Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

Cafe 35 on Fab Avenue


982 raspunsuri la acest subiect

#11
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:43

Pai nu v-am zis ca barbatu crede ca v-a veni din concediu cu un an mai tinar? [:)]  Deci noi de ce nu am intineri peste iarna? [:-)))]

 

 

evident!

 

uite cum sotii astia si intamplarile lor ne scad media de varsta!



#12
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:45

Buna ziua mea ploioasa ...zise bucatareasa sefa:)de la cantina partidului  nemancatilor.:))

De azi dimineata sunt in bucatarie.Cre' ca am facut 100 de chiftele .Sa iau si in Londonezia sa ii las si barbatului si sa aiba ce manca si acasa pana plecam.

Acum ma hodin nițeluș  si ma apuc de facut sarmale.Din alea nu fac multe ca nu mai pot sa stau in bucatarie.Ma ia cu nervii capului si miros ca o chiftea.:))Noroc ca ma apuc de sarmale sa dispara mirosul de chiftele.:)):))

Zici ca vine marea foamete mondiala .:))

 

Maine am de facut niste cumpărături ,termin bagajele si fac placinta cu mere .

Si ma duc la plimbare gata obosita.:))Acolo alerg de imi rup picioarele  si cand vin acasa ma ia lumea de odihnita .:))

 

Si parca vad ca si acolo vrea Londonezul ceva pregătit de mine...

 

Noroc ca m-a anuntat Aqai ca au disparut 10 ani din buletin ,ca daca era sa ma iau dupa durerile de sale si incheieturi credeam ca mi-a facut cineva cadou 20.:)):))

 

 

Si ca un facut ceea ce am așteptat  sa se intample la serviciu  de 4 luni de zile  se intampla tocmai cand sunt eu plecata si asta nu e bine.

 Murphy ala n-o fi avand si el treaba pe acasa  in loc sa se ia de viata si zilele mele?:))

 

 

elyda, my dear, guta n-are varsta  [pk]

 

asa imi zic si eu cand isi mai fac genunchii de cap. si sa stii inca ceva: cel mai tare si mai tare ma dor cand gatesc. bucataria, nu alta, e dusmanul nostru....

 

varsta ne e prietena!



#13
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:47

Laura, multumesc mult pentru sfaturi si experientele impartasite! Mai ales ca ai exact aceasta rasa. Eu sint ingrijorata si pentru noile mele canapele, n-as vrea sa mi le zgirie. Vara-meu a zis ca a lui nu a zgiriat niciodata nimic, i-a luat un pol unde isi ascute ghiarele cit vrea si atit. Nu a avut alte probleme. 

 

De castrat cind se castreaza, la cite luni? 

 

 

letitia, daca te gandesti serios la pisica, pe aici se poarta mult chestiile astea -cat perch. astea tocmai de alea sunt, sa aiba pisica locul ei de varzuit si zgariat. si pretty please, do not de-claw the cat daca va luati una. ramane cu dureri pe viatza.



#14
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:50

Buna ziua mea ploioasa ...zise bucatareasa sefa:)de la cantina partidului  nemancatilor.:))

De azi dimineata sunt in bucatarie.Cre' ca am facut 100 de chiftele .Sa iau si in Londonezia sa ii las si barbatului si sa aiba ce manca si acasa pana plecam.

Acum ma hodin nițeluș  si ma apuc de facut sarmale.Din alea nu fac multe ca nu mai pot sa stau in bucatarie.Ma ia cu nervii capului si miros ca o chiftea.:))Noroc ca ma apuc de sarmale sa dispara mirosul de chiftele.:)):))

Zici ca vine marea foamete mondiala .:))

 

Maine am de facut niste cumpărături ,termin bagajele si fac placinta cu mere .

Si ma duc la plimbare gata obosita.:))Acolo alerg de imi rup picioarele  si cand vin acasa ma ia lumea de odihnita .:))

 

Si parca vad ca si acolo vrea Londonezul ceva pregătit de mine...

 

Noroc ca m-a anuntat Aqai ca au disparut 10 ani din buletin ,ca daca era sa ma iau dupa durerile de sale si incheieturi credeam ca mi-a facut cineva cadou 20.:)):))

 

 

Si ca un facut ceea ce am așteptat  sa se intample la serviciu  de 4 luni de zile  se intampla tocmai cand sunt eu plecata si asta nu e bine.

 Murphy ala n-o fi avand si el treaba pe acasa  in loc sa se ia de viata si zilele mele?:))

[:-)))]  [:-)))] Chiar ca zici ca vine foametea in Englitera! Am comandat si noi mincare de la romani aseara, de 145 de lire!!!!! [fri] Cica pentru pasti! Noroc ca multe tin daca nu le desfaci. Mi-era si rusine cu asa o comanda masiva! [:)]



#15
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:50

elyda, my dear, guta n-are varsta  [pk]

 

asa imi zic si eu cand isi mai fac genunchii de cap. si sa stii inca ceva: cel mai tare si mai tare ma dor cand gatesc. bucataria, nu alta, e dusmanul nostru....

 

varsta ne e prietena!

 

Pai da...varsta TA as vrea si eu sa fie si prietena mea.:)):))

Varsta mea as trimite-o...undeva unde e frig ,gheata si zapada.:)):))De exemplu in Canada.:))

 

Nu vrei sa facem schimb de varste?:)):))

 

Genunchii mei nici de cap nu mai pot sa isi faca.De la atata stat in picioare nu mai stiu de capul lor.:)):))



#16
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:51

ce ma bucur!

 

ne sportivizam impreuna? eu incerc sa matin cat de cat de treaba. si ca sa fiu si in ton cu discutia de treninguri, tocmai ce mi-am comandat 3 perechi de lululemon ca erau on sale.

 

ce parere ai de workout-ul asta maine dimineatza?
 

 

Eu merg maine la Decathlon sa-mi mai iau 2 perechi de pantaloni de yoga. Ce lululemon!? Eu sunt pe o insula, draga, in mijlocul Atlanticului. Poate Lulu le englezu' beat, altceva insa nimicuta!

 

Nu-s, fata mea, in stare de asemenea workouts. N-am mai miscat nimic de mult, azi la Pilates (ora aia usurica, de dimineata) imi tremurau picioarele. Incerc sa ma mai intremez, apoi am vazut ca am chiar langa mine un centru yoga care pare fain si poate sa ma inregistrez. Nu-mi vine sa cred ce mi-am pierdut tonusul. Groaznic! Noroc ca  nu m-am ingrasat deloc, au contraire, dar probabil ca acum cantaresc mai putin ca s-au dus naibii muschii.



#17
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:53

letitia, daca te gandesti serios la pisica, pe aici se poarta mult chestiile astea -cat perch. astea tocmai de alea sunt, sa aiba pisica locul ei de varzuit si zgariat. si pretty please, do not de-claw the cat daca va luati una. ramane cu dureri pe viatza.

Da, da, sint si aici de astea! 

 

De-claw e acelasi lucru cu a-i taia unghiile sau e ceva mai nasol? Nu, nu vreau sa o mutilez, Doamne iarta=ma, mai bine nu iau. 



#18
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:58

Laura, multumesc mult pentru sfaturi si experientele impartasite! Mai ales ca ai exact aceasta rasa. Eu sint ingrijorata si pentru noile mele canapele, n-as vrea sa mi le zgirie. Vara-meu a zis ca a lui nu a zgiriat niciodata nimic, i-a luat un pol unde isi ascute ghiarele cit vrea si atit. Nu a avut alte probleme. 

 

De castrat cind se castreaza, la cite luni? 

Nici a mea nu a zgariat nimic in casa (nici pana sa o las afara, deci nu e doar faptul ca isi ascute afara ghearele si nu mai are chef in casa).  Eu am sterilizat-o la 1 an, dar am inteles ca se poate si mai repede, chiar inainte de a intra prima data in calduri, adica inainte de 6 luni. Am inteles ca asta nu le opreste din crescut din lipsa de hormoni, cum citisem eu folclor la un moment dat.

 

Ideal din punctul meu de vedere este sa iti iei pisica, nu motan. Motanii au in instinct sa isi marcheze teritoriu si se pot apuca de facut pipi aiurea, apoi daca ii sterilizezi au risc mult mai crescut sa faca pietre le vezica urinara (eu am avut un motan ce a murit din cauza unui blocaj renal cauzat de pietre dezvoltate dupa sterilizare). 

 

Confirm ce zice Lea cu obiceiuri proaste la unele pisici. Noi avem si un motan "european", adica tomberonez toata ziua si e diferenta enorma intre pisica si el. Ea o lady, el e un golan nesimtit. Pisica nu s-a urcat nicioata pe masa sa fure mancare, motanul iti sare efectiv in farfurie daca nu esti atent. Ea e foarte curata, el e mazac tot timpul, ei nu ii auzi gura, el miorlaie de te scoate din casa. 



#19
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 16:03

Da, da, sint si aici de astea! 

 

De-claw e acelasi lucru cu a-i taia unghiile sau e ceva mai nasol? Nu, nu vreau sa o mutilez, Doamne iarta=ma, mai bine nu iau. 

 

 

declawing inseamna ca ii scoate unghiile cu totul si nu mai crecs altele. pe aici e o chestie populara, de ceva vreme incep sa apara "revolte" impotriva curentului...



#20
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 16:04

Eu merg maine la Decathlon sa-mi mai iau 2 perechi de pantaloni de yoga. Ce lululemon!? Eu sunt pe o insula, draga, in mijlocul Atlanticului. Poate Lulu le englezu' beat, altceva insa nimicuta!

 

Nu-s, fata mea, in stare de asemenea workouts. N-am mai miscat nimic de mult, azi la Pilates (ora aia usurica, de dimineata) imi tremurau picioarele. Incerc sa ma mai intremez, apoi am vazut ca am chiar langa mine un centru yoga care pare fain si poate sa ma inregistrez. Nu-mi vine sa cred ce mi-am pierdut tonusul. Groaznic! Noroc ca  nu m-am ingrasat deloc, au contraire, dar probabil ca acum cantaresc mai putin ca s-au dus naibii muschii.

 

 

pai si eu o sa il fac cu greu, da' am zis ca-i musai. am primit target de la fizioterapista sa fac muschi  asa ca-i musai

 

mie imi place decatlon tare si acu' mai am haine de la ei luate din ro inainte sa plec!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -