Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sotia gravida cu alt barbat... tocmai am aflat


94 raspunsuri la acest subiect

#41
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 17 septembrie 2015 - 14:36

Vei mai avea si zile gri.... insa cred ca cel mai important este sa fiti in acord voi ca si parinti.... intr-un procent cat mai mare.



#42
Toni2015

Toni2015

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 18 septembrie 2015 - 12:38

Acum am primit divortul (pana ajung in tara sper sa nu se schimbe iar treaba)... insa impune reguli in jurul copiilor cu educatia... tot timpul am primit ceva de genul ca eu doar faca chestii fun cu copii si ea face educatie...

 

Este dificila treaba asta cu separarea, ca este clar ca mai are ceva sentimente sau am stricat planurile. Am simtit ca tot procesul asta este ca un camp cu mine, cum calci gresit cu bummmm si cand faci 2-3 pasi si nu se intampla nimica zici ca totul este ok si apoi bummm.

 

Incet incet ma detasej si pe zi ce trece simt ca o sa fie bine in continuare. Sper ca si ea sa fie bine cu timplul ca se pare ca nu este multumita de viata care o sa o aibe in continuare...



#43
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 18 septembrie 2015 - 12:41

Cum adica ai primit divortul?

#44
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 18 septembrie 2015 - 12:43

Tipul cu care este ea gravida e cumva insurat? Asta ar explica lucrurile....



#45
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 septembrie 2015 - 13:35

Tipul cu care este ea gravida e cumva insurat? Asta ar explica lucrurile....

Nu inteleg ,ce crezi ca ar explica?

 

Pai daca deja ai primit divortul,treaba e demult pusa pe rol,ca nu cred ca bagi divort de azi pe miine.

Asa cum si relatia cu celalat e d emult timp,ca doar nu faci un copil cu primul cu care sari in asternut.



#46
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 18 septembrie 2015 - 13:37

Fazele de la inceput, de genul "nu divortam ca e rau pentru copii, dar locuim separat" etc....



#47
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 18 septembrie 2015 - 14:06

Fazele de la inceput, de genul "nu divortam ca e rau pentru copii, dar locuim separat" etc....

Poate nu are resurse financiare suficiente de exemplu. Si ei traind separati deci la modul practic exact cum ar fi divortati, o posibilitate poate fi si aceasta. Nu cheltui bani/timp/stress pentru a rezolva strict partea de acte(legala) plus ce urmeaza implicit- partaj, copii samd. E o posibilitate perfect reala. Insa depinde de amandoi in fapt ce vor si cum vor sa procedeze.

El Toni2015 NU este rupt de aceasta fosta relatie, oricat ar vrea sa arata ce e Ok il simt dupa cum scrie ca (inca) nu e Ok deloc. E in faza asta de negare/acceptare/bravada(sorry) de autoconvingere ca e Ok sai va fi Ok inca nu stie exact cum sa procedeze, simplifica ceea ce inca nici nu este inceput - pe scurt nu este deloc asezat psihologic, mental, sufleteste pentru situatia lui. De aceea am spus ca vor urma zile si mai "gri" dar vor trece si acestea, si toate vor intra usor usor pe fagasul lor in timp.

Este .... neplacut dar.... timpul le va aseza pe toate. Rabdare.



#48
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 18 septembrie 2015 - 14:12

Poate nu are resurse financiare suficiente de exemplu. Si ei traind separati deci la modul practic exact cum ar fi divortati, o posibilitate poate fi si aceasta. Nu cheltui bani/timp/stress pentru a rezolva strict partea de acte(legala) plus ce urmeaza implicit- partaj, copii samd. E o posibilitate perfect reala. Insa depinde de amandoi in fapt ce vor si cum vor sa procedeze.

El Toni2015 NU este rupt de aceasta fosta relatie, oricat ar vrea sa arata ce e Ok il simt dupa cum scrie ca (inca) nu e Ok deloc. E in faza asta de negare/acceptare/bravada(sorry) de autoconvingere ca e Ok sai va fi Ok inca nu stie exact cum sa procedeze, simplifica ceea ce inca nici nu este inceput - pe scurt nu este deloc asezat psihologic, mental, sufleteste pentru situatia lui. De aceea am spus ca vor urma zile si mai "gri" dar vor trece si acestea, si toate vor intra usor usor pe fagasul lor in timp.

Este .... neplacut dar.... timpul le va aseza pe toate. Rabdare.

 

Tu in principiu ai dreptate cu ce spui... Totusi ceva in mine nu-mi da voie sa cred ca o femeie care a facut un copil unui barbat nu vrea sa fie cu el. Mai ales ca pe Toni nu il vrea inapoi... Asa ca ma intreb, de ce sa nu divorteze? Pai singurul raspuns care-mi vine in minete este ca celalalt nu ar fi liber. Poate nu insurat, poate doar intr-o relatie, altfel nu vad de ce nu s-ar bucura de o despartire care sa reuneasca noua ei familie.

Spune Toni ceva in primul lui mesaj, cum ca i-a facut copilul pentru ca acela ar fi vrut... Mie una nu mi  se leaga itzele decat asa.....



#49
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 18 septembrie 2015 - 14:25

Eu vad o femeie mult mai cerebrala decat un barbat. Sunt rare (zic eu) cazurile in care o femeie se arunca asa la risc. Un copil pentru o femeie reprezinta extrem de mult as risca sa zic 99.9% in clipa in care decide sa il tina sa il aiba. Nu este un moft, nu este o joaca ci devine insasi sensul si ratiunea ei de a fi. Daca ea a decis sa aiba un copil cu un barbat atunci sigur acel barbat inseamna mult pentru ea. Si Tony a insemnat si oricat ar fi de bizar pentru el inseamna si acum foarte mult pentru ea ca si femeie si mama a copiilor facuti cu el. Dar asta nu inseamna ca Tony sau oricare alt barbat ar avea un pasaport pe viata. Acum altcineva are pasaportul dar Tony l-a avut si el insa sub o forma sau alta l-a pierdut. Aceasta este realitatea acum. De aici se pleaca. Sau cel putin eu asa vad. Nu mai are importanta prea mare pentru Tony de ce are altcineva acest Pasaport decat ce mult ca o experienta de viata valabila pentru viitor. Uneori dure aceste experiente dar.... cand e sa fie - sunt. Ne pot ajuta sa ne descoperim greselile, ne pot ajuta sa ne remediem felul de a fi, ne pot ajuta sa devenim mai intelepti si mai ales ne pot ajuta sa invatam sa apreciem mult mai mult ceea ce am avut si am pierdut sub o forma sau alta, adica ne pot invata sa valorizam. Aici pierdem multi dintre nol. Pierdem valorile ce le avem in jurul nostru. Si sunt atat de rare uneori.....



#50
Toni2015

Toni2015

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 18 septembrie 2015 - 15:29

Wow... vad multa bunatate in vorbele voastre. Multumesc pentru omenia de care dati dovada si sincer spun ca intradevar ma ajuta sa citesc fiecare cuvand, intrebare si indoire, pentru ca imi clarifica mie situatia.

 

eumada... adica mi-a dat cuvantul ca mergem la notar sa semnam si in acelasi timp vorbim cu copii in mod deschis si suficient ca sa intelegea ca tata si mama o sa stea separati, pentru ca celalalta barbat este super prezent in viata ei, Si eu am vorbit cu astia mici deschis despre celalt barbat si i-am vazut super fericiti astazi. Parca li s-a luat o greutate de pe umeri (ca in ultimele ziele am eschivat raspunsuri, inclusiv ieri).

 

BlackCat4evR... celalalt barbat nu este casatori si astia mici il descriu ca un om placut si bun, culmea. SUNT SIGUR ca nu este complicatura din partea lui, doar ca ea mi-a spus ca asa a simtit sa faca... Chestii de energi...  Cum am spus relatia intre mine si ea devenise super incarcata si nu am resuit nici cum sa indrep lucrurile si oarecum simt si eu o usurare.

 

marius... tot respectul, Treaba este ca am pistonat eu cu divortul in hartii. Simt ca nu era corect pentru toti sa traim o mare mincuna in continuare. Si asa este, nu m-am deconectat de ea, o sa ajung in Bucuresti intr-un apartament intr-un bloc unde totul incepe de la zero si cand dorm prima noapte sigur (pe o saltea pe jos, ca pana ajunge containerul o sa ia vreo cateva luni) o sa realizez cu adevarat ce se intampla. Si probabil dupa o luna (si pe toamna/iarna) o sa vad eu ce se intampla. Insa cred ca am reusit sa fiu aproape de copii si sa fie totul cat de cat amical...

 

Am invata, insa simt ca lectia inca continua...




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -