Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Mamici de August 2016 (Pepenasi de August 2016)

sarcina august 2016 gravida

1221 raspunsuri la acest subiect

#51
ingrid16

ingrid16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 29 decembrie 2015 - 22:44

Hello, D! Si eu sunt in 7 saptamani. Eu am facut eco 4d la 5 saptamani si am vazut mititelul acolo, dar ffffff micut. Pe 17 ianuarie merg iar la ecografie sa il vad si sa fiu sigura ca este totul in regula iar el se dezvolta si creste asa cum trebuie! Spre deosebire de tine, eu am senzatie de greata si as vomita oricand..numai ca nu stiu sa o fac si astfel ma abtin cat pot...plus ca beau muuulta apa cu lamaie. Sanii cresc, la fel si kilogramele :)) doamne ajuta sa ne fie bine. Unde mergi la control?



#52
Rikidone

Rikidone

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 30 decembrie 2015 - 00:11

Salutare! Eu am doua inimioare cu dpn pe 14 august. O inimioara este mai micuta, dar sunt sigura ca va recupera. 

Momentan merg la medlife, dar dupa bitest si morfologia de trim l o sa caut un medic care lucreaza in sistemul de stat la giulesti sau filantropia.


Editat de Rikidone, 30 decembrie 2015 - 00:12 .


#53
ingrid16

ingrid16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 31 decembrie 2015 - 17:56

Aaaa ce dragutttt, rikido! Si eu mi-as fi dorit doi bebelini, dar ma bucur tare mult cu ce mi-a dat Dumnezeu! Si eu sunt abonata la Medlife si pana acum acolo am facut analizele. Adevarat, vreau sa ma mut, pt ca nu imi permit o nastere acolo si sincer nu stiu daca merita. Tu ai facut un calcul cum te ajung cheltuielile cu Medlife? As vrea sa intrerup abonamentul si sa imi aleg un dr la cf2. 



#54
Bebe2iunie

Bebe2iunie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 02 ianuarie 2016 - 11:55

La MUlti Ani pe 2016! Sa avem toate sarcine usoare, bebei sanatosi, frumosi  si la termen! Doamne ajuta!

 

Riki felicitari pentru cele 2 inimioare. Sigur va fi ok!

 

Intreba cineva de raceala. Aveti grija, raceala nu e periculoasa, in schimb febra da. Mai bine luati un paracetamol simplu daca aveti febra decat sa stati cu febra. In rect ceaiuri multe, lamaie si miere.

 

Parca am inceput sa am zile mai ok, cu greturi mai acceptabile, sper sa nu vb intr-un ceas rau.

Urmatorul control ar fi pe 20-21 ianuarie can va fi si morfologia de sem1.

Cine isi permite sa nasca la privat sunt super conditii, comparativ cu la stat. In schimb nu cred ca se merita sa faci credit ptr asa ceva. Daca ai un doctor bun si la stat e ok. In 3 zile pleci acasa.



#55
ingrid16

ingrid16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 02 ianuarie 2016 - 20:34

Heeelllooo, bebe2! La multi aaanniii! Sa ne ajute Dumnezeu sa fim mamici fericite! Burtici, voi sunteti angajate? Munciti?



#56
D_2016

D_2016
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 04 ianuarie 2016 - 19:39

Buna mamici,

 

din pacate sarcina s-a oprit din evolutie si corpul meu a eliminat-o sambata noaptea, la mine s-a sfarsit repede, revin cu incercarile peste 2 luni. Sper din suflet pentru voi sa fie poveste cu succes, pentru mine n-a fost sa fie.

 

 

La multi ani! si sa privim cu optimism spre viitor!

 

PS n-am crezut ca un avort spontan poate sa doara in halul asata, m-am zvarcolit pe jos de durere si respiram ca la nastere, in schimb chiuretajul care a urmat pentru eliminarea resturilor a fost plimbare in parc, absolut niciun disconfort(am fost anesteziata, nu-mi amintesc nici cum am ajuns in patul din salon, iar dupa, n-am avut dureri).



#57
ingrid16

ingrid16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 04 ianuarie 2016 - 22:07

Of D. Imi pare rau sa stiu asta. Si eu am avut o oprire acum 4 ani..si acum sunt si eu in 8 saptamani. Mie mi-a zis dr sa ma duc pe 17 ian la control (primul a fost la 5 saptamani). Si eu stau cu sufletul la gura, pentru ca nici eu nu mai am sanii tari si nici senzatie de greata nu am (m-am.simtit asa rau in primele 5-6 saptamani). Trebuie sa mai stau, deci, inca 2 saptamani pana la control si mi se pare muuuult. 

Ma bucur ca esti optimista si nu ti-ai pierdut increderea!.Asta este o atitudine de femeie puternica :) va fi bine :) te pup! 



#58
doina88

doina88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 238 mesaje

Postat 05 ianuarie 2016 - 16:26

Imi pare ffff rau   D :(.Noi avem 9 saptamani si  2 zile.Eu beau apa dimineta multa si a apuca greata de imi vine s vomit.Stiu ca bebe e bine.Venele de pe sani sunt la locul lor.Eu mi duc l 2 sapt la eco.Ma pot duce si mai devreme daca sunt probleme.Doamne ajuta in continuare!



#59
Maria33

Maria33
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 06 ianuarie 2016 - 07:53

D_2016 , îmi pare foarte rau pentru pierderea suferită .

Domnul sa te ajute sa treci cât mai repede peste aceasta suferința ..



#60
ingrid16

ingrid16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 06 ianuarie 2016 - 10:33

Doina, ecografie la 2 saptamani, nu e prea mult? Dr mea a zis ca nu e ok sa facem ecografii des, pt ca afecteaza bebelinul. Eu am facut prima ecografie la 5 saptamani si urmatoarea este pe 17 ian. ..cand as avea 10 sapt. Dar, daca medicul tau iti spune asa, el stie cel mai bine :) 

Eu m-am trezit in dimineata asta cu dureri la burtica si se manifesta ca niste crampe....sper sa fie in regula. 

 





Etichetat si cu sarcina, august, 2016, gravida

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -