Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 119


203 raspunsuri la acest subiect

#41
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 17:25

   Am vazut pe RISKIT siteul recomandat de m3ryro o lista corecta(la gramaj) de vitamine care ar trebui in cazul unui FET,mai ales ca surplusul de estrogeni poate "manca" din ele.E interesant siteul,macar de citit(cred ca o voi pune la donate).

   La noi ploua si ploua...nu da semne ca s-ar opri.Am vrut sa spal azi dar cred ca e si sarbatoare,parca asa am retinut asa ca am zis pass.



#42
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 17:28

LA mulți ani Sorina! 

Dea, Qiao așa știu și eu ca m-am mai interesat . Poți sa îl iei în plasament de urgență si ai intaietate la adoptie , se rezolva actele ulterior peste. ...ani☺. Treaba e ca părinții sunt separați,  mama e în afara tarii și de ani buni nu si-a văzut copiii.  Nu aveau pana recent nici acte,  tot bunicii s-au zbătut sa le facă sa îi poată duce la scoala , etc. 

Tocmai de asta ziceam ca e complicat.  Marea majoritate a copiilor dați în plasament sau aflați în instituții nu sunt adoptabili,  mamele lor nici nu îi iau dar nici nu îi dau spre adopție.  

I-Am zis mamei soacre sa se informeze mai exact asupra intententiilor familiei și situației legale a copiilor.  Și apoi mă duc sa vb la protecție ce e de făcut. Deși al meu soț nu e pro adopție în general a fost și el impresionat de copilași.  Ar fi păcat de ei. Eu voi încerca să îi ajut cu ce au nevoie oricum dar cred ca cel mai mult își doresc o mama


#43
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 17:37

La mulți ani!  [:)]



#44
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 17:44

   Am 2vecine in sat care au copii in plasament de vreo 10ani(aceeasi copii) si inca nu a venit nimeni sa-i ceara sau sa-i adopte.Le convine plasamentul ca au luat din interes financiar,dar jos palaria in fata lor ca si copiii sunt ingrijiti,iubiti si educati.



#45
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 19:48

La multi ani, Sorina ! 



#46
MaraDG

MaraDG

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 438 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 20:51

Salutari, dragi "babutze", eu nu prea am ce sa va spun, nici nu prea inteleg despre ce vorbiti, voi sunteti cu experiente, eu sunt pentru prima data si asa cum am mai spus, doar varsta ma recomanda... dar sa stiti ca va urmaresc. 

 

Primul gand de compasiune il am pentru raish, cred ca esti o luptatoare si un esec te invata ce drum sa alegi...ce crezi ca este cel mai bine pentru tine...

 

Pentru tine, Sorina, LA MULTI ANI si împlinirea visului tau cat mai repede !

Astazi sa ai alaturi de tine cele mai dragi fiinte care sa-ti umple inima de bucurie!

 

Seara buna, fetelor !!!



#47
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 20:55

   Pai Mara vorbim aceeasi limba,dar fiecare de ce il doare:))).Mai avem si o viata nu numai ne fivuim,e pacat sa o lasam sa treaca asa pe langa noi,fara nici o observatie.



#48
MaraDG

MaraDG

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 438 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 21:00

Am o rugaminte catre tine, m3ryro.

Am inceput schema FIV si m-ar interesa daca in Constanta pot gasi spre exemplu Menopur, Gonal, Clexane - ce farmacii ar avea in stoc sau aduc numai la comanda?

Eu am cumparat reteta (mi-au adus-o la comanda) dar la Tulcea nu au in stoc nimic si dureaza 3-4 zile sa-mi aduca ceva.

In situatia schimbarii dozelor dupa monitorizare nu am de unde cumpara, ori stau in Bucuresti pana primesc dozele recomandate ori ma gândeam ca in drum spre casa ajungeam in Constanta sa le cumpar.

Multumesc !



#49
MaraDG

MaraDG

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 438 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 21:09

Asa este dea, trebuie sa ne gândim si la noi si sa ne traim viata, eu ma refeream la faptul ca voi sunteti foarte informate si discutati despre lucruri pe care nu le pricep momentan si nici nu cred ca voi reusi sa ma informez prea mult din lipsa de timp, oricum voi urma indicatiile medicului, consider ca este cel mai in masura sa ma informeze ca sa pot lua decizia cea mai buna pentru mine.

Acum eu caut sa culeg informatii despre tratament, spre exemplu m-am dumirit ca trebuie sa ma intep de 4 ori pe zi...acest lucru voua vi se pare floare la ureche, dar pentru mine este ca pentru prima data, nu pot spune ca ma tem, cred ca asa este la inceput...



#50
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 19 octombrie 2015 - 21:21

Pai de ce de 4 ori Mara?




Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - Ieri, 14:48

  • Perceperea miÈ™cărilor fetale

    Ana1298
    - Ieri, 09:26

  • Ultimele zile cu burtica ❤️

    Ioone
    - Ieri, 07:55

  • Pregatiri de Paste È™i emotii

    FloreClau
    - Ieri, 00:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -