Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr. Dragos Albu 123

fiv medlife albu

545 raspunsuri la acest subiect

#11
Elenadc

Elenadc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 02 noiembrie 2015 - 14:15

Buna ,

Elena cand a facut sotul meu spermograma, spermocultura si anticorpii antispermatici ni s-a spus ca o sa vedem doar rezultatul pentru spermocultura cu codul de la ei, celelalte se ridica personal.

Poate asta e motivul pentru care nu le poti accesa.

O zi placuta tuturor!

 

Dar nici pe mail nu le vor trimite pe toate? ca doar le-am lasat adresa si cand le-am dat-o nu au spus nu. Oricum mi se par usor ”bezmetice” fetele de acolo de la receptie, ca sa nu mai zic de tipul de la ridicari rezultate care nu ne-a gasit foaia cu spermograma dar nici nu ne-a zis ca trebuie ridicata doar personal.Noi nu suntem din Bucuresti deci prea curand nu am cand sa le ridicam personal. Oare daca nu le ridicam le-om mai gasi la receptie la sfarsitul lunii noiembrie cand avem programare la  d.Albu?????

 

Imi puteti da va rog si mie adresa domnul doc. sa ii scriu in legatura cu tratamentul. Sunt la birou si nu am cartea de vizita a dansului la mine. Speram sa nu fie nevoie sa il deranjez dar..cred ca ...toate au inceput.offff.



#12
Elenadc

Elenadc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 02 noiembrie 2015 - 14:18

Buna ,

Elena cand a facut sotul meu spermograma, spermocultura si anticorpii antispermatici ni s-a spus ca o sa vedem doar rezultatul pentru spermocultura cu codul de la ei, celelalte se ridica personal.

Poate asta e motivul pentru care nu le poti accesa.

O zi placuta tuturor!

 

Juli, anticorpii tot din sperma i-a facut nu? Sotul nu a mai trecut pe la laborator sa i se ia sange pt ei (asa cum mi s-a luat mie pt ac analiza) pt ca stiam ca la barbati se poate face si din sperma. Sper sa nu ma trezesc ca trebuia din sange. [batcap]



#13
LuciaTeo

LuciaTeo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 02 noiembrie 2015 - 14:27

Mara, da, tot de la 11 am fost programata, dar din ce povestesti, nu cred ca eram eu cea care te fixa. Eu am stat pe ultimul scaun inspre toaleta, pe peretele cu camera asistentelor. Aveam blug albastru si puloverul rosu. Totusi cred ca te-am vazut inainte de recoltare: parul inchis la culoare, lung, prins in coada? 

Sa stii ca ai o mama inteleapta si e bine ca iti este aproape.

 

Fetelor, are / a avut cineva secretia roz-maronie de la injectiile cu diphereline? La mine a fost asa dupa histero si acum, dupa menstra, vad ca e la fel.

 

Elena, eu am stari de greata care ma scot din minti de cand am inceput tratamentul cu doxiciclina si flagyl. Iau si protectie pentru stomac dimineata, nexum, dar degeaba. Chiar ma gandeam sa ii scriu astazi dlui doctor sa vad ce spune.

 

Am intrebat-o pe dna Lucia daca pentru anestezia care se face la punctie trebuie sa facem vreo investigatie inainte si a zis ca nu este necesar deoarece procedura dureaza aprox. 15-20 min si ca inainte vom discuta cu anestezistul ce si cum.

 

Va pup fete dragi  [flo2]



#14
Rikidone

Rikidone

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 02 noiembrie 2015 - 14:27

Dar nici pe mail nu le vor trimite pe toate? ca doar le-am lasat adresa si cand le-am dat-o nu au spus nu. Oricum mi se par usor ”bezmetice” fetele de acolo de la receptie, ca sa nu mai zic de tipul de la ridicari rezultate care nu ne-a gasit foaia cu spermograma dar nici nu ne-a zis ca trebuie ridicata doar personal.Noi nu suntem din Bucuresti deci prea curand nu am cand sa le ridicam personal. Oare daca nu le ridicam le-om mai gasi la receptie la sfarsitul lunii noiembrie cand avem programare la  d.Albu?????

 

Imi puteti da va rog si mie adresa domnul doc. sa ii scriu in legatura cu tratamentul. Sunt la birou si nu am cartea de vizita a dansului la mine. Speram sa nu fie nevoie sa il deranjez dar..cred ca ...toate au inceput.offff.

Eu stiu ca spermograma nu se trimite pe email. La fel este si cu rezultatul la papanicolau, cu toate ca acolo mai fac exceptii si daca insisti, iti trimit rezultatul pe email.

Sigur o sa gasesti rezultatul la baiatul care este la receptia de la subsol, in stanga scarilor. Are si un caiet in care te pune sa semnezi ca ai ridicat rezultatul.

dalbu@medlife.ro



#15
july13

july13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 02 noiembrie 2015 - 14:34

Dar nici pe mail nu le vor trimite pe toate? ca doar le-am lasat adresa si cand le-am dat-o nu au spus nu. Oricum mi se par usor ”bezmetice” fetele de acolo de la receptie, ca sa nu mai zic de tipul de la ridicari rezultate care nu ne-a gasit foaia cu spermograma dar nici nu ne-a zis ca trebuie ridicata doar personal.Noi nu suntem din Bucuresti deci prea curand nu am cand sa le ridicam personal. Oare daca nu le ridicam le-om mai gasi la receptie la sfarsitul lunii noiembrie cand avem programare la  d.Albu?????

 

Imi puteti da va rog si mie adresa domnul doc. sa ii scriu in legatura cu tratamentul. Sunt la birou si nu am cartea de vizita a dansului la mine. Speram sa nu fie nevoie sa il deranjez dar..cred ca ...toate au inceput.offff.

le vei gasi cu siguranta acolo, nici noi nu stam in Bucuresti si nu o sa ma duc doar sa iau rezultatele; a spus una dintre fetele de la receptie ca nu se pot trimite pe mail ( cel putin asa mi-a zis mie); la eliberari rezultate este cineva pana la ora 21.00



#16
july13

july13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 02 noiembrie 2015 - 14:36

Juli, anticorpii tot din sperma i-a facut nu? Sotul nu a mai trecut pe la laborator sa i se ia sange pt ei (asa cum mi s-a luat mie pt ac analiza) pt ca stiam ca la barbati se poate face si din sperma. Sper sa nu ma trezesc ca trebuia din sange. [batcap]

da, din sperma.Sigur, scrie pe foaia pe care am primit-o de la Dr Albu.



#17
Elenadc

Elenadc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 02 noiembrie 2015 - 14:55

multumesc mult fete d” Albe.

va pup



#18
ella07

ella07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 02 noiembrie 2015 - 15:03

QiaoBing multumim ptr.casuta noua  [flo2] , cum am mentionat mi sa amanat procedura ,nu mai am punctia pe 09.11 si ET pe 12.11 ,din cauza progesteronului marit ( mi sa spus ca nu am reactionat bine la BELARA ) la prima monitorizare ( 1.5ng/mL ) am repetat peste 1 zi si a crescut la 7ng/mL ,asa ca trebuie sa contiunui cu DIPHELERINE pana la urmatoarul CM. si mi.a schimbat schema de tratament ,voi incepe cu CLEXANE.GONAL MENOPUR SI ZOMACTON din a 2.a zi a CM. In prima zi a CM trebuie sa o anunt pe D.na LUCIA ca sa.mi spuna ziua monitorizarilor. Va  [pup]  pe toate.



#19
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 02 noiembrie 2015 - 15:45

ella modificat  [flo2]



#20
ella07

ella07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 02 noiembrie 2015 - 16:36

Da mc. QiaoBing. Dar stii ce ma intreb eu acum ? ( acum mi.a venit in minte ) DIPHELERINE pana cand am sa fac? ( ca pe schema  scrie 14 zile,acum cum mi.a modificat.o nu mai inteleg nimic,asta inseamna ca am de facut mai mult de 14 zile ) Adica continui su el si pe durata tratamentului cu restul ? (clexane ,menopur,gonal si zomacton) ca asta nu am mai intrebato pe Lucia  [batcap] Si app.cum stii tu ca eu o sa am punctia pe 21.11 ca eu habar nu am nu ma pricep la astea , eu doar stiu ce a.mi spune Dr.A .pe data de faci cutare si etc. sant cam tuta la capitolul asta  [bang]  [bang]  [bang]  





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -