Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Mamici de August 2016 (Pepenasi de August 2016)

sarcina august 2016 gravida

1221 raspunsuri la acest subiect

#31
Lillly1

Lillly1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 19:29

Bine ai venit anamanu! Sarcina usoara! 



#32
ingrid16

ingrid16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 21 decembrie 2015 - 22:02

Biiineee ati venit, burtici! Yeeyy! Doamne ajuta sa fie bine! Si eu am intrat in a 6-a saptamana :) este cineva dintre voi care are abonament la medlife? Sau merge la clinica privata?



#33
Bebe2iunie

Bebe2iunie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 22 decembrie 2015 - 09:06

Neata!

 

Mananc fructe, uneori mi-e greata si de la ele. Vad ca salatele de legume imi fac bine.

 

De ieri dimineata am inceput sa am o scurgere roz-maronie, aseara am descoperit si niste mici cheaguri de sange. Am fost la dr totul e ok, mi-a facut o injectie si mi-a dat Arefam ovule. Sper sa fie totul ok.



#34
CristinaNicoleta

CristinaNicoleta
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 23 decembrie 2015 - 14:26

Ma bucur sa ma aflu printre voi!Ieri am primit cea mai frumoasa veste din viata mea si anume ca voi deveni mamica.dupa calculele mele voi naste in august.Abia astept sa merg la primul ecograf!cine e din Dambovita astept pareri,si de asemenea despre Alice Negru de la Universitar daca aveti cunostinte!sa fie intr un ceas bun,Doamne ajuta!



#35
anamanu

anamanu
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 23 decembrie 2015 - 15:52

Biiineee ati venit, burtici! Yeeyy! Doamne ajuta sa fie bine! Si eu am intrat in a 6-a saptamana :) este cineva dintre voi care are abonament la medlife? Sau merge la clinica privata?

Buna Ingrid16,

 

Eu sunt inregistrata la Medicover, momentan nu am ajuns la control, primul fiind pe 5 ianuarie, dar spune mi cu ce te pot ajuta :).



#36
ingrid16

ingrid16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 25 decembrie 2015 - 11:30

Buna Ingrid16, Eu sunt inregistrata la Medicover, momentan nu am ajuns la control, primul fiind pe 5 ianuarie, dar spune mi cu ce te pot ajuta :).

 

Ana, stateam in dubii cu nasterea...nu ma hotaram unde sa continui..la stat sau la privat. Dar voi naste cel mai probabil la Cf2..nasterea la privat e in jur de 5000 lei si sincer nu stiu daca merita acesti bani. Tu ti-ai facut un calcul, cat te ajunge? 

Iar in alta ordine de idei, mi-a dat medicul utrogestan ovule intravaginale...si au dezvoltat o mancarime foarte enervanta. Ati avut problema asta? Am mai citit pe forumuri si vad ca ar fi candida...



#37
Ancutzica8

Ancutzica8

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 27 decembrie 2015 - 08:35

Buna mamici, Sarbatori fericite!

Sunt si eu o viitoare mamica de august 2016, dpn 26.08.16. E al doilea copilas, mai am un baietel de 5 ani aproape, dar emotiile sunt la fel de mari ca si la primul copilas.

Inca nu am simptome puternice, doar sani mai sensibili si o usoara balonare. 

Prima vizita la dr a fost sapt trecuta cand s.a vazut doar sacul, luni, maine, am iarasi vizita pt interpretare analize si sper sa vad si pe bebe mic.

Sarcina usoara



#38
ingrid16

ingrid16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 27 decembrie 2015 - 13:49

Buna mamici, Sarbatori fericite! Sunt si eu o viitoare mamica de august 2016, dpn 26.08.16. E al doilea copilas, mai am un baietel de 5 ani aproape, dar emotiile sunt la fel de mari ca si la primul copilas. Inca nu am simptome puternice, doar sani mai sensibili si o usoara balonare. Prima vizita la dr a fost sapt trecuta cand s.a vazut doar sacul, luni, maine, am iarasi vizita pt interpretare analize si sper sa vad si pe bebe mic. Sarcina usoara

 

Hello, Ancutzica! Welcome şi feeelicitărrriii!!! 



#39
Maria33

Maria33
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 27 decembrie 2015 - 14:51

Buna ! Bine V-am găsit ! Si eu sunt o viitoare mămica de August

Dpn 6 August conform calendarului .

Sunt la a doua sarcina



#40
snejana.ro

snejana.ro

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 27 decembrie 2015 - 21:47

Imi pare rau ca trebuie sa asteptati asa mult pentru ecograf. Sigur va fi bine. Ca sa va ridic moralul, va amintesc ca pe vremuri nici vizite la doctor nu se prea faceau si se nasteau bebei sanatosi.

La noi in Romania e prea la moda sa faci f multe vizite la eco. Pe de alta parte uneori sunt f utile, pot preveni anumite probleme.

 

Nu stiu de tensiune asa mica, cum o aveai inainte de sarcina? Uneori scaderea tensiunii brusc poate fi semn de alarma. Alteori nu... Poate e normal la inceputul sarcinii. Discuta cu doctorul. Eu o am 9 cu 5, 10 cu 6 de multi ani.

Inaite de sarcina era cam ca la tine,o saptamana ma tzinut cu 70/40...acum ma simt mai bine,dar aversiunea fata de alimente,ceapa,usturoi..fuuu...ma simt rau de cum mam trezit pina dupa orele 18....apoi se incepe viata normala...
Deseori ma gindesc si eu la vechile vremuri fara multe tehnologii,dar e deajuns doar sa`ti imaginezi ca ceva poate fi ne`inregula..si gata...





Etichetat si cu sarcina, august, 2016, gravida

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -