Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sotia gravida cu alt barbat... tocmai am aflat


94 raspunsuri la acest subiect

#31
Toni2015

Toni2015

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 17 septembrie 2015 - 00:26

Moah... la rece acum dupa ce am dormit vreo 5 ore ma simt ca naiba. Incet incet realitatea ma cuprinde si inteleg ca viata mea ca familie trebuie sa se schimbe in viata mea de parinte divortat... Oarecum doare cand ma gandesc si in acelasi timp sunt fericit. Pfff.... am incerca sa tin tot calmul ca sa rezolv amiabil insa ma simt aiurea si inca doare. Oricum, capul si privirea inainite.

 

andacos ....si eu sper sa fie asa cum am scris

 

opti... asa am hoatart jumatat al ei (i-am spus sa il puna in cont cu grandpa (ca sa nu ii cheltuiasca pe celalalt barbat, desi este alegerea ei ce face) si jumatatea mea va fi intr-un trust pentru astia mici la care semnam amandoi cand scoatem banii. Daca ea este nesabuita (desi este o tipa tare la chestile astea, insa... nu stiu ce ii mai trece prin cap dupa ce s-a intamplat acum) si pierde toti banii atunci treaba ei. sunt doar bani la urma urmelor. Eu o sa ma apuc sa fac ceva treaba si pentru astia mici sunt cel putin 10 ani asigurati de scoala si ce le trebuie lor. Oricum ai atins un punct bun.


Editat de Toni2015, 17 septembrie 2015 - 00:37 .


#32
Toni2015

Toni2015

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 17 septembrie 2015 - 09:26

nah... ca s-a mai gandit si nu este de acord... vrea altceva acum...grrrr 

 

Iar sunt la zero... nu vrea divort ca cica nu este bine pentru copii... desi o sa stam separat... mi-a spus de tribunal si mi s-a ridicat parul me mine.

 

pfffhh... trebuie sa ma gandesc ce sa fac, pentru ca este de o rautate rara si mai ales ca ea a facut ce a facut...


Editat de Toni2015, 17 septembrie 2015 - 09:31 .


#33
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 17 septembrie 2015 - 09:50

Ti-am atras atentia mai sus. Nu as dori sa te acuz de naivitate insa o relatie oficiala de casatorie nu se rezolva prin 2 telefoane in 2 zile. In ultima instanta deloc intamplator si legea si practica obliga la proceduri care dureaza si se incheie cu o sentinta data de Tribunal. Fiind si copii minori la mijloc cu atat mai mult. Partajul nu este o joaca de genul asa am convenit azi la o cafea. Discutam si de drepturi de mostenire printre altele samd.



#34
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 17 septembrie 2015 - 10:22

deci....am avut dreptate.pregateste te de lupta....daca o vrei...lupta.



#35
Toni2015

Toni2015

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 17 septembrie 2015 - 10:35

din punctul meu de vedere s-ar fi rezolvat in doua zile, insa nu mai am cu cine.o sa ma gandesc insa las sa treaca vreo cateva zile ca totul este super incins.



#36
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 17 septembrie 2015 - 11:01

si va mai fi.asta e doar inceputul.trebuie sa protejezi copiii.copiii sufera.insa daca spui ca ai lipsit mult de langa ei poate sunt mai ibisnuiti cu lipsa ta.

un bebelus va solicita mult attentia parintilor si probabil va trebui sa te ocupi de ceilalti doi.cat ea se achita de obligatiile de mama a celuilalt copil.de aia vrea sa locuiesti langa.



#37
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 17 septembrie 2015 - 11:03

un sfat.ne bucuram sa te cunoastem dar ideal ar fi sa pui altceva nu poza ta la avatar.nu se stie cine citeste si cum poate fi folosit.e mai bine pentru tine.desigue faci cum vrei.



#38
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 17 septembrie 2015 - 12:11

.. nu vrea divort ca cica nu este bine pentru copii... desi o sa stam separat... mi-a spus de tribunal si mi s-a ridicat parul me mine.

 

 

 

Povesti.

Copii vor parintii fizic impreuna. Daca tot o sa stati separat, putin o sa le pese lor de statutul vostru, casatoriti sau necasatoriti.

Altele-s intentiile doamnei de s-a razgandit.

Pe de alta parte, zic si eu ca Marius: chiar credeai ca ai rezolvat-o? [:)]

Nu-ti fie frica de tribunal. E treaba unui avocat, tu nu trebuie sa faci mare lucru. Tribunalul este cel care va spune ce sa faceti, atunci cand voi nu puteti lua o decizie de comun acord. Desi sunteti adversari acolo, nu trebuie sa fiti si inamici, adica cine vrea poate gandi asa, insa ar fi bine ca tu sa te gandesti ca doresti sa rezolvi o problema cat mai corect. Sa-ti vezi de viata ta, sa poti sa-ti vezi copiii, etc.

Crezi sau nu, un judecator stie ce sa faca si mai ales observa si "citeste" ambele parti din proces.



#39
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 17 septembrie 2015 - 12:58

eu cam banuiesc ce vrea cucoana da ' ceed ca intuieste si el.....



#40
Toni2015

Toni2015

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 17 septembrie 2015 - 13:56

eumada... inteleg treaba cu poza o sa ma gandesc ce pun. Copii ca se pot obisnuii fara un parinte... nu exista treaba asta mai ales acum, la varsta lor. Le-am spus ca o sa stau in apartament separat (fara sa spun exact de ce) si deja si-au facut planul sa trimita pe grandpa la cumparaturi ca sa stam numai noi....wow, infuzie de astfel de energie ma face sa ma incarc.

 

Rufus.... asa este, copii au nevoie de prezenta fizica si caldura de parinte cat mai multa. Pana acum am rezolvat totul singur fara problema, indiferent ce a fost, traba cu tribunalul este o chestie mai de principiu... dar trebuie sa ma hoatarsc ce fac. O sa imi iau cateva zile oricum ca am ceva conferinte de mers asa ca sa o fie o pauza binevenita.

 

PS: Acum iar am vorbit cu ea ca prieteni.... si totul a fost ok!!!!!!!!! Am tras si eu o chestie ca daca ea are viata ei o sa imi refac si eu viata si nu i-a picat bine. Totul este un big mess, stiu....




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -