Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Despre sex si filme tematice


175 raspunsuri la acest subiect

#31
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 29 martie 2016 - 08:02

 

Dar pe mine altceva ma roade [:)]  citind ce a scris in primul post crisseis: chiar  pot baietii  de clasa a opta sa aiba o viata sexuala normala? Nu sunt mici? 

 

 

pai daca are 16 ani....cum nu??? [:D]



#32
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 29 martie 2016 - 08:06

Asa ziceam si eu in cateva luni se vad schimbarile pe fata nu imediat. Eu vad:) In jur am cam inteles de fiecare data fetele ce le cunosc de mici cand au inceput .

Viviana, fata mea de exemplu de 14 ani nu se epileaza daca nu stau eu cu gura pe ea iarna deci nu fac toate oricum asta cred ca depinde de cat de cochetica e . Nu stiu, cred ca nu o intereseaza pentru ca oricum nu o vede nimeni.

Eu insist [:)]  Rufus, chiar pot in clasa a opta baietii sa aiba o viata sexuala satisfacatoare? Adica sa le placa la amandoi si sa o faca des?

edit :   eu am baiat de clasa a saptea de aceea tot intreb . e tare copil


Editat de mamica11, 29 martie 2016 - 08:09 .


#33
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 29 martie 2016 - 08:12



pai daca are 16 ani....cum nu??? [:D]

Serios? Eu ma gandeam ca mai tarzior .

pe de alta parte acum ca ai scris varsta inteleg ca am eu o imagine distorsionata pentru ca al meu are 12 ani acum intr-a saptea si toti mi se par asa mici si neajutorati fata de fetele de aceeasi varsta. Dar probabil la 16 ani e altfel.


Editat de mamica11, 29 martie 2016 - 08:17 .


#34
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 29 martie 2016 - 08:15

Rufus te contrazic. 

Dupa inceperea vietii sexuale pot aparea doar schimbari in sfera emotionala, psihica.

Activitatea sexuala nu influenteaza dimensiunea soldurilor si a fundului, nu ingrasa, nu mareste sanii, nu creste penisul. 

 

Daca observam la fetele noastre schimbari (solduri rotunjite, forme mai feminine) sunt doar coincindente pentru ca uneori inceperea vietii sexuale are  loc in aceeasi perioda cu inceperea transformarilor firesti ale organismului in trecerea lui de la copilarie la adult.

Si transformarile astea si trecerea apar indiferent daca exista viata sexuala sau nu.

 

Apoi totul e relativ, bun in teorie depinde de copil daca se aplica sau nu  si in practica.

 

[:D] "Este momentul in viata cand ai poze pe pereti cu frumuseti celebre dar de facut ai face-o cu orice urata...pentru ca hormonii tai spun ca asta trebuie sa faci, iar discernamantul tau e cam departe de tine..."

 

Imi pare rau sa va dezamagesc, dar nu e valabil doar pentru baieti.



#35
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 29 martie 2016 - 08:15

mda, si eu m-am gandit ca e cam mare pentru a 8-a... dar asta e situatia. al meu de exemplu o sa aiba 16 ani in clasa a 10-a.



#36
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 29 martie 2016 - 08:29


Eu insist [:)]  Rufus, chiar pot in clasa a opta baietii sa aiba o viata sexuala satisfacatoare? Adica sa le placa la amandoi si sa o faca des?

edit :   eu am baiat de clasa a saptea de aceea tot intreb . e tare copil

 

Da, 16 ani e o varsta suficient de "mare" pentru asa ceva.

Nu prea gasesti partenere sa te bage in seama...dar daca chiar s-ar putea si la 14 ani poate si mai devreme ai vrea sa gusti si tu din placerea asta...

Fizic este pregatit. Si nu trebuie sa uiti ca la baieti nu exista viata sexuala...exista episoade, mai dese sau mai rare, in care au si ei o ocazie si profita. La varsta aia placerea este a momentului si evident a palmaresului, nu e placerea vietii sexuale.

Si nici nu le trebuie asta, sa fim seriosi...

Viviana, nu-i bai ca ma contrazici, doar ca nu ma convingi [:)]  Nu stiu daca este o explicatie stiintifica, dar eu sunt convins ca exista o legatura, pentru ca altfel ar fi trebuit sa asist la prea multe coincidente.

As crede totusi ca fetele au ceva mai multa ratiune cand este vorba de sex. Sau o fi pudoare, o fi teama, o fi ceva.

Un adolescent nu vad cum va refuza o invitatie explicita de la o fata... o fata insa am vazut ca poate refuza.



#37
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 29 martie 2016 - 13:22

Pe fiica-mea am epilat-o prima oara cand avea 11 ani; asta pt ca s-a ras cand era mica si ii crescuse parul ca la maimutici...iar mai nou, de cate ori merge in Romania (3 ori pe an) se epileaza la cosmeticiana mea; daca ii creste mult insa, ma roaga sa o epilez eu..

Eu una m-am epilat prima oara la 18 ani (asta pt ca nu am avut ce sa epilez pana atunci).

Deci epilatul nu prea are legatura cu inceputul vietii sexuale. 


Editat de Ella73, 29 martie 2016 - 13:23 .


#38
crisseis

crisseis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 605 mesaje

Postat 29 martie 2016 - 14:12

Cred ca s-a deviat putin de la subiect.Ca sa recapitulez:

- n-am spus ca fiica-mea a facut deja sex, la 15 ani

- doar am surprins discutii intre ei legate de corpul lor, mai exact de la el, catre ea

- sunt impotriva inceperii vietii sexuale la varsta asta, evident, tot ce pot sa fac e s-o informez si sa discut cat mai mult despre implicatii

- as vrea, daca se poate, recomandari de filme pe subiect, este una dintre modalitatile pe care le-am ales sa discut cu ea.



#39
crisseis

crisseis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 605 mesaje

Postat 29 martie 2016 - 14:35

Si , cum am spus, ma intereseaza sa aflu cum ati procedat, cele/cei care aveti/ati avut fete adolescente, atunci cand ati vazut ca are un prieten sau e interesata de baieti.

 din ce s-a discutat aici, am retinut si am preluat ideea cu limitarea ocaziilor in care ar putea fi impreuna, intr-un anumit spatiu; cea cu pastrarea usii deschise cand sunt impreuna intr-o camera, interzicerea noptilor dormite la el(nu e cazul).

Nu sunt de acord cu practicile din Elvetia, potrivit carora daca o fata are un prieten, imediat trebuie dusa la ginecolog si prescris anticonceptionale. Cred ca decizia asta vine la pachet cu cea de a incepe viata sexuala.

 Nu orice fel de semn duce la concluzia ca o fata si-a inceput viata sexuala. Fiica-mea merge la epilat dinainte de a avea acest prieten, a fost decizia ei.

 Nici eu nu pot concepe sexul la 15 ani si sunt impotriva, asta fiind si mesajul pe care direct sau indirect vreau sa i-l transmit fiica-mii, dar am luat-o cu usurelul, adica i-am zis, pentru moment ca e decizia ei , ca e important sa nu fie presata nicicum si ca are ani buni inainte, asa ca e bine sa fie pregatita emotional si fizic pentru asta.

 Nu m-am scandalizat, ca si cum ar fi facut-o deja, pentru ca asta nu duce decat la indepartarea ei si ce vreau sa transmit n-ar mai ajunge la ea.

 Deci, ma intereseaza cum altfel, decat am facut-o deja, sa ajung la ce ma roade(nu sexul in sine, repet, ci tendinta de  a aluneca spre atingeri si spre crearea unei intimitati mult mai mari decat sarutul si tinutul de mana si in brate)?



#40
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 29 martie 2016 - 15:20

Mie faza cu lasatul usii deschise cand sunt impreuna in camera mi se pare absurda. Doar nu aveti impresia ca se sexeaza cu voi in camera alaturata, nu?

Din punctul meu de vedere cred ca o discutie sanatoasa despre sex si cum se vede sexul prin ochii unui barbat e cea mai indicata. Deci tatal sa-si ordoneze ideile, sa traga aer adanc in piept si sa poarte aceasta discutie cu adolescenta. Face mult mai mult decat toate filmele educative pe care le puteti viziona voi doua impreuna.

 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -