Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Stiati ca...?


35 raspunsuri la acest subiect

#31
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 18 ianuarie 2016 - 16:34

Daca va ganditi ce murdarie e prin piscine, atunci ganditi-va ce luati dupa ce ati pus mana pe bani, carucior in supermarket, bare de sprijin de peste tot (tramvai, scara rulanta sau altele), dar si pe orice trece pe la altii prin mana care s-au sters la nas cu mana, s-au scarpinat in fund sau alte locuri. [:D]

 

Am o cunostiinta care a fost acolo sambata. Dincolo de faptul ca n-a putut sta din cauza caldurii si umezelii (ceva probleme cardiace) si a plecat dupa o ora, la ora 10-11 cand a plecat (a mers devreme) casele erau inchise.

Era full.

 

da, ruf, tocmai de aceea nu-mi lipseste niciodata din geanta pachetul cu servetele dezinfectante. sa ma pot sterge pe maini daca am nevoie sa mananc ceva, de exemplu, si nu am unde sa ma spal pe maini cu apa si sapun.

 

eu sunt de-a dreptul scarbita de halul in care arata cosurile de cumparaturi de la carrefour ploiesti. ma refer la cele mari, pe roti, confectionate din plastic rosu cu albastru. mai, sunt adevarate focare de infectie cosurile astea, iei mizeria cu spaclul de pe fundul cosului. oare cosurile astea nu mai trebuie si ele spalate, curatate, inlocuite ?

de scarba am ajuns sa iau pungi din rolele de la legume/fructe, sa le pun pe fundul cosului inainte sa ma apuc de cumparaturi, pentru ca mare parte din ce cumpar ajunge in frigider. iar cand mai vad si parinti care isi pun copiii marisori, incaltati, direct in cos, cand stiu cata mizerie e pe strazi si trotuare...bleah-bleah...

 

buflea sau cine povestea, ca in supermarketurile americane gasesti la intrare servetele dezinfectante pentru a sterge manerele cosului...la noi mai va pana o sa avem asa ceva...la noi de multe ori cosul de cumparaturi seamana a cos de gunoi...



#32
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 28 ianuarie 2016 - 23:40

Revenind la subiect se pare ca afacerea va fi profitabila daca doar in primele 10 zile de la deschidere au fost 33000 de clienti.

Din poze nu mi-am dat seama cam cat de mare e locatia,insa pare foarte moderna,cand trec prin Bucuresti sigur o sa trec pe acolo.

 

In legatura cu costumul de baie musulman ,materialul este acelasi cu cel pe care il purtam noi,doar se foloseste mai mult material.

Aici exista o mare varietate de costume de acest gen, in toate culorile,se gasesc la magazinele cu profil sportiv.

Cele din colectia cea mai recenta de la Nike,Speedo si Arena sunt chiar foarte dragute si sigur nu ar ridica semne de intrebare in legatura cu igiena.



#33
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 29 ianuarie 2016 - 10:00

din impresiile postate de cei care au fost acolo, principalele probleme intampinate sunt apa rece in piscina copiilor, existenta a doar 2 toalete in nu's ce zona (probabil unde vin cei cu copii) ceea ce clar inseamna ca multi urineaza in piscina, aglomeratie si preturi mari la zona de fast-food, lipsa unor elemente de siguranta la toboganele pentru copii, samd.

iata ce spune cineva :

"

1. Miroase extrem de tare a clor, după 2 ore ma usturau grav ochii, ma ustura și acum deși am ieșit de vreo 3 ore

2. Poți sa îți aduci liniștit mâncare (nu salam) și apă, e un asa balamuc și atât de puțin personal încât nu cred ca e vre-un risc

3. Poți face cate poze vrei, nu te întreabă nimeni nimic

4. Zone neterminate, în zona toboganelor pt copii, fire lăsate la vedere în vestiare, apa multa pe care nu o ștergea nimeni în zona de șezlonguri unde e linoleum

5. Apa rece, afara la fel de rece, va spun sincer ca am mai fost la bazine acoperite și era cald

6. Nu erau suficienti colaci pt tobogane.

7. Pe la 12 stăteai cam 15 minute sa te dai pe tobogan

8. Am intrat la 10.30 și am ieșit la 14.30 și la ieșire am văzut socata ca cozile erau pana la ușă și am întrebat pe cel care intra când eu ieșeam și a zis ca stat o ora la coadă.

9. Zona Galaxy are 2 toalete pt fiecare sex, cum sa nu faci pipi în apă în condițiile astea? Și 3 dușuri... Pe bune... Ah și un feon cam la 66 de vestiare, adica cam la100 de pers (presupunand ca exista si copii)...

10. Restaurantul este extrem de mic, si daca cumva pe la ora pranzului doriti sa mancati, sa va asteptati sa petreceti minim 30 de minute din timpul platit pentru distractie, sa stati la coada la mancare...

11. erau cateva usi care dadeau afara si care au stat deschise ceva timp pentru ca personalul nu se intelege ce sa introduca pe usile alea, una era fix langa bazinul de copii... nu vreti sa stiti ce frig venea...

Nu stiu raspunsul oficial al celor de la Therme legat de clor si toalete dar il astept pentru ca am facut reclamatie oficiala. Cum sa fie apa termala daca mirosea a clor?"

 

impresiile altcuiva :

 

"JALNIC față de așteptări.

Am fost în Galaxy PE 16. ianuarie. La toboganele pentru copiii mici scara era neterminată. Cum au obținut autorizația de funcționare?

Pentru patru tobogane se urca pe o scară de 1 metru lățime. Scara trebuia să aibă laterale de sticlă sau de orice dar așa copiii pot cădea în orice clipă. La finalul toboganelor despre care vorbesc nu era nici un îngrijitor. Degeaba striga o fată disperată prin stație ca nu venea nimeni.

Au fost multe accidente astăzi. Sus la toboganele cele mari NU MAi Da-ti voie cu copii mici. Accidentele au fost multe.

Galaxy trebuie să aibă o capacitate. Astăzi le-ați dat drumul ca la vite fără să estimați câți au intrat. Parcă era la piață.

În zonă Galaxy există decât un mini restaurant care are 12 mese pentru toată multimea de oameni din interior.

Apa nu avea 33 grade. Era mai rece. La vestiare credeți ca e suficient un uscator la 66 de vestiare???

Nu trebuie să mai spun ca șezlongurile nu erau suficiente nici pentru 1/5 din oameni. Era o harababură și toți se certau cu supraveghetorii. La piscinuta mică pentru copiii de până la 3 ani cum v- ați gândit sa-i faceți interiorul din piatră? Alt material mai tare pentru micuți nu a-ti găsit?

De ce nu sunt piscine în Galaxy cu temperatură diferită?

Am întrebat o fata din staff care stătea pe telefon undeva sub toboganele cele mari dacă găsesc un plasture sau pe cineva care să îmi dea un ajutor pentru rană și nu știa nimic. Ulterior am găsit încăperea după mai multe întrebări.

Nu știu cine v-a montat amaratul ală de microfon dar când se făcea câte un anunț toată lumea se strâmba. Nimeni nu înțelegea nimic. Nici macar personalul. Se auzea un zgomot tare și neînțeles.

Dacă a-ti făcut parcare în 2015 de ce nu există măcar 70 cm pentru pietoni??"



#34
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 29 ianuarie 2016 - 11:43

Aha, apar problemele...

Cred ca sunt inevitabile, cel putin la noi.

Sper sa se remedieze, din moment ce primesc sugestii/reclamatii.

Deci mai astept pana merg... [:)]



#35
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 29 ianuarie 2016 - 13:15

Aha, apar problemele...

Cred ca sunt inevitabile, cel putin la noi.

Sper sa se remedieze, din moment ce primesc sugestii/reclamatii.

Deci mai astept pana merg... [:)]

 

in ton cu problemele [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

http://www.timesnewr...toace-si-meduze



#36
ruxiana

ruxiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 14 martie 2016 - 09:54

Anul asta nu cred ca se remediaza mare lucru, mai asteptam [batcap] !




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -