Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Lounge Cafe


1015 raspunsuri la acest subiect

#11
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 15 iunie 2016 - 17:53

Salut!

 

Dana, fain titlul! [flo2]

 

Didi, nu invat cu printul, sint prinsa la birou ca la inceputul lui iulie plec in Romania si trag tare, apoi acasa urmarim Ray Donova, care ne=a prins tare in cele din urma. 

 

Xio sport la mutat. Ai inchiriat deja ceva acolo? Sau cum procedezi? Cind incepi noul job?

 

Caro, doamne ce am ris de socra-tu! Faza cu toaleta si cu mierea! Fereasca sfintul! Daca iti mai aduci aminte faze, baga-le aici!

 

Hai ca trebuie sa fug acasa. Revin.



#12
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 15 iunie 2016 - 18:24

Ah, eu vroiam sa o intreb pe XIO cum adica, pe fostul sef, l-au dat afara ?

 

Exista concedieri si la medici ? Te poti trezi asa, somer, numai sinumai din decizii din astea de business ?



#13
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.744 mesaje

Postat 15 iunie 2016 - 19:44

Buna dimineatza de acasa!

 

Dana, multumesc, place mult titlul! AM ajuns acasa de dimi la 5. 30 asa ca abia acum stau la cafea

 

M-am distrat si eu la povestea Carolynei. Si ma iau de mana cu venele lui Buflea la aerele copiiilor. Numai toane, tipete si pretentii si comportament deplasat. Au cam pus parul pe moatze in mini-vacanta asta de cat s-au harait si racait intre ei. Vroiau numai in hotel sa se joace pe ipads sau in piscina. Noi vroiam sa vedem orasul, ei se vaitau ca vreau sa se joace. Pai asa zau ca nu trebuia sa ii luam cu Noi. Si din 5 in 5 min ne bateau la cap ca trebuie a le luam souvenirs din quebec city. Si nimic altceva decat - gasisera ei un magazin cu memorabilia de filme - inelul din lord of the rings, 35 $. Adica inelul ala o sa le aduca lor aminte de quebec. Ha. N ultima zi i-a dus taica-su la schimbarea de garda (bine ca nu a ajuns tocmai unde trebuia ca nu l-am instructat corect ) si si-a iesit din pepeni ca a zis ca numai s-au harait si imbrancit non stop. Asa ca dumnealui s-a enervat i aretat ca nu le mai ia souvenirs, ca s-au comportat groaznic di dealul era ca le ia daca sunt cuminti. Mama, ce criza a facut t.... Cum, ca lui ii trebuie, ca nu mai poate fara, ca EL VREA. Serios. A o sa uite de quebec. Foarte bine, ia o piatra, cumpara o vedere, un magnet de frigider de 50 cents si iaca suvenirul. Mai, de unde atatea aere.... Ca de ce nu luam room sercive ca in film arata bine, ca daca exista hotel de 5 stele de ce stam la 4 si nu 5.... WTF??????? De unde atatea arere, mai, ca zici ca mai in puf traim. Mamaliga lor.


Editat de Aqai, 15 iunie 2016 - 20:59 .


#14
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 15 iunie 2016 - 20:13

Buna dimineatza de acasa! Dana, multumesc, place mult titlul! An ajuns acasa de dimi la 5. 30 asa ca abia acum stau la cafea. M-am distrat si eu la povestea Carolynei. Si ma iau de mana cu venele lui Buflea la aerele copiiilor. Numai toane, tipete si pretentii si comportament deplasat. Au cam pus parul pe moatze in mini-vacanta asta de cat s-au harait si racait intre ei. Vroiau numai in hotel sa se joace pe ipads sau in piscina. Noi vroiam sa vedem orasul, ei se vaitau ca vreau sa se joace. Pai asa zau ca nu trebuia sa ii luam cu Noi. Si din 5 in 5 min ne bateau la cap ca trebuie a le luam souvenirs din quebec city. Si nimic altceva decat - gasisera ei un magazin cu memorabilia de filme - inelul din lord of the rings, 35 $. Adica inelul ala o sa le aduca lor aminte de quebec. Ha. N ultima zi i-a dus taica-su la schimbarea de garda (bine ca nu a ajuns tocmai unde trebuia ca nu l-am instructat corect ) si si-a iesit din pepeni ca a zis ca numai s-au harait si imbrancit non stop. Asa ca dumnealui s-a enervat i aretat ca nu le mai ia souvenirs, ca s-au comportat groaznic di dealul era ca le ia daca sunt cuminti. Mama, ce criza a facut t.... Cum, ca lui ii trebuie, ca nu mai poate fara, ca EL VREA. Serios. A o sa uite de quebec. Foarte bine, ia o piatra, cumpara o vedere, un magnet de frigider de 50 cents si iaca suvenirul. Mai, de unde atatea aere.... Ca de ce nu luam room sercive ca in film arata bine, ca daca exista hotel de 5 stele de ce stam la 4 si nu 5.... WTF??????? De unde atatea arere, mai, ca zici ca mai in puf traim. Mamaliga lor.

 

Doamne Aqai, tu si familia ta disfunctionala ( [flo2] ) esti pansament pentru familia mea disfunctionala ...

 

Asa si ai mei frate ... sa le propun sa mergem undeva, sa vizitam ceva - un oras, o expozitie, o cultura, o arhitectura ...valeu, zici ca ii pedepsesti. Numai si numai joaca frate, si aia cat mai agitata ...sa sara, sa se arunce, sa alerge

 

Iti aduci aminte cand ma plangeam de Disney ... cand sa mergem si noi in Epcot, sa vizitam tarile alea, restaurantele, ceva, un strop din alta cultura ... si eu nu si nu, ca ei vor in roller coaster.

 

Am jurat ca de acum ii duc numai la Six Flags ...este la 45 min de mine, sa se arunce cu capul in jos pana se satura ...ce rost are sa mai dau atatia bani pe alte vacante, zau asa.



#15
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 15 iunie 2016 - 20:19

Pfaaaai, Aqai, deci Si peste 6-7 ani o sa Mai trebuiasca sa deal eu Cu asa ceva??? Nu le trece dupa varsta de 3-4 ani? CA parca fiu-meu E tot mai intelegator Cu cat Se apropie de 4 ani. Recunosc, m-am distract bine citind cum "stau" ei la coada, il descriai EXACT pe S al meu sambata in Ikea cand facea ca trenul deraiat. Mai parca era scos dintr-o cusca!!!

 

Si Cu ocazia Asta va mai intreb ce sugestii de activitati aveti pt scos untul din el la cei 3.8 ani. Ha! Oare sa IL duc la club la inot? Ceva ieftin... oare exista? LA joaca in parc Vrea Si Asta Si aia. Ce are el nu E interesant plus M-a innebunit frigul Asta!


Editat de papelusca, 15 iunie 2016 - 20:20 .


#16
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 15 iunie 2016 - 20:22

Ha ha Buflea, Si tu ma incurajezi! Pariu ca Asa vor fi Si ai Mei. Aaaaaa. .. zen....

#17
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.744 mesaje

Postat 15 iunie 2016 - 20:55

Papelusca, sorry, nu am ce sa spun decat breathe si invatza sa fii zen. La 3.8 ani noi il scoteap pe tudor la apa. Pe maul raului sa alerge in sus si in jos sa arunce cu pietre in apa. Pana in ziua de azi are fascinatia asta cu sa atunce lucruri. Inot e bun. Ii oboseste, dar e doar pt o zi. Incearca un ymca mambership si du-l zilnic la dogeball, soccer, jocuri.... Si intre timp profiti, faci si tu o clsa de yoga ceva sa iti incarci bateriile :)asa am avut pana ne-am stabilit la cluburile astea de inot si jiu-jitsu. Acuma in fiecare zi fac fie o ora de jiu-jitsu fie doua ore de inot, cu exceptie vinerea cand alearga random prin cartier cu copiii.

#18
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.744 mesaje

Postat 15 iunie 2016 - 20:57

Doamne Aqai, tu si familia ta disfunctionala ( [flo2] ) esti pansament pentru familia mea disfunctionala ... Asa si ai mei frate ... sa le propun sa mergem undeva, sa vizitam ceva - un oras, o expozitie, o cultura, o arhitectura ...valeu, zici ca ii pedepsesti. Numai si numai joaca frate, si aia cat mai agitata ...sa sara, sa se arunce, sa alerge Iti aduci aminte cand ma plangeam de Disney ... cand sa mergem si noi in Epcot, sa vizitam tarile alea, restaurantele, ceva, un strop din alta cultura ... si eu nu si nu, ca ei vor in roller coaster. Am jurat ca de acum ii duc numai la Six Flags ...este la 45 min de mine, sa se arunce cu capul in jos pana se satura ...ce rost are sa mai dau atatia bani pe alte vacante, zau asa.

 

 

asa a zis si husbandul ca de acuma ii trimite numai cu maica-sa in state sa stea toata ziua in apa la parc acvatic si in parc de distractii :)

 

mai, o fi cum o fi cu 2 baieti, da' nici de tine cu un baiat si o fata nu imi e rusine :)vai de venele tale!



#19
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 15 iunie 2016 - 23:16

poate vine cineva si ne spune ca atunci cand sunt 2 fete situatia e ideeala..sau Otilia, cu trei [pk]

 

mda, la mine e un deja-vu cand citesc [afro] , sigur va scriam acu 2 ani ca in cele 15 zile de spania, langa Barcelona, doar o zi Jumate am petrecut-o in minunatul oras. i-am amenintat ca ii pun sa imi plateasca excursii la pensie [alcool]

 

anu trecut am fost in italia, fara ei, orase la greu, nimic nu am scapat: Milano, Genova, coasta cu toate orasele alea superbe, Pisa, Luca, florenta, San giminiagno, pan la Roma.Dar am avut un sentiment ca ei imi lipsesc, ma simt vinovata cand descopar ceva si nu ii am alaturi.

Anu asta ii trimit in ro, 19 zile, dar lucrez... [ups]



#20
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 15 iunie 2016 - 23:33



Ce spectacol ati vazut ? Eu o duc pe a mea joia viitoare la Matilda .

 

 

azi a fost Ziua cititorului.

 

La ei in scoala se desfasoara un project de citit, de la 1 Oct pana pe 10 Julie in mod normal, anu asta pana pe 10 Junie din motive de alte termine.

 

In cadrul unei ore, copii merg la biblioteca, isi iau cartea corespunzatoare anului, respectiv acu clasa a 3-a  in care sunt si au timp o sapt sa o citeasca.

 

Apoi in aceasi ora, o saptamana mai tarziu, merg si raspund la niste intrebari, din carte la computer. Daca nu au mai mult de 2 greseli, primesc o diploma.

 

Cu 10 diplome  au dreptul sa mearga de "ziua cititorului " la film, cu toata scoala: 15 clase, clasa a 2,3,4.

 

Scoala organizeaza cu ajutorul primariei: transportul cu tramvaiul special, intrarea in Cinema exclusiv, politia care opreste circulatia sa treaca toti copii. pt copii&parinti totul e gratis,

 

Parintii, care au fost in sala aia de biblioteca, care imprumuta cartile, care tiparesc diplomele, care inregistreaza noile carti, pot merge si ei. Pt mine anul acesta a fost anu nr4 in cadrul acestui project, dar primul an de film. Am primit din partea scolii si o punguta cu bomboane.

Daca la R eram cate doua mamici, la D, anu asta am fost singure, pt ca era joi la ora 10. I-am si spus invatatoarei ca daca pune iar la mijloc de zi, nu mai particip.

e putin stresant, la R nu a fost ca tipa care e in comitetul de parinti, fixa terminile pe perioada scurta. asta de la D, le-a fixat din decembrie. s-au incurcat datele asa ca de 2 ori, nu au fost mamici, copii suprati. Asa ceva nu am trait la R. Comunicarea asta si trufia unora isi spune cuvantul.

----------------------------------------------------------------------------

 

Daca Aschiutza e oaia neagra prin scoala lui, i-a impresionat  acu in mod special

 

un baietzel de la ei din clasa avea sapt trecuta 9 diplome. ultima joi nu a raspuns corect, nu a primit diploma. Regulile sunt reguli, si nu putea merge.

 

Asa ca D s-a ridicat si a spus ca el are deja 15 Diplome si tocmai a primit-o pe a 16, ar vrea sa o doneza lu X.

 

toti au ramas masca. Invatatoarea a zis ca intreaba pe sefa de project, si revine. Toata lumea a fost de acord, si copii incantati ca merge is X cu ei.

 

eu am ramas masca, si suntem mandri de el.

 

de fapt el el isi doneaza mergeu pusculuita, si anu trecut cand luase bunicul lui amenda si era nervos, ca sa stinga focul i-a spus ca ii da el banii de amenda daca se calmeaza [il]

 

-----------------------------------

 

mi-am terminat acu o prezentare pt maine dimineata la ora 9.

Ha, credeam ca sa fac prezentari de una singura e greu [fri] , nu stiam ce greu e sa lucrezi cu 4 alaturi, din care 2 sunt in orase diferite [smulgpar] 


Editat de DidiAlex, 15 iunie 2016 - 23:38 .



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -