Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

FIV Turcia 38

turcia acobadem tayfun fiv

480 raspunsuri la acest subiect

#271
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 14 februarie 2016 - 17:03

Maru eu am stat de fiecare data la Akin Suites, e aproape de port, cam la jumatate de ora de mers agale pana la clinica. In zona sunt f multe hoteluri, unele pe lista, deci se asigura transportul. Poti sa dai un mail persoanei de contact sa iti dea toate informatiile. Eu la Akin am vorbit si negociat direct de fiecare data.



#272
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 14 februarie 2016 - 17:26

Mersi Qiao. M- am uiat , e frumos, are si chicineta. Mi- a dat acum o prietena un site gen boooking, dar cu apartamente, și sunt unele ieftine, chiar și la 35 euro. uitați link- ul ,e bine de știut: https://www.airbnb.c...&s_tag=Vmjjat5k


Editat de Marushelu37, 14 februarie 2016 - 17:27 .


#273
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 14 februarie 2016 - 17:27

Marushel si eu tot la akin..dar eu pe jos nu am mers niciodata la clinica, venea o masina de a lor si ne lua/aducea.

 

Nu e in lista clinicii dar am negociat direct cu propietarul pe mail si am obtinut 60 euro/noapte, era un apartament cu 2 camere si bucatarie +masina de spalat vase si rufe.

 

Bucataria nu prea am folosit-o, mancam in oras dar masina de spalat rufe da. Erau multi tantari, ma inebunisera.

 

Pe partea europeana insa imi placea mai mult mancarea, era mai pe gustul meu, mai putin iute.



#274
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 14 februarie 2016 - 17:36

Mersi Hatice.:) Eu aș folosi și bucătăria, e un avantaj să pot să îmi mai prepar câte ceva. Tot pe ceva de genul asta cu chicinetă o să mă orientez. E Super tare ca te mai iau ei cu mașina. Mă gândeam să caut aproape să nu dau bani pe taxi. 


Editat de Marushelu37, 14 februarie 2016 - 17:37 .


#275
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 14 februarie 2016 - 17:48

mi-e nu mi-au placut cum aratau vasele..si nici prea multe nu erau..cateva farfurii, pahare, 1 tigaie , o oala..tacamuri dar nu am avut chef sa le spal/dezifectez..mancam in casa doar pepene, un iaurt, genul asta..acum cred ca ofera si mic dejun, in 2013 nu ofereau dar era o cafenea la bulevard pe colt, ne placea sa luam micl dejun la ei. Aveam ospatarul nostru care nu stia engleza dar intelegea de minune ce vrem, mereu ne dadea ceai sau cafea din partea lui..pe partea asiatica nu prea se vb engleza, ca de altfel nici asistenetele in clinica

 

oricum la ei gasesti foarte usor un loc unde sa iei micul dejun sau masa..


Editat de Hatice, 14 februarie 2016 - 17:49 .


#276
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 15 februarie 2016 - 00:29

Mersi Hatice/ Te cred, așa nici eu nu așa avea chef. Dar aș putea să îmi fac câteva cumpărături, o oală, o tigaie, s- au cam învechit și pe acasă :))) O să mâncam și prin oraș ca nu ma duc prea des în Turcia.:))

#277
ruxandrars

ruxandrars

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 323 mesaje

Postat 15 februarie 2016 - 08:49

Marushelu mergi la Acibadem Kadikoy sau la alta clinica Acibadem? Depinde la ce clinica mergi ca fiecare e in alta zona. Cere la reprezenta Bucuresti lista cu cazarile lor partenere si cauta si pe booking. Chiar daca nu e pe lista lor, climica asigura transferul de la cazare la clinica si inapoi daca e in zona clinicii, nu foarte aproape dar nici la zeci de km departare. De asemenea, se asigura transferul de la aeroport la cazare/clinica. Au conventie cu Taromul si Turkish. Daca mergi la o clinica din partea asiatica ia in considerare si Pegasus ptr zbor, au preturi foarte bune, aterizeaza la Sabiha, aeroportul din partea asiatica. Daca mergi cu Taromul sau Turkish, pe aeroportul Ataturk clinica are un stand al ei cu loc de asteptare pana apare soferul. Toate informatiile despre costurile fivului, zbor si cazare le primesti de la reprezenta Bucuresti. Ia legatura pe gabriela.maltezeanu@acibadem.com.tr sau tatiana.bulubica. Nu trebuie neaparat sa optezi ptr cazare din lista lor, eu de ex mi-am rezervat de pe booking ce mi-a convenit. Succes!!! Si incearca si bucataria turceasca, e un deliciu.

#278
ELENA1414

ELENA1414

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 15 februarie 2016 - 09:12

Felicitări Ruxandra ! Ce frumos... Sarcina ușoară in continuare si multă sănătate ție si bebeilor. Pup



#279
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 15 februarie 2016 - 09:13

[:)]  [flo2]  era bis


Editat de Marushelu37, 15 februarie 2016 - 09:19 .


#280
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 15 februarie 2016 - 09:13

Mersi Ruxandras. Mi- ai dat informații foarte utile. La Kadikoy, acolo unde e Tayfun.  La kadicoy ai fost și tu nu?

 Îți dai seama ca o să încerc de mai multe ori bucătăria lor? :) Am mai trecut prin faza Turcia, apoi aflasem ca s- a scumpit fiv- ul, acum am aflat de la Meryro ca sunt valabile prețurile de pe prima pagină. E ieftin 2500, cu discountul de 10%, având în vedere ca intră și imsi și embryoscope. Deci au reprezentanță în București. Aha deci și cu Turkish au convenție. Mulțumesc mult Ruxi. Sarcină ușoară și bebeluși voioși la termen!


Editat de Marushelu37, 15 februarie 2016 - 09:20 .




Etichetat si cu turcia, acobadem, tayfun, fiv

Panic Questions

  • DNA doctor

    Estera1998
    - iun 06 2024 12:41

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

Last Blogs

  • Te aÈ™tept cu nerăbdare

    SiminaLucaci1999
    - Astăzi, 14:08

  • Am inceput trimestrul 2

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:41

  • Somnul in sarcina

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 03:02

  • Burtica pe etape - Trimestrul III 🤰

    Linaiubi
    - Ieri, 21:38

  • Inca putin si vine ❤️

    xllore
    - Ieri, 21:09

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -