Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 1 voturi

Martisoare de martie 2016 (10)


474 raspunsuri la acest subiect

#41
sofalex

sofalex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 493 mesaje

Postat 26 aprilie 2016 - 06:53

E bine ca dormit ata. Gabita la varsta asta si pana mult mai tarziu somnul ar tb sa fie pp ingredient plus lapticul si atat. Balanta se unclina uneori spre mai mult somn alteori spre mai mult laptic. De aceea ne da cu virgula. Si noi avem zile cand papa lapticul la 2 ore, desi ar tb la 3 fiind lapte praf. Aseara spre ex m-am asezat in pat langa ea la 7:30 si am adormit bustean amandoua pana la 10 cand m-a trezit master chef ca nu avea cheie dar ea a dormit pana la 10-30 cand....ceas a vrut lapte. La 11-30 am adormit si ne-am trezit la 3:40 cand am mancat un sfert de bibe adica max 30 ml dar la 5 zbang 90 ml lejer. Poate sa fie debitul intradevar, de aceea poti incerca cu masura 2 la un bibe.

#42
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 26 aprilie 2016 - 08:55

Apropo vroiam sa va intreb.medicul de familie mi-a spus ca tb sa merg eu la casa de asigurari sa-mi declar bebe ca sa fie asigurat. Sunt la al 3 lea bebe si e prima oara cand aud asa ceva. Voi ati mers sau doar dr mea s-a scrantit la mansarda?

 

In Bucuresti tb sa te duci la directie de protectie sa depui actele pt alocatie si ce o mai fi. In rest ... basme! Cel putin in Buc nu am auzit de asa ceva... doar nu-i face card de sanatate [alcool]



#43
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 26 aprilie 2016 - 08:56

E bine ca dormit ata. Gabita la varsta asta si pana mult mai tarziu somnul ar tb sa fie pp ingredient plus lapticul si atat. Balanta se unclina uneori spre mai mult somn alteori spre mai mult laptic. De aceea ne da cu virgula. Si noi avem zile cand papa lapticul la 2 ore, desi ar tb la 3 fiind lapte praf. Aseara spre ex m-am asezat in pat langa ea la 7:30 si am adormit bustean amandoua pana la 10 cand m-a trezit master chef ca nu avea cheie dar ea a dormit pana la 10-30 cand....ceas a vrut lapte. La 11-30 am adormit si ne-am trezit la 3:40 cand am mancat un sfert de bibe adica max 30 ml dar la 5 zbang 90 ml lejer. Poate sa fie debitul intradevar, de aceea poti incerca cu masura 2 la un bibe.

 

Aoliu, ce dormiti nineaca [pk] [pk] [pk] [pk]



#44
ghedia

ghedia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 26 aprilie 2016 - 10:44

Buna fetele.

Mamiy, asta a fost si reactia mea cand am vazut cum a dormit fata lui Gabyv!  M-am speriat. Totusi nu e cam mult?

Gaby, cred ca e asa agitata la supt din cauza nerabdarii. Se infometeaza fata si cand da de biberon nu mai poate.......Dar ai zis ca e agitata si la culcare si e mai bine infasata. Asa o fi ea, hiperkinetica. Am vazut copii care pedaleaza, dau din manutze si din picioare non stop. Mi s-a parut tare, tare haios. Ai mei n-au fost chiar asa. Cred ca e normal sa se agite. Al meu e la polul opus. Cum da de biberon sau de san, se anesteziaza si adoarme. In rest nu e foarte agitat, nu se misca chiar asa continuu, doar e foarte atent sau plange......Si nu doarme! 

Legat de infasat. Nu are de ce sa fie barbar. Eu una am avut inentia asta. Cica trebuie lasate ma libere piciorusele in scutecul sau pledutul de infasare. Am renuntat sa o fac, fiindca nu pare sa-i placa si oricum nu am avut rezultate notabile in linistire. 

Raportez prima noapte cu somnul mufat. Am dormit amandoi cu tzatza in gura baiatului. Ce somn o fi fost si asta..........Dar am reusit! Asa ca nu pot sa spun decat ca s-a culcat la 11, s-a trezit la 2, l-am alaptat in fund vreo 20 de minute, l-am culcat langa mine si apoi iar trezirea la 4, dupa care pana la 6.30 alaptat in somn. 

Delyn si al meu a facut colici de la Schewps.... [batcap]  [batcap] Cine m-o fi pus. Pt cateva guri de suc suferim vreo  2 zile......

Alina, frumos baiatul, foc! 



#45
ghedia

ghedia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 26 aprilie 2016 - 10:47

Offf Mamiy, eu n-am depus nimic. Inca sunt in concediu postnatal, cred ca pana in iunie..Sincera sa fiu vreau sa-l vad pe directie pe asta mic. Nu-mi arde de nimic. Am icneput sa fac doar meditatiile cu o eleva si e cosmar......Sa plec sa depun acte..........Brrrr. 



#46
comynaa

comynaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 628 mesaje

Postat 26 aprilie 2016 - 10:54

Buna dimineața!

Fata mea a dormit noaptea asta de la 10 la 5, oare de ce? Ultima masa a fost la 8 seara, deci s-a trezit cu o foame... Bizar ca a adormit iar înainte să termine. 

Oare sa fie debitul de la tetina prea mic?

Când schimbam tetina de la biberon, cu uns cu un flux mai mare? 

Ea se agita rau, cand mănâncă, ai vostri?

Si a mea mai are seri asa....de ma trezesc eu inaintea ei si stau ca o cucuvea sa astept sa se trezeasca si ea doarme asa frumos......nu o trezec o las sa doarma. A mea mereu doarme la a doua masa in noapte, mananca si doarme.

Eu am incercat ceva 1+ si era prea mare fluxul si am renuntat.



#47
comynaa

comynaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 628 mesaje

Postat 26 aprilie 2016 - 10:57

Si noi dormim destul de bine .....dormim cam de la 11-la 8 dar ne trezim de 2 sau 3 ori mancam si ne culcam fara leganat, fara prea multa galagie:))) se inchide lumina si gata:))))



#48
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 26 aprilie 2016 - 11:58

Nu m-a lasat sa continui mesajul...

Eu i-am schimbat pe la 5kg dar tot ii lasa urme pe picioare si nu stiu de ce. L-am prins si mai larg si mai jos si mai sus si tot asa.. Am luat un bax mic de la Lidl ca am tot citit pareri bune si vreau sa vad daca si astea ii lasa asa. 

 

Si eu am luat de la Lidl; ii merge bine cu ele si pretul e f bun!

Se freaca de la orice scutec al meu, sa stii. Deopinde cat de mult da din picioaruse.



#49
AlinaDavid13

AlinaDavid13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 26 aprilie 2016 - 11:59

chiar ca aulică bre,bravo norocoasa ești hi hi.A meu mai mult de 4 ore niciodată nu a dormit da nu-i bai ca fac fata,el și ziua dacă doarme 1-2 ore e minune .E total diferit de primul băiat în ceea ce privește somnul .Mulțumesc Ghedia

#50
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 26 aprilie 2016 - 12:07

Offf Mamiy, eu n-am depus nimic. Inca sunt in concediu postnatal, cred ca pana in iunie..Sincera sa fiu vreau sa-l vad pe directie pe asta mic. Nu-mi arde de nimic. Am icneput sa fac doar meditatiile cu o eleva si e cosmar......Sa plec sa depun acte..........Brrrr. 

 

Nici eu, stai linistita [:-)))]  o tot aman de zi pe maine...

Ei, eu am umblat f mult, cu sau fara bebe... ca de obicei activa [alcool] .. uneori am senzatia ca-mi face figuri operatia [fri] Dar asta e... fara munca, nu e paine [batcap] 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -