Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

Cafe 35 on Fab Avenue


982 raspunsuri la acest subiect

#21
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 16:06

Pai da...varsta TA as vrea si eu sa fie si prietena mea.:)):))

Varsta mea as trimite-o...undeva unde e frig ,gheata si zapada.:)):))De exemplu in Canada.:))

 

Nu vrei sa facem schimb de varste?:)):))

 

Genunchii mei nici de cap nu mai pot sa isi faca.De la atata stat in picioare nu mai stiu de capul lor.:)):))

 

 

pai tu n-auzi ca e totul in atitudine?

 

cum altfel ai crede tu, ca in decurs de 6 luni, si eu si my better half am fost legitimati la rand cu cei de 25 ca sa fie ei siguri ca ne pot vinde bautura????

 

:)))) 



#22
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.259 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 16:11

Nici a mea nu a zgariat nimic in casa (nici pana sa o las afara, deci nu e doar faptul ca isi ascute afara ghearele si nu mai are chef in casa).  Eu am sterilizat-o la 1 an, dar am inteles ca se poate si mai repede, chiar inainte de a intra prima data in calduri, adica inainte de 6 luni. Am inteles ca asta nu le opreste din crescut din lipsa de hormoni, cum citisem eu folclor la un moment dat.

 

Ideal din punctul meu de vedere este sa iti iei pisica, nu motan. Motanii au in instinct sa isi marcheze teritoriu si se pot apuca de facut pipi aiurea, apoi daca ii sterilizezi au risc mult mai crescut sa faca pietre le vezica urinara (eu am avut un motan ce a murit din cauza unui blocaj renal cauzat de pietre dezvoltate dupa sterilizare). 

 

Confirm ce zice Lea cu obiceiuri proaste la unele pisici. Noi avem si un motan "european", adica tomberonez toata ziua si e diferenta enorma intre pisica si el. Ea o lady, el e un golan nesimtit. Pisica nu s-a urcat nicioata pe masa sa fure mancare, motanul iti sare efectiv in farfurie daca nu esti atent. Ea e foarte curata, el e mazac tot timpul, ei nu ii auzi gura, el miorlaie de te scoate din casa. 

Foarte intereseant! Si eu care ma gindeam sa iau baietel! Dar fetele nu sint mai distante, mai putin jucause? Trebuie si ele castrate? Daca nu, cum se manifesta fetitele cind intra in calduri?

 

Vara-meu a fost dintotdeauna mare iubitor de pisici, intr-una le aduca de pe afara. Boris este prima pisica de rasa si mi=a spus ca e o diferenta majora! Asta pare a fi mult mai inteligenta si iubitoare, mult mai atasata. Nu zgirie si nu strica, pare a fi pet-ul ideal. Si vad ca tu confirmi, ceea ce ma bucura enorm, daca o fi sa iau pina la urma si nu cred ca scap!



#23
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 16:13

Ma duc sa imi iau fustita scurta,imi fac codite,adopt atitudinea corespunzatoare  si plec pe corso.:)):))

 

Va spun după  plimbare daca mi-a cerut cineva buletinul cand am vrut sa cumpar o sticlă de vin ,ce masura de camasa de forta mi se potriveste si va anunt in ce rezerva m-au cazat la Balaceanca.:)):)):))

 

Sau mai bine imi vad de treaba  si ma duc sa ametesc niste sarmale.:))


Editat de elyda, 11 aprilie 2016 - 16:14 .


#24
Anais_

Anais_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 826 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 16:17

Leti musai pisica, la motani le pute pishu, la pisici nu. Si sunt mult mai curate si cuminti.

Cand intra in calduri miauna horror. De 100 de ori mai enervat decat plansul a 10 bebelusi. Se freaca de orice si se tarasc pe jos. La 6 luni se sterilizeaza.


Editat de Anais_, 11 aprilie 2016 - 16:19 .


#25
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 16:28

Ma duc sa imi iau fustita scurta,imi fac codite,adopt atitudinea corespunzatoare  si plec pe corso.:)):))

 

Va spun după  plimbare daca mi-a cerut cineva buletinul cand am vrut sa cumpar o sticlă de vin ,ce masura de camasa de forta mi se potriveste si va anunt in ce rezerva m-au cazat la Balaceanca.:)):)):))

 

Sau mai bine imi vad de treaba  si ma duc sa ametesc niste sarmale.:))

 

 

doamne, si incepusesti asa de bine!  [il]  [il]  [il]

 

a trebuit sa dai cu bata-n balta la ultimul paragraf!


Editat de Aqai, 11 aprilie 2016 - 16:29 .


#26
Lea_des_bois

Lea_des_bois

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 16:30

Letitia, daca nu vrei pisoiasi si mai ales dureri de cap, castreaza. e simplu si pt voi, si pt pisica. intr-adevar miauna, se freaca de tot, e brrr

 

eu pana acum am avut numai tomberonezi, insa cu siguranta, am avut un noroc garla: curati, cuminti, iubitori, nestricatori. unul ai fi jurat ca e caine, asa ne astepta la usa, era iubaretz si cu mult bun simtz, venea imediat ce-l strigai, nu bantuia noaptea pe afara :-))



#27
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 16:35

Buna de dimineața, Sunt bine ...genunchiul nu s-a umflat, ma doare cand merg ...nu stiu cum o sa ma doara dupa ce merg o zi intreaga. S-a dus barbatul aseara sa imi ia un antiinflamator pe care o l-a dat lui la genunchi, poate si asta imi face bine. Asta imi place la barbat, daca e cineva bolnav in casa, nu stie ca sa mai faca sa ajute ... Raportez si eu ploaie si frig ...Ocebine e deja in Florida, cica sunt 27 grade.

#28
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.259 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 16:41

Multumesc tare mult pentru sfaturi. Sa stiti ca bag tot la tartacutza si mai vin cu intrebari pe parcurs. Deocamdata stiu ca: va fi albastra de rusia, fetitza,  nu ii voi taia unghiile din radacini, ii voi cumpara pol de ala cu masanda pus de Aqai si il voi castra la 6 luni, fie ca e baiat fie, ca e fetita.



#29
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.259 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 16:43

Buna de dimineața, Sunt bine ...genunchiul nu s-a umflat, ma doare cand merg ...nu stiu cum o sa ma doara dupa ce merg o zi intreaga. S-a dus barbatul aseara sa imi ia un antiinflamator pe care o l-a dat lui la genunchi, poate si asta imi face bine. Asta imi place la barbat, daca e cineva bolnav in casa, nu stie ca sa mai faca sa ajute ... Raportez si eu ploaie si frig ...Ocebine e deja in Florida, cica sunt 27 grade.

Deci va intilniti acolo? 
 

Da, asa vazusem si eu, 27 de grade. Noi in mai am avut 35!



#30
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.259 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 18:56

Elyda m-am uitat la starea vremii, acu ploua in draci, desi toata ziua a fost soare. Miercuri o sa fie uscat, dar joi si vineri ploua in draci, temperaturi de 16 grade. Simbata si duminica soare, dar in jur de 13 grade. Macar nu ploua.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -