Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie 2016 (Dovlecei deSeptembrie 2016)

bravida sarcina septembrie 2016 mamici

473 raspunsuri la acest subiect

#431
Oana1609

Oana1609

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 08 septembrie 2016 - 21:14

Celor cu umflarea picioarelor... Ale mele s au întărit și sunt imense și parca au început sa se invineteasca. Doctorița e foarte relaxata (sunt în Germania). Nu știu ce sa fac.. Voi cum procedați? Sincer de abia aștept sa nasc...

#432
ElenaNede

ElenaNede
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 09 septembrie 2016 - 00:44

Buna ,sunt si eu o viitoare mamica in devenire ,am intrat in 37 de saptamani,iar dpn il avem pe 26 sept,sa vedem daca se lasa asteptata,luni cand am fost la eco nu dadea semne nimic ca ar vrea sa vina ,si avea deja 3 kg,desi sapt trecuta avea doar 2600 ,a recuperat foarte repede greutatea.Nici pe mine nu ma lasa arsurile noaptea  si ziua picioarele umflate sau durerea la ele,dar mai este putin! 



#433
lupu_loredana1985

lupu_loredana1985

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 09 septembrie 2016 - 06:06

Buna fetelor. Fac si eu update la situația mea. Travaliu fals acum 4 zile, contractii neregulate lungi chiar si de 40 de minute, tensiune mare nu a scazut sub 12,8 sub nici o forma, unele contractii dureroase, si traseu cu tahicardie. Azi merg la control si sper ca voi reusi sa conving Doctorita sa imi facă cezariana. Colul meu este gros lung si posterior dar contractiile neregulate sunt deja foarte supărătoare. Nici dupa 4 nospa nu au cedat. Dimineata tensiune de 14 cu 9. A mai trecut cineva prin asa ceva? Plus o tensiune intercraniana. Burtica e iar ca o minge de mai bine de 20 minute si desi m-am miscat si mi-am schimbat pozitia nu au dispărut. La băiat am pățit la fel si am nascut dupa 2 perfuzii si dilatatie 8 cu 2 moaste apăsând pe burta mea dupa 16 ore de travaliu fara dilatatie! De la contractiile avute pana acum ma doare burta. Sanatate multa va doresc!

#434
Oana1609

Oana1609

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 09 septembrie 2016 - 08:26

Bună Loredana. Ieri am fost și eu la control și la fel aveam tensiunea mare. 14 cu 98 și puls 122. Doctorița zicea ca eram la limita. După testul non stres, bebe era bine și nu a mai spus nimic de tensiune. Acasă în schimb am avut tahicardie. Pana acum nu mi s-a mai întâmplat în sarcina. Dacă se mai întâmpla, merg la spital. Doar ca aici (Germania) te internează imediat d asta am așteptat sa vad cum evoluează.

#435
fistikutz

fistikutz

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 09 septembrie 2016 - 14:07

Off fetelor, eu sunt tare necajita! Am fost azi la inca un control si dr. mea mi-a zis ca bebele are capul cam mare si ca nu crede ca va incapea in bazin, ba mai mult, voia sa ma programeze deja pt cezariana marti (la 40s2z). Cum argumentele ei nu m-au convins am hotarat sa ma duc marti pt un alt control si vorbim atunci de programare. 

Nu stiu ce sa fac, sa merg pe mana ei, sa mai cer o alta parere...


Editat de fistikutz, 09 septembrie 2016 - 14:10 .


#436
AlinaElena76

AlinaElena76

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 10 septembrie 2016 - 12:53

Buna fetelor,eu am avut termenul pe 17 septembrie dar am nascut pe 5 septembrie la 38 de saptamani,si am ajuns acasa cu bebe,totul sa petrecut foarte repede,am avut o nastere si refacerea foarte usoara



#437
bianca7

bianca7
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 10 septembrie 2016 - 18:17

Felicitări Alina

#438
lupu_loredana1985

lupu_loredana1985

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 11 septembrie 2016 - 08:19

Felicitări! Wow se pare ca s-a dat tonul deja. Eu am fost la control si mai am de asteptat cel putin o saptamana. Aveam as cezariana dar nu am fixat data. Nu sunt in extaz caci mi-e frica de cezariana, dar ma bucur ca bebe e bine si ca mai e putin. Am gasit in dm un fel racoritor pentru picioare care face minuni. Am reusit sa dorm fara sa mai simt durerea de picioare! În rest tensiunea tot mare! Voi?

#439
Oana1609

Oana1609

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 11 septembrie 2016 - 11:02

Bună Loredana. Cum se numește gelul pentru picioare? L am terorizat pe soț cu masajele la picioare și asa după ma dor.

#440
AlinaElena76

AlinaElena76

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 11 septembrie 2016 - 11:22

Multumesc pentru felicitarii fetelor,am sa fiu alaturi de voi si am sa va tin pumnii ,daca aveti intrebarii am sa va raspund cu mare drag.Sa alungati teama ca acele momente pentru ca oricum veti uita repede cand ii veti tine pe bebei in brate,eu am nascut cu cezariana acum dar am si experienta nasteri naturale la baiatul cel mare va doresc o zi cat mai linistita si odihnitiva 





Etichetat si cu bravida, sarcina, septembrie 2016, mamici

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -