Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Imigratia ilegala- un nou nivel (2)


904 raspunsuri la acest subiect

#661
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 15:59

Nu e numai in Suedia, e peste tot in tarile ce accepta refugiați. Uite si Kari zice la fel de Germania. Sunt multi voluntari din sănătate, medici, asistente. 



#662
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 16:07

In suedia..poate,dar nu veti putea vaccina sute de mii.Daca deja sunt purttori de diverse...(ma gandesc cu groaza la stirea aia cu jihadisti infectati cu hiv)....aia au imprastiat-o bine de tot....ce va veti face cu sute de bolnavi?La voi oate exista,dar din ce am auzit trtamentul e scump(la noi) si conditiile trebuie sa fie impecabile.

 

Ma rog,eu am dubii ca cei care strabat "in pas voios pe jos" pot fi verificati,sa li se faca examen medical complet si analize.

 

Mada, doze de vaccin sunt multe si comandate deja din timp, daca asta e grija ta. Atit de catre ministere, cit si de ONG de tip "médecins sans frontières" si mai de OMS, care imi inchipui sa stii ca are sediul de Geneva. Productia de vaccinuri penrtu o boala precisa pentru care exista vaccin se poate se poate relansa destul de repede. Nu stiu cum e in Germania sau Austria, insa in Franta sunt cel putin trei firme autorizate sa produca vaccinuri. Deci practic, chiar daca ar fi ruptura de stoc de vaccinuri in citeva saptamini s-ar putea face fata.Insa, inca o data, toate ministerele si organizatiile au prevazut deja criza asta.

 

Asta cu HIV e poveste cu cocosul rosu. Orice rasist si xenofob poate sa inventeze asa rautati. HIV-ul se raspindeste prin relatii sexuale neprotejate, transfuzii, etc. Deci chiar daca bietii oameni trec la 8km de tine, si ai toate motivele sa te temi nu te va contamina nimeni.

 

La intratul in zona unde stau ei (lager in germana, champ en franceza), se verifica starea de sanatate de catre medici adevarati, secundati de asistente medicale veritabile, adica de oameni competenti.

 

Off topic : Nu pot intelege de unde poate izvori atita rea-credinta si lipsa de empatie pentru niste oameni ca noi. (folosesc eufemisme)



#663
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 16:11

Nu stiu in ce masura vaccinul mai ajuta dupa ce virusul e deja in corp....vaccinul nu ar trebui sa fie preventiv?Din ce stiu eu,rolul vaccinului e de a preveni nu de a trata.


Editat de eumada, 05 septembrie 2015 - 16:14 .


#664
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 16:16

Stie cineva la care oras si la care perioada (acum?) se referea persoana care a scris comentariul cu "locuiesc intr-un orasel cu 22.000 de locuitori si astia (imigrantii musulmani) violeaza fete de 13 ani, striga obscenitati dupa femei, pipaie femeile"?

 

Si cine sunt acesti "imigranti musulmani", de unde provin?



#665
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 16:16

Mada, daca sunt deja bolnavi se trateaza, insa cum toti au stat in unii cu altii trebuie verificate vaccinurile sau facute altele (preventiv). Cum spunea Mihaela, hepatitele B si C de exemplu.



#666
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 16:17

viviana, am vazut undeva posibilitate de donare internationala, dar strict pentru sirieni. Daca te intereseaza, caut exact.



#667
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 16:19

Stie cineva la care oras si la care perioada (acum?) se referea persoana care a scris comentariul cu "locuiesc intr-un orasel cu 22.000 de locuitori si astia (imigrantii musulmani) violeaza fete de 13 ani, striga obscenitati dupa femei, pipaie femeile"?

 

Si cine sunt acesti "imigranti musulmani", de unde provin?

 

Ai citit tu asa ceva pe DC ? daca da, pune link si intreba direct.

 

Violul e o crima. si in toate tarile.

Nu cred ca le arde lor de asa ceva si nici ca fetite de 13 se duc printre emingranti. Sa fim seriosi si sa nu credem toate timpenii ca ne acoperim de ridicol.



#668
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 16:19

multe, foarte multe articole din presa sunt exagerate si scrise aiurea dupa auzisme. 

 

mada, se vacineaza oamenii, asta este unul din primele lucruri care il primesc. pe langa mancare si hidratare. 

eu cel putin in jurul meu am auzit de multi care merg sa voluntarieze ptr cateva zile,  in lagarele respective. 



#669
castana1

castana1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 16:20

am vazut ca s_au creat conditii :buss sau tren . munchen asteapta 10000 de refugiati weekendul asta ?  asa spun aici pe aljazeera. acum 3_4 luni era emigrarea asta in masa? 



#670
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 05 septembrie 2015 - 16:22

Stie cineva la care oras si la care perioada (acum?) se referea persoana care a scris comentariul cu "locuiesc intr-un orasel cu 22.000 de locuitori si astia (imigrantii musulmani) violeaza fete de 13 ani, striga obscenitati dupa femei, pipaie femeile"?

 

Si cine sunt acesti "imigranti musulmani", de unde provin?

 

 

haide mai, doar n-ai crezut asa ceva. nici n-au ajuns bine in Germania si s-au apucat de violat. sa fim seriosi. ii salta politia si adios Germania pe vecie. 

 

 

 

mik, era aseara un link de pe un blog, daca retin bine. mai in spate, nu mai stiu la ce pagina. 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -