Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Martisoare de 2016 (4)

sarcina martie nasteri martie mamici de martie bebe de martie martisoare de martie 2016

656 raspunsuri la acest subiect

#31
Hellen06

Hellen06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 29 noiembrie 2015 - 22:03

La noi spațiu este de categoria dinozaurilor!! Nici urma de el! Totul merge la mamaia la tara    săracaaa o camera întreaga i-am transformat-o în depozit. Acum a schimbat soțul cauciucurile și zice "pe astea de vara le ducem la mamaia"  [:-)))]

Logic, doar nu le urcam pe sifonier!

Iar acolo tot el cu gura mare ca nu le baga în magazie ca's 2.000lei și k sa le pună în casa!!  [:-)))]  [:-)))]

Da, da!! Pătură de aia vreau sa fac cu cerculețe colorate Oh crezi ca am vreo șansă să învăț cu acusorul știu sa fac maxim lănțișor și punct  [batcap]



#32
ghedia

ghedia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 08:23

Buna fetele.

Sa aveti o zi minunata.

Sofalex, Hellen, stiti cum e cu spatiul? Ca si cu o geanta maaaaare. Eu port genti mici ca sa nu incapa in ele toate prostiile. Acum fiindca am un spatiu mare acasa, in baia mea de sus, incap 4 masini de spalat.........Din care 3 stricate. Acuma,de ce au ramas acolo? Pt ca nu le-a aruncat nimeni.Pt ca au avut loc si nu ne grabeste nimic. In pod incap nnnnn lucruri stricate sau inutile, de la televezioare antice pana la cauciucuri de masina sau congelatoare stricate de la rude. Deh, oameni strangatori, decat sa stie ca le arunca, mai bine le arunca la noi. Mobila veche, nu mai spun.

Hellen, de croseta vorbesti da? Lantisor, picior orb, normal, picior dublu si inca ceva si ar fi destul. Si sa te lase copilul. 



#33
OnaOana

OnaOana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 09:42

Neatza! Referitor la mancarimi le am si eu pe maini, picioare , spate si burtă. Ma cam pus pe gânduri ce am găsit pe net în legătură cu asta ...acum aștept sa se faca miercuri si sa ma duc la doctor sa ma lămurească!

Pentru bebe eu inca nu am cumpărat nimic pentru ca urmează să ne mutam si noi la căsuța noastră luna asta , sa terminam odată cu chiria!!!  [pk]  [fiesta]



#34
Mihaelatf

Mihaelatf

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 11:22

Dragele mele eu tocmai am scapat de raceala.Nu am mers la munca,m am odihnit. In aceasta dimineata bebitul meu este foarte activ. [bib] La multi ani de sf.Andrei, va pup si o saptamana frumoasa va doresc!!!  [flor]



#35
AlinaDavid13

AlinaDavid13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 11:35

la mulți ani sărbătoriților daca avem :) o săptămână ușoară! pupici ...și noi stam infr-o casă cu 3 camere+ sufragerie+ bucătărie curte și garaj pff peste tot avem numai tâmpenii stragem aiurea 



#36
sofalex

sofalex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 493 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 13:35

La multi ani!

 



#37
sofalex

sofalex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 493 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 13:39

Ei lasa ca la anul...cand voi povesti ca in finsl stau si eu la casa.deja sincer la mine e necesitate.

Eu ma gandesc cu jale la momentul in care apare bebe 3, din toate punctele de vedere.

Cel mai tare imi place sa ma amuz pe seama mea cu fetele..de ex acum avem chestia cu numele..mi se pare ca le-am luat pe toate cele mai frumoasa si tot ce-mi spun asociez fara sa vreau cu diferiti copii sau persoane si nu-mi suna bine.

Fina mea la fel doar ca ea era la al doile si pana la intrarea in spital i-a zis "bebe 2"

Noi am decis ca-i vom spune "bebe 3 si gata" . [:-)))]  [:-)))]

 



#38
mamiy

mamiy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 14:10

Ati conversat mult , nu gluma:) AM venit si cu o durere de cap de afara [alcool]

Scriu mai tarziu, mai in detaliu! ACUm ma duc s amananc si sa trag un pui de somn [pk]



#39
osuparata

osuparata

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 15:21

Sofalex, o intrebare am(nu e cu rautate si daca nu vrei sa-mi raspunzi , nu e nicio problema!), cumva va ajuta financiar parintii? Te intreb asta pentru ca esti optimista cu privire la viitor, adica vei avea casa, ai 3 copii, ai bona , si pentru toate acestea ai nevoie de muuuulti bani!



#40
sofalex

sofalex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 493 mesaje

Postat 30 noiembrie 2015 - 19:41

Nu draga mea, nu ma supar deloc,.parintii si socii nu ma ajuta deloc, adica financiar dar imi trimit multe bunatati de casa doar pt ca eu vreau cat mai natural.sotul la un moment dat pt ca mama-sa nu are de unde( sta la bloc) chiar se simtea un pic dezamagit si imi spunea sa le platim [flo2] .

Ne descurcam noi.Muncim ca nebunii,ce-i drept si poate uneori prea mult. Avem credit si noi ca 60 %  din populatie.facem de toate si incercam sa scoatem bani din piatra seaca daca intelegi.Sunt optimista pt ca am avut parte in jurul meu de oameni chiar nenorociti care mi-au dat multe lectii de viata si cred ca atat timp cat am 2 maini si 2 picioare am sa muncesc pana am sa cad pe branci.m-am inconjurat de femei puternice ( e mare lucru asta sa stii) si am eliminat toate prietenele fitzoase care vedeau viata doar prin prisma barbatului. 

Eu ma rog la Dzeu enorm sa fiu sanatoasa si copiii la fel si ma rog si pt master chef ( sotul) sa fie si el tot sanatos .avem si noi neajunsuri si ai sa fii surprinsa dar deocamdata nu financiare dar din cauza ca munim ca nebunii suntem nervosi, stresati si ne gresim unul fata de altul.uitam uneori de copilaria propriilor copii si asta ne streseaza in subconstient.sotul ar vrea cand e liber, adica dumina sa doarma, copiii ar vrea sa-l aiba alaturi si uneori o dam in bara .

E greu dar asa e si felul meu mai optimist.am avut si eu momente grele si daca ai citit postarile ai vazut ca fetele mi-au fost alaturi si pt asta le multumesc enorm.e mare lucru sa gasesti OAMENI ADEVARATI in jurul tau.

Deci totul va fi bine.

Crede-ma ca din facultate am  muncit desi ai mei isi permiteau la acel moment sa ma tina la facultate chiar si la privat, lucru pe care mi-l si spuneau doar ca am invatat atat de mult incat luam bursa de studii( doar ca o paranteza) si asa am invatat sa fiu responsabila.

Nu prea am pretuit banii adica nu m-am gandit niciodata la ei ca la ceva fundamental.

As putea sa-ti dau "n "exemple de cat de econoama sunt

La inceput toata lumea imi spunea ca par zgarcita dar facand o facultate de profil am inteles ce e marketingul si atunci am evitat sa iau din magazine "produsele de la nivelul ochiului si mainii" si surpriza foarte jos pe raft erau produse mai ieftine si mai bune calitativ si de la acest ex am extrapolat si viata mea s-a invartit doar in jurul a ce vreau eu de fapt.

Nu reusesc mereu.O dau in bara si eu de multe ori in viata dar ma ridic si merg mai departe, uneori sifonata, alteori cu capul sus.. [flo2]

 

 





Etichetat si cu sarcina martie, nasteri martie, mamici de martie, bebe de martie, martisoare de martie 2016

Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -