Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Mai 2016 (Ciresele de Mai 2016)

mamici sarcina gravida mai 2016

1928 raspunsuri la acest subiect

#1921
bdiana

bdiana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 320 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:58

Alessandra, nici eu nu stau bine la capitolul plati, inca ma interesez, daca are sau nu dr. mana a doua la operatie, cate asistente sunt in sala... In ceea ce priveste anestezia, la bebe 1 am facut anestezie generala. Daca dr. este de acord, asa voi face si acum. Acum am vazut ca la noi se practica foarte mult anestezia epidurala. In afara se foloseste mai mult rahi.

#1922
Mia_mia

Mia_mia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 12 aprilie 2016 - 15:21

Alessandra, eu am 3 medici...plus anestezist cred...plus cate un leu pt ateneu...adica asistente...

Eu am cez in sapt 38plus o zi. Anestezie partiala ca vreau sa stiu ce se intampla. Nici nu face dr totala daca nu e caz grav, urgent, etc...

Vreau sa vad bebitzu cat mai rapid, nu sa astept...ca oricum il vad un minut si apoi il iau pt 12 ore...



#1923
Deliciouss

Deliciouss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 12 aprilie 2016 - 21:36

Dragelor, eu nu gasesc grupul...va rog ma poate ajuta cineva sa ajung la el pe Facebook? Va foarte multumesc!



#1924
Elismar

Elismar

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 13 aprilie 2016 - 11:14

Dragelor, eu nu gasesc grupul...va rog ma poate ajuta cineva sa ajung la el pe Facebook? Va foarte multumesc!

buna! cauta la pag 189 si ai acolo link-ul! te asteptam pe fb!



#1925
Fuxia

Fuxia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 126 mesaje

Postat 13 aprilie 2016 - 14:16

Buna , fetelor!  Sunt o mamica de aprilie. Am incercat sa accesez linkul , insa nu am reusit . Ma poate adauga cineva? Numele meu este Stefania Adriana Anghel. Am o poza de profil cu mine. Sunt bruneta , cu parul pana la umeri , imbracata cu o bluza gri. Multumesc mult.



#1926
Deliciouss

Deliciouss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 13 aprilie 2016 - 15:58

Linkul acela nu mai este functional. Daca nu deranjez prea tare, va rog dati-mi si mie add cumva. Alexandra Davideanu sunt pe fb (sunt unica cu numele acesta) si port o rochita rosie (poza facuta intre papadii).

 

Multumeeeesc!



#1927
Lara_plus

Lara_plus

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 16 aprilie 2016 - 12:41

Sa nu va suparati. Nu sunt insarcinata dar imi doresc. Va intreb si pe voi pentru ca sunteti dovada miracolului.

 

Ce parere aveti despre Myo-sun? Am fost ieri la endocrinolog si dupa ce a vazut ca am toate analizele ok (Z3, Z14, Z21, AMH, TSH, DHEAS, Antispermatici ...) mi-a recomandat sa renunt la profertil si sa iau 3 luni myo-sun cate doua pliculete pe zi. Incerc de un an jumate si nu mai stiu ce sa mai fac pentru un bebe.  Multumesc!!!!



#1928
alessandra14

alessandra14

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 298 mesaje

Postat 17 aprilie 2016 - 14:02

eu am aflat asa:

- doctorul 1

 - doctorul 2

- anestezist

- moasa care te pregateste ptr operatie

- neonatolog

- asistente la terapie intensiva.

 

cineva de sus spunea ca da la toate asistentele din sala. wow!!!!!!!!!!!!!!!!!asa se face?????????????



#1929
feliuta

feliuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 18 aprilie 2016 - 04:00

Buna  mamici  de mai  , eu  sunt  noua , de  fapt  nu  prea  am  indraznit  sa  intru  si  sa scriu . Am 2 cezariene la  activ  urmeaza  o  a  treia  . Medicul  ce  ma  urmarea  in  sarcina  acum  2 saptamani  m-a  lasat  balta  pe  motiv  ca  este  prea  riscant  sa  nasc  in  Alexandria , uterul  s-a  subtiat  intr-o  anumita  zona  prea  tare  adica  la  33  sapt avea 0,5cm si  bebe  are  DSV de 0,4mm. Deci   m-am  trezit  fara  medic  , si  fara locatia  unde  voi  naste . Am  apelat  la  medicul ce  mi-a  facut  morfologia fetala , si  a  acceptat  sa  ma  ia  in  evidenta  ba  chiar  sa .nasc  cu  el  la  Spitalul  Filantropia  . Se  numeste  Varlas Valentin . 

Vreau  si  eu  informatii  despre  costuri  , ce  imi  trebuie  in  acest  spital  , ca  va  dati  seama ca  nu  stiu  cat  sa  dau  la  doctor  , ce  bagaj  imi  trebuie  . 

 

Aici  nu  prea  imi  trebuiau  multe  ca  bebe  sta  in salon  de  nou  nascuti . Haine  nu  ii  trebuiau decat  la  externare   . Eu  nu  aveam  voie  cu  pijamale  de  acasa  pe  motiv  ca  ale  lor  sunt  sterile  ale  mele  nu  . Etc  .

 


Editat de feliuta, 18 aprilie 2016 - 04:06 .




Etichetat si cu mamici, sarcina, gravida, mai, 2016

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -