Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie 2016 (Dovlecei deSeptembrie 2016)

bravida sarcina septembrie 2016 mamici

473 raspunsuri la acest subiect

#441
lupu_loredana1985

lupu_loredana1985

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 11 septembrie 2016 - 17:54

Gelul de picioare este de la dm fel racoritor pentru picioare cu mentă, ulei de mentă si camfor. Costa 6 lei. Merita toți banii! Cum a decurs cezariana Alina?

#442
arianna05

arianna05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 12 septembrie 2016 - 10:20

Neata fetele,felicitari mamicilor care au nascut deja :) Noi tot 2 in 1 suntem,deocamdata e tot cu capul in sus si cordonul in jurul gatului.Eu inca mai sper ca o sa se intoarca si o sa pot naste natural asa cum imi doresc.Eu am termen pe 23 sept,deci teoretic mai e putin.Si daca ar fi sa nasc cu cezariana,astept sa inceapa travaliul ca bebe sa vina pe lume cand se simte pregatit :) Eu in rest sunt ok,ma intorc greu noaptea de pe parte pe alta dar in rest nimic sa ma deranjeze.Picioarele nu sunt umflate,inca conduc si merg la shopping,fac de toate prin casa,alerg dupa fetita de 3 ani(cred ca ea m-a tinut in forma pana acum) Fetele care au facut cezariana poate ne impartasesc experienta lor sa mai capat si eu curaj ca imi e frica de numa

#443
AlinaElena76

AlinaElena76

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 12 septembrie 2016 - 12:14

Buna fetelor,la mine au inceptu contractiile duminica noaptea cu dureri de spate si burta usoare si se repetau la intervale neregulate fara sa elimin dopul,luni pe zi s-au mai intensificat ,nici mancare nu mi-a trebuit,am fost si la control pt programare de cezariana dar totul parea normal,domnul doctor mi-a spus ca daca se intensifica durerile si devin regulate sa il sun.Luni seara pe la ora 21 am eliminat dopul o usoara scurgere maronie si contractii dureroase si dese la 15 min.In jurul orei 23 am fost la spital si internata eram foarte mult dilatata si am ajuns in sala de travaliu mi-au pus o perfuzie si imediat in sala de operatie,aveam chitul de epidurala dar mi-a facut rahianestezie pt ca numai era timp de asteptat dupa epidurala care dureaza 30 min pana isi face efectul,anestezia si-a facut repede efectul nu am mai simtit nici o durere,mi-au montat sonda si la 23:20 bebele a fost afara,am fost constienta tot timupul l-am vazut pe bebe l-am avut pus pe mana imediat dupa ce s-a terminat am fost dusa in salon unde am avut perfuzii ,a doua zi m-am ridicat din pat si dupa-masa mi-a scos si sonda,noroc cu burtiera trebuie pusa inaite de a te da jos din pat sa nu  doara cand esti la pozitia verticala.Prima plimbare e un pic mai grea dar pe urma e tot mai bine  [:)]



#444
Ella_b

Ella_b

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 12 septembrie 2016 - 15:38

Felicitari Alina!

Pentru mine maine este ziua cea mare, in care imi voi intalni bebelina. La 12 intru in operatie.

Arianna, o sa iti povestesc si eu, dupa nastere, desi iti doresc sa se intoarca si sa nasti exact asa cum iti doresti.



#445
arianna05

arianna05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 13 septembrie 2016 - 07:37

Ella,bafta multa si asteptam povestea nasterii bebelinei

#446
lacramioara90x

lacramioara90x
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 13 septembrie 2016 - 14:37

Buna mamici☺ Ma alătur vouă asa pe ultima sută de metrii. E cineva pe aici care naste la Polizu?

#447
Oana1609

Oana1609

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 13 septembrie 2016 - 16:10

Dragi mămici. Am termen pe 16 și fata mea nu da semne ca ar vrea sa iasă... E bine la mami in burtica. Problema e ca e destul de grasana 3.800 grame și dacă nu vine pana pe 24 îmi fac cezariană, ceea ce nu îmi surâde. Doctorița - sunt în Germania, mi a recomandat mult sex. Doar ca.... Sunt și ma simt o balenă, având problema și retinerii apei în corp. Voi aveți ceva sfaturi în privința travaliului?

#448
arianna05

arianna05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 14 septembrie 2016 - 10:49

Pai ceaiul de zmeur e f bun pt declansarea travaliului,urcatul si coboratul scarilor,putin mai mult efort ca de obicei,un sex mai salbatic,mancarea picanta(daca iti place)..cam atat imi vine in minte acum :)

#449
arianna05

arianna05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 14 septembrie 2016 - 10:49

Pai ceaiul de zmeur e f bun pt declansarea travaliului,urcatul si coboratul scarilor,putin mai mult efort ca de obicei,un sex mai salbatic,mancarea picanta(daca iti place)..cam atat imi vine in minte acum :)

#450
lacramioara90x

lacramioara90x
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 15 septembrie 2016 - 11:45

Oana, ai urmat sfaturile Arianei? Vrei modificare? Te intreb pentru ca si eu sunt in aceeasi situatie...eu am termen pe 19☺



Etichetat si cu bravida, sarcina, septembrie 2016, mamici

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -