Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Mai 2016 (Ciresele de Mai 2016)

mamici sarcina gravida mai 2016

1928 raspunsuri la acest subiect

#1411
cita_ralu

cita_ralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 07 februarie 2016 - 18:19

Diana, da difera destul de mult pretul. Pana in 24 de sapt este o reducere destul de considerabila din cate imi amintesc. Eu la Matei am avut.. Acum nu :)

#1412
CatalinaCR

CatalinaCR

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 07 februarie 2016 - 19:35

Eu am incheiat contract cu acesta clinica la noi la Brasov diferenta este de 500 de lei la acelasi pachet de nastere achizitionat dupa saptamana 24. Desi cand am fost la cursurile organizate de clinica o mamica povestea ca ea a incheiat contractul in saptamana 26 la pretul initial fara nici o alta taxare suplimentara....



#1413
Nicolleella

Nicolleella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 07 februarie 2016 - 22:07

Eu am incheiat contract cu acesta clinica la noi la Brasov diferenta este de 500 de lei la acelasi pachet de nastere achizitionat dupa saptamana 24. Desi cand am fost la cursurile organizate de clinica o mamica povestea ca ea a incheiat contractul in saptamana 26 la pretul initial fara nici o alta taxare suplimentara....

catalina, cat este pachetul la regina maria??

cine mai naste,la,particular.. ce oferta v au facut??



#1414
Mirela89

Mirela89

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 00:32

Bună măicuțelor! Mie mi-a venit ieri testul de glucoza și surpriză...trebuie sa merg la diabetolog! Valoarea maxima pe care trebuia sa o am era 135, iar eu am 137! :( acum va trebui sa fac o groaza de analize...nu ma așteptam! Voi v-ați făcut testul? O noapte linistita sa aveți! :*

#1415
Ella124

Ella124

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 03:10

Fetelor, cine spunea ca a incheiat contract pentru pachetul de nastere la Regina Maria? Conteaza varsta sarcinii in momentul incheierii? Intelesesem ca difwra pretul dupa saptamana 24....

 Eu am incheiat ctr cu ei, si da asa mi-au zis ca e mai ieftin cu 1000 ron pana in saptamana 24, sau 26? nu mai stiu exact. Oricum pe mine ma obligau si cei de la Groupama sa semnez pana in saptamana respectiva ( banuiesc ca din acelas motiv) .



#1416
Ella124

Ella124

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 03:16

Bună măicuțelor! Mie mi-a venit ieri testul de glucoza și surpriză...trebuie sa merg la diabetolog! Valoarea maxima pe care trebuia sa o am era 135, iar eu am 137! :( acum va trebui sa fac o groaza de analize...nu ma așteptam! Voi v-ați făcut testul? O noapte linistita sa aveți! :*

Buna, mie nu mi l-a dat sa-l fac, a zis ca nu e cazul. Sincer ma streseaza un pic, ca nu e facut ,dar...



#1417
Ella124

Ella124

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 03:27

 Eu am incheiat ctr cu ei, si da asa mi-au zis ca e mai ieftin cu 1000 ron pana in saptamana 24, sau 26? nu mai stiu exact. Oricum pe mine ma obligau si cei de la Groupama sa semnez pana in saptamana respectiva ( banuiesc ca din acelas motiv) .

Si mai conteaza si ce oferta au in luna respectiva cand vb tu cu ei, ca de ex o prietena a nascut in agust, si mi-a aratat oferta ei de cand semnase si era cu mult mai ieftin decat ce-mi ofereau mie.Si cand le-am zis au spus ca asta e oferta care o au in noiembrie-decembrie, ceva de genu.



#1418
rouua2016

rouua2016

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 198 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 07:36

Bună măicuțelor! Mie mi-a venit ieri testul de glucoza și surpriză...trebuie sa merg la diabetolog! Valoarea maxima pe care trebuia sa o am era 135, iar eu am 137! :( acum va trebui sa fac o groaza de analize...nu ma așteptam! Voi v-ați făcut testul? O noapte linistita sa aveți! :*

 

Da l-am facut si totul a iesit ok !Dar m-au gasit cu infectie urinara(nu stiu cum ca eu nu am nici un simtom)asa ca sunt pe antibiotice!



#1419
cita_ralu

cita_ralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 09:35

Bună măicuțelor! Mie mi-a venit ieri testul de glucoza și surpriză...trebuie sa merg la diabetolog! Valoarea maxima pe care trebuia sa o am era 135, iar eu am 137! :( acum va trebui sa fac o groaza de analize...nu ma așteptam! Voi v-ați făcut testul? O noapte linistita sa aveți! :*
Nu cred ca este o depasire atat de mare doar 2 puncte. Vezi ce zice dr, dar stai linistita, o sa fie bine! Cred ca o sa iti dea ceva regim, atat!

Editat de cita_ralu, 08 februarie 2016 - 09:36 .


#1420
CatalinaCR

CatalinaCR

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 10:32

catalina, cat este pachetul la regina maria??

cine mai naste,la,particular.. ce oferta v au facut??

La noi la Brasov eu cred ca este mai ieftin pachetul, am platit aproape 4000 Ron pentru nastere naturala. Desi m-au amanat o perioada cu semnarea lui pentru ca spuneau ca vor face o reducere prin eliminarea unei zile de spitalizare dar in final am semnat asa cum a fost initial pachetul. Singurul oras unde ieftinisera era Bucuresti asa mi s-a zis in decembrie.





Etichetat si cu mamici, sarcina, gravida, mai, 2016

Panic Questions

  • DNA doctor

    Estera1998
    - iun 06 2024 12:41

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

Last Blogs

  • Despre sarcina - Trimestrul III

    Linaiubi
    - Ieri, 22:40

  • Bebe nu se arată

    Ste01
    - Ieri, 22:36

  • Nasterea in spital de stat

    Julix94
    - Ieri, 21:29

  • Te aÈ™tept cu nerăbdare

    SiminaLucaci1999
    - Ieri, 14:08

  • Am inceput trimestrul 2

    Andrevvv
    - Ieri, 13:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -