Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Imigratia ilegala- un nou nivel (2)


904 raspunsuri la acest subiect

#311
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 20:19

Faptul ca in Schengen nu mai exista granite contribuie intr-o mica masura la permeabilitatea Europei in fata emigrantilor. In primul rand ca numerele celor care ajung aici sunt inca joase comparat cu numarul populatiei dislocate din Siria. In al doilea rand granitele nu sunt doar punctele de vama, sunt kilometrii intregi de teren sau apa si e iluzoriu sa crezi ca ar fi facut fata la disperarea oamenilor. Da poate ca ar fi prins o parte din ei, dar pentru ca ei sunt determinati sa vina in Europa, ar fi continuat sa vina si implicit sa se expuna la riscul de a muri pe drum.

 

Ce se intampla in GB arata doar impotenta guvernului britanic. Una este sa-i oferi dreptul de a isi practica religia si alta e sa-l lasi sa-si faca auto-guvernare, o societate separata in mijlocul societatii tale. Nu exista lege in UK? De ce nu se aplica? 

Daca astfel de derapaje sunt observate, de ce nu se iau masuri?

 

Lady Artemis, uite explicatia pentru cazurile descrise de tine:

"Common myths and misconceptions about why young men join extremist movements ignore the proximate causes. • Potential recruits have an unfulfilled need to define themselves. Al-Qaeda’s ability to turn them to violence is rooted in what each seeks: Revenge seekers need an outlet for their frustration, status seekers need recognition, identity seekers need a group to join, and thrill seekers need adventure.

"

http://www.usip.org/...R236Venhaus.pdf

Si dupa ce citesti intreaba-te cine este mai vulnerabil la retorica de convertire, omul care are o viata implinita sau omul care e intr-un moment mai intunecat din viata lui, fara teluri bine definite, fara sperante sau ajutor.



#312
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 20:52

Alinuk,nU.

 

Mentalitatile sunt atat de diferite  ca nu putem convietui.De ce asa brusc vin,ca razboiul in zona aia e de cand eram eu soricel...ma rog  demult.

 

S-au luat de mine cativa care m-au intrebat de unde stiu eu ca-s murdari?

 

Din zecile de reportaje care arata munti de gunoaie si mizerii inurma "refugiatilor".Gunoaie multe,ca spunea un tip din orasul ala din ungaria unde au stat "refugiatii" ca ii cost a mii de euro sa curete dupa ei.Imediat caut articole si imagini.646x404.jpg

 

 

 

Cred ca gunoaiele pot fi puse toate intr-un loc.Nu-mi spuneti acum ca nu se gandesc la saci menajeri.

Ce faci acasa la tine faci si in deplasare...daca ei sunt invatati s atraiasca printre gunoaie....asa fac si aici.

 

De asemenea...tota lumea ecunoaste ca nu ne trebuie asa ceva,nu avem infrasctructura,structura...

 

http://www.ziare.com...tomica-1379680.

 

 

Si mai rau e ca noi nu putem asigura romanilor chestiile elementare....insa surpriza....stiti de ce vor sa-i lase sa ne invadeze?Statul roman primeste 6000 de euro pntru fiecare refugiat.Cine va lua banii astia de fapt?

 

Nasol e ca or sa fie la radauti si galati....deja ma gandesc sa ma car in alta tara..probabil una departata...iau si alaska in calcul si australia.



#313
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 20:57

In fotografia aia e ca dupa un 1 mai cu toti romanii la gratare. 



#314
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 21:02

In fotografia aia e ca dupa un 1 mai cu toti romanii la gratare. 

Ia sa vedem citi patrioti se sesizeata la remarca asta!!!! [:D]

 

Sa nu mai spun de paralela... [balo]



#315
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 21:07

Din nefericire va ajunge un val din astia la Galati.Primul oras sacrificat ......ce aia vor sta acolo ?Or sa invadeze totul....

 

Si o sa va invit sa-i vedeti si sa vedem pe teoreticieni cum s edecsurca...



#316
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 21:10

Din nefericire va ajunge un val din astia la Galati.Primul oras sacrificat ......ce aia vor sta acolo ?Or sa invadeze totul....

 

Si o sa va invit sa-i vedeti si sa vedem pe teoreticieni cum s edecsurca...

De unde stii ca la Galati?

 

Parca nu le placea in Romania,de ce acum tocmai la Galati?



#317
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 21:11

Ia sa vedem citi patrioti se sesizeata la remarca asta!!!! [:D] Sa nu mai spun de paralela... [balo]

 

nu trebuie sa fii lipsit de patriotism ca sa vezi mizeria lasata in urma de unii concetateni ai mei. Asa ca ironia e foarte prost plasata. Si da, sunt foarte mandra de tara mea. Si ii corectez cand pot pe cei care se comporta fara respect.



#318
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 21:12

Din nefericire va ajunge un val din astia la Galati.Primul oras sacrificat ......ce aia vor sta acolo ?Or sa invadeze totul.... Si o sa va invit sa-i vedeti si sa vedem pe teoreticieni cum s edecsurca...

 

si cam cat de numeros o sa fie valul asta care va invada orasul? Eu macar pe Rall as vrea sa o salvez.



#319
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 21:15



nu trebuie sa fii lipsit de patriotism ca sa vezi mizeria lasata in urma de unii concetateni ai mei. Asa ca ironia e foarte prost plasata. Si da, sunt foarte mandra de tara mea. Si ii corectez cand pot pe cei care se comporta fara respect.

Asa spun si eu...doar ca daca-ti flutura alt steag la nick...esti deja dezertor [:D] ,fara drept de a vedea(de criticat nu mai spun).(nue ra nicio ironie,doar adevar forumistic [:D] )

 

Oricum ,tot astept patriotii!Sa vedem ce replica au cind e spusa de un nick cu steag romanesc! [:D]Si d eparalela facuta...(tine si asta oare de mindria legata de tara? [:D] )


Editat de andacos, 01 septembrie 2015 - 21:17 .


#320
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 01 septembrie 2015 - 21:17

Incurci patriotismul cu xenofobia totusi.

 

sa stii ca la fel arata campul dupa festivalul de la Wacken. Sau Glastonbury. Am zis la nimereala 1 mai, ca-i mai aproape.




Panic Questions

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - Ieri, 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - Ieri, 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

Last Blogs

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Astăzi, 13:07

  • Vreme frumoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:40

  • Cumparaturi È™i curatenie

    FloreClau
    - Astăzi, 11:44

  • Cum s-a schimbat corpul meu în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 08:05

  • Numele fetitei, o provocare

    RoxiMada
    - Ieri, 20:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -