbatul de colo: poate a uitat, poate gaseste pussy in alta parte! [:-)))] (stiti ca pussy se mai zice si la organul genital feminin).



#27
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 16 iunie 2016 - 13:14


 

Asa si ai mei frate ... sa le propun sa mergem undeva, sa vizitam ceva - un oras, o expozitie, o cultura, o arhitectura ...valeu, zici ca ii pedepsesti. Numai si numai joaca frate, si aia cat mai agitata ...sa sara, sa se arunce, sa alerge

 

 

Sa vezi cum e cind si asta le pute! Pe la 13-14 ani cind nu mai vor sa aiba nimic de a face cu parintii si tu parinte nu ai unde sa ii lasi! Macar al meupina in 13 ani era inebunit de piscina, daca unde mergeam era piscina, era perfect. Acu nimic nu il satisface! Ma bucur ca in 2 ani il pot lasa acasa cu pussy [:-)))] si pot pleca cu barbatul unde imi doreste inima faca sa mai ma biriie cineva la cap! De-abia astept!!!!! [soricel]


Editat de Letitia1, 16 iunie 2016 - 13:29 .


#28
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 16 iunie 2016 - 13:21

 

Eu ma gindesc sa-l dezmostenesc pe adolescentul din dotare, ca sa nu fiu mai dramatica de-atit!  [smulgpar] Copilul e presupus sa mearga la prom cu costumul lui tat'so, plus tot harnasamentul de rigoare, de la pantofi la cravata. S-a probat, ne-am bucurat cu totii ca am salvat spre 500 de dolari, poate mai mult... Guess what! Ieri - balul e pe 27 iunie, da? - apare cu o hirtie cum ca e cocktail si parintii sint bineveniti... Are hirtia de o luna. Amu', cind toate preturile sint in cer, eu trebuie sa produc inca o tinuta de bal (ca noi de ferim de tinute de bal ca de dracu' si incercam sa ne cheltuim banii pe altceva). In cnnditiile in care patru zile are examene, pe urma e balul de la scoala iubitei si pam-pam, pe urma e balul lui. I-am zis azi ca la cocktail mergem noi si la party merge el. A, in plus, in weekend trebuie sa il invat sa danseze!  [batcap]  [batcap]  [batcap]

 

Simonna

Dar inchiriati un costum Simona! Trebuie sa fie si la voi serviciul asta! Eu am aranjat deja, la noi balul e pe 25! Il iau miercurea viitoare si in duc inapoi luni. Ma costa £50! Si e super fain, elegant, ca pe covorul rosu. Dar nu as cumpara asa ceva in veci, pai unde se mai duce el asa imbracat?



#29
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 16 iunie 2016 - 13:27

Simonna [:-)))]

 

 

Buflea, seful de sectie de la spitalul care ne/a preluat il stie pe seful meu. Se tutuiesc. Ala  face doar chirurgie abdominala, seful meu face si chirurgie abdominala si traumatologie, ca are 2 specialitati.

Din cate am remarcat eu pe langa faptul ca ala e un infatuat in genul unora din Romania care ajung la putere si trebuie sa adopti pozitia ghiocel in fata lor, nici nu il suporta pe seful meu.

 

Seful, mai avea un an jumate pana la pensie si ei i/au facut un fel de contract ca nu e teoretic concediat, dar nici nu are voie sa lucreze in partea de est a germaniei ca si chirurg. Adica nu doar ca l/au scos pe usa din spate, dar i/au si interzis sa mai faca ceea ce ii place.

Ca el e genul de om pe care il puteai suna la orice ora din zi sau din noapte indiferent daca avea garda sau nu, care lua decizii sspre binele pacientului, care daca il chemam sa vada un pacient unde nu eram sigura venea imediat samd.

A fost o magarie ce i s/a facut.

 

Si da, se poate si ca medic sa te concedieze. Colegul meu a plecat de la noi pt ca seful i/a spus ca in opinia lui nu e facut pt chirurgie si ca nu mai poate sa il invete deoarece nu vede progrese.

Nu a aparut ca a fost concediat, a fost si el de acord cu hotararea si a decurs totul ca rotatie in rezidentiat.

 

 

Letitia, am locuinta de la spital si va trebui sa caut ceva pt cand vine si sotul.

La sfarsitul lunii plec.

Wow! ce magarie cu seful tau! Auzi sa nu poate profesa in Germania de Est! Ce comunisti!

 

E fain ca ai deja locuinta, vezi daca nu poti afla de pe internet mai multe despre zona in care te duci. Noi asa am ales unde sa ne mutam, stiam cam ce zona apoi am ales orasul in functie de criminalitate, somaj, scoli bune, etc. Deci aici avem statistici de astea cind alegi sa te muti intr-un alt oras. 



#30
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 16 iunie 2016 - 13:39

Didi, te-am admirat in poze. Nu te-ai schimbat deloc, tot tanara si frumaosa ai ramas.

 

Eu sunt naz, nu stiu ce am. SAmbata am ziua Mayei si inca nu m-am ocupat de nimic. Bine, am inchiriat locul cu pricina, dar trebuie sa duc eu tortu si bautura. Nu am facut nimic, nimic. Este prima data cand mi se intampla, ca eu sunt f organizata de obicei.

 

Asta seara o sa fac niste cake pops-uri de ciocolata maine tortu pentru care nu am toata ingredientele. Uffff si ufff




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -