Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Martisoare de 2016 (4)

sarcina martie nasteri martie mamici de martie bebe de martie martisoare de martie 2016

656 raspunsuri la acest subiect

#51
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 21:43

Fetelor, telefonul meu a ajuns la exasperare!! De când cu butonatul forumului, sta numai în priza [:-)))]

 

 

[:)] [:)] [:)] [:)]

 

 

Ghedia, deprimarea mea nu vine de la sarcina. Exista de mult timp... Singurul lucru care ma face cu adevarat fericita este sanatatea. Si starile de axietate de aici apar..... Cu toate aste, in cazuri limita cand se intampla, sunt extrem de puternica.

Imi doresc atat demult sa ma mentin pe linia de plutire,in special pt copii.

 

 

M


Cand am fetele la mama planul de dinainte e Pompos rau de tot , am un" to do list " care pare doar pt mine croit , rezultatul.Ajung seara acasa si sunt atat de fericita ca am timp doar pt mine si nu aud nimic in casa incat mi-e suficient si se duce tot planul meu pe apa sambetei.adica" nu fac nimic"uneori nici mancare, pare ,daca va vine sa credeti Suficient incat sa fiu fericita.

Atat de putin pt mine??? Si iata ca da...am ajuns sa ma multumesc cu a nu face nimic ca sa fie suficient. 

[:-)))]

 

 

Da, asa e!

Exempluu: anul trecut, iarna, am iesit intr-o mica vacanta cu rulota (avem rulota [alcool] [:D] ). Ne-aa pucat noapte pe drumuri de munte si am ajuns la o manastire, undeva, in munti. Sotul meu a tinut mortis s-o vizitam... N-a contat ca era tarziu, zexe seara, biserica inchisa. A iesit o maicuta,ne-a deschis biserica, ne-a lasat s-o vizitam, sa aprindem lumanari si ne-a intrebat daca avem unde sa inoptam, eventual saluam o mancare calda..... Nu ne-avenit sa credem! Ne-a cuprins o stare de fericire, de liniste sufleteasca, de multumire, de iubire... nu pot sa va spun.. acea seara a fost unul din momentele mele de fericire.... (exceptand nasterea primului copil).



#52
sofalex

sofalex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 493 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 21:48

Exact la asta ma gandeam si eu hellen, la prima postare si la toate gandurile bune cu care m-ati inconjurat din prima. [flo2]

Mamy, din contra eu te vad cu totul altfel .eu te vad categorica si clara.dura la exterior dar fina si dulcica la interior.la tine ori e laie ori balaie.nu prea stai la discutie si vorba-i vorba de la inceput pana la final.esti o parolista... parca ai sora-mea.asa te vad eu [flo2]

Ghedia stii ca tu esti exemplu.La tine senzatia din "caruselul vietii" e mai tare cu patru si te descurci de minune dar esti si tu tot om si daca mai clachezi e normal iar la tine chiar ar fi si de asteptat ...eu m-as mira sa spui ca nu ai nimic si ca te descurci perfect....ar fi chiar deprimant pt noi celelalte care avem mai putine lucruri de facut...adica ai parea prea superwomen.... [flo2]

Alina nu stiu de ce dar pe ea si pe ada le asociez cu verisoarele mele cu care am copilarit...la ada sigur e din cauza numelui, asa o alintam noi iar la alina nu stiu...e feeling.. [flo2]

Oana seamana cu orietena mea din liceu, cochetica ii spuneam.. [flo2]

Noi ne-am spus off-ul si de aceea de multe ori m-am simtit mai apropiata de voi.

Dar vreau sa le imbratisez si pe celelalte mamici 

Hai ca v-am spus... [:-)))]  [:-)))] sper sa nu va suparati dar  daca "supi"( nu pot sa-ti spun osuparata....e dur [:-)))] -si asa iti va ramane la mine) m-a provocat... [flo2]  [flo2]

 

 



#53
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 21:57


Ghedia stii ca tu esti exemplu.La tine senzatia din "caruselul vietii" e mai tare cu patru si te descurci de minune dar esti si tu tot om si daca mai clachezi e normal iar la tine chiar ar fi si de asteptat ...eu m-as mira sa spui ca nu ai nimic si ca te descurci perfect....ar fi chiar deprimant pt noi celelalte care avem mai putine lucruri de facut...adica ai parea prea superwomen.... [flo2]

 

 

 

 

 

 

[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

 

Si apropo de mine - si termin cu gandurile negre - ma intristeaza tare ca, cel putin eu, m-am 'inrait', nu mai stiu sa spun o vorba buna, iau foc prea repede, nu mai sunt asa rationala; nu mai stiu sa oferr celorlalti un zambet pt ca nici ei n-o mao fac. Timpurile ne-au schimbat tare mult. Uite, deex, daca ma duc cu mama la medic si o trateaza ca pe un nimeni -ca-i batrana, saracacios imbracata (asa-i plac ei, sa se mbrace simplu) -atunci explodez, ma revolt. As vrea sa fiu mai calculata, sa ammai multa rabdare, sa ma gandesc ca si ceilalti traiesc in acelasi mediu ca si mine, aceleasi timpuri 'grele'si eu safiu aceea care ofera un zambet, intelegeere, bunatate... Acu sa nu va inchipuiti ca-s vrea sa fiu mama Dolores [:-)))] [:-)))] [:-)))]



#54
sofalex

sofalex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 493 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 21:59

Cred ca rad fetele ce ne citesc de se cocoseaza...ce zic...mai ce nebune... [:-)))]  [:-)))]

Dar mie mi-e bine asa si le imbratisez pe toate...ce vreti? Asa-i tot "neamul meu "- mai pupacios....ca-n bancul ala [pup]



#55
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 22:12

Cui ii place - sa citeasca

Si cui nu - sa ocoleasca!! [:-)))] [:-)))]

 

Fetele, v-am pupacit si ioooo [pk]  si va urez noapte buna: fara dureri de oase, de maini, de coloana sau mancarimi, fara insomnii sau ganduri negre!



#56
sofalex

sofalex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 493 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 22:15

Stai mamy ca ce vb tu e altceva....si eu m-as enerva in acest caz...bine ma si enervez stai linistita,  dar am observat ca vorbind calm dar mai ales scotand in evidenta exact ce ai zis tu castigi mai mult.

Uite un ex:ma duc la posta, bine oficiul postal  [:D] si acolo eram doar 2 oameni..doamna pe care o stiu de ceva vreme dar doar de acolo se chinuia la ceva, intre timp s-au facut 8 oameni.colega ei isi face drum, vb serios pe acolo dar asa, la vrajeala aranja niste hartii...iti da seama ca-mi sarise tandra.eu am lucrat intr-un loc unde nu numai ca nu tb sa astepte clientii dar le ieseai zambind chiar daca tie iti venea sa urli de durere.. si imi veneau o mie de ganduri si de expresii in minte da mai...rautacioase...si-i zic in final.....dar tare.toti cei care asteptau rasuflau asa...stiti voi...pufneau... si zic deci tare...

Colega dvs asa se poarta mereu cu dvs?

Surprinzator femeia da din cap afirmativ....

E urat, zic... pt noi clientii...inteleg si nu prea aceasta lipsa de respect...dar pt dvs, colega ei...atata spirit de colegialitate, e rusinos...

Si fiecare a izbucnit... [:D]

Se termina operatiunea si -i zic.multumesc Doamna si o zi buna...sper ca azi doar pe dvs va ponteaza...

M-am simtit, nu ca bine....extraordinar de bine .....dar din nefericire pt mine si eu mai actionez la nervi...asta e... [:D]  ce vrei suntem din coasta lui adam deci din start avem o tigla cazuta de pe casa...

 



#57
sofalex

sofalex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 493 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 22:25

Stiti cum a fost azi cu mine...cand vine mama la mine nu se descalta, imi spune tot asa din prima buluc, ca sa nu inteleg nimic eu iar ea sa nu uite ceva, cand ma duc la ea, la fel doar ca n-apuc eu sa ma descalt...ce sa-i faci e nevorbita imi zic in minte.asa si cu mine in seara asta am scris de ma doare degetul ....si cand te gandesti ca totul a plecat de la o intrebare simpla a lui "supi"...dar ce sa-i faci...sunt nevorbita...ce-i  drept azi colegul meu a lipsit..eu lucrez bine fara radio sau altceva nu am auzit azi decat cucul din capul meu [:-)))]



#58
ghedia

ghedia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 23:06

Sofalex, moldovenii sunt oameni interesanti, cred si mai impulsivi asa. 

Eu sunt partial ardeleanca, dar mai mult traiata in capitala. Foarte calma, foarte calculata. Nu-mi pot ierta propriile iesiri, atunci cand le am. Prefer sa fiu o proasta la infinit decat sa regret ce-mi iese din gura. 

Mamiy, nici nu ma gandeam ca ar fi de la sarcina! Nici la mine nu e. Dimpotriva, sarcina (si baia de hormoni) ma remonteaza psihic. Si cand imi este greu, stiu ca pare o afirmatie hazardata, dar imi spun ca-s cel mai normal om din jurul meu (mai ales familie), deci copiii au nevoie de mine si atunci pot sa trec peste multe si ma necajesc ma putin si ma conserv mai mult. 

De maine am musafiri, apoi treburi, treburi, treburi. Deja tb sa planific finalul de an, inclusiv cumparaturile candva saptamana care urmeaza. 

Intre timp, va urez o noapte linistita si o zi frumoasa maine.



#59
Ada90

Ada90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 01 decembrie 2015 - 00:58

Exact la asta ma gandeam si eu hellen, la prima postare si la toate gandurile bune cu care m-ati inconjurat din prima. [flo2] Mamy, din contra eu te vad cu totul altfel .eu te vad categorica si clara.dura la exterior dar fina si dulcica la interior.la tine ori e laie ori balaie.nu prea stai la discutie si vorba-i vorba de la inceput pana la final.esti o parolista... parca ai sora-mea.asa te vad eu [flo2] Ghedia stii ca tu esti exemplu.La tine senzatia din "caruselul vietii" e mai tare cu patru si te descurci de minune dar esti si tu tot om si daca mai clachezi e normal iar la tine chiar ar fi si de asteptat ...eu m-as mira sa spui ca nu ai nimic si ca te descurci perfect....ar fi chiar deprimant pt noi celelalte care avem mai putine lucruri de facut...adica ai parea prea superwomen.... [flo2] Alina nu stiu de ce dar pe ea si pe ada le asociez cu verisoarele mele cu care am copilarit...la ada sigur e din cauza numelui, asa o alintam noi iar la alina nu stiu...e feeling.. [flo2] Oana seamana cu orietena mea din liceu, cochetica ii spuneam.. [flo2] Noi ne-am spus off-ul si de aceea de multe ori m-am simtit mai apropiata de voi. Dar vreau sa le imbratisez si pe celelalte mamici Hai ca v-am spus... [:-)))] [:-)))] sper sa nu va suparati dar daca "supi"( nu pot sa-ti spun osuparata....e dur [:-)))] -si asa iti va ramane la mine) m-a provocat... [flo2] [flo2]

 

Pai si pt mine tot alint este. Asa imi ziceau mama si sora cand eram mica si apoi nepotelul meu, a fost primul nume pe care l-a zis dupa "mama" . Nu a putut spune Adela si a ramas Ada pana s-a facut baiat mare. :) ma bucur ca ma vezi familiar  [flo2]  eu nu prea sunt genul care se apropie usor de oameni; sunt mai distanta...de aici si rezultatul. 3 prietene mari si late  [:)]



#60
sofalex

sofalex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 493 mesaje

Postat 01 decembrie 2015 - 07:33

Neata

Ada, trei da' bune.asta conteaza .eu am 2 care imi stiu viata si o verisoara cu care ma inteleg perfect.

E greu noi suntem aici in iasi "aciuati" sotul e bacauan iar eu adjudeanca de pe langa focsani daca nu-mi cunoasteti metropola... multe rude sunt pe acolo ramase, altele prin bucuresti, de ex nasii nostri, verisori, altii prin pitesti ..nu prea  avem prin ardeal si regret dar asta e.

E greu fara rude langa tine din multe puncte de vedere si de aceea eu mi-am dorit multi copii, ii vreau uniti, sa fuga unul dupa altul, sa se cheme acasa unul pe altul de sarbatori, sa se certe dar sa se imbratiseze, dupa,  ca si cum ar fi prima oara dupa n ani.eu asa le vreau pe ale mele.Ma rog la Dzeu sa-mi si iasa....caci le vad cum se bat... dar daca eu cert nejustificat una ceallta si veti fi surprinse dar mai mult tazz ( pare mai empatica si cu multa mila)  imediat ma apostrofeaza

 

 





Etichetat si cu sarcina martie, nasteri martie, mamici de martie, bebe de martie, martisoare de martie 2016

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -