Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Imigratia ilegala- un nou nivel (2)


904 raspunsuri la acest subiect

#111
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 28 august 2015 - 11:56

Asa cum a spus Admin..e greu sa fii lider politic in ziua de astazi!

 

Eu daca ar fi sa iau decizii [:D] ar fi mult mai simplu...insa cu siguranta ca deciziile luate ar deranja multa lume.Garantez ca ar fi corecte.De asta din punctul meu de vedere,Germania este foarte permisiva.

E foarte permisiva, intr-adevar.

 

offtopic

In fine, ma retrag pentru o saptamana, mergem la mare [surf]  , sper sa nu-mi dati prea mult de lucru si sa nu scrieti 5 capitole in lipsa mea.

Daca m-am lasat furata de valul comentariilor si am jignit pe cineva, chiar imi cer scuze.
Dana, nu profita prea mult de absenta mea! Tine cont ca o sa revin cu forte proaspete! [:D] Tu stii ca in afara de musulmani (bata-i vina) nu prea avem motive sa ne contrazicem pe alte subiecte, si ramai unul din userii mei preferati de pe DC. [flo2]



#112
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 28 august 2015 - 11:58

Si care ar fi decizile tale? Ca ne-ai facut curiosi?

[:-)))] [:-)))] [:-)))] cind oi ajunge acolo...o sa le vedeti!

 

(vezi Admin,sa fii un membru activ pe forumul asta nu e intodeauna un mare atuu,imediat ti s epun stampile,esti categorisit in diverse feluri...acum e drept ca pe mine ma doare la basca de asemenea lucruri,insa sunt momente cind chiar te deranjeaza.De aceea e mai bine sa mai pastrezi si pentru tine [:)] )



#113
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 28 august 2015 - 11:59

Exact, si exista si hectare intregi de terenuri unde cresc maracini si nimeni nu cultiva nimic. E o optiune, nu?

Nu!

Daca proprietarii de teren, care aveau cunostinte despre agricultura, si-au parasit casele si au lasat pamantul parloaga sa lucreze in vest, ai impresia ca niste arabi care nu au cunostinte despre agricultura specifica climei de aici vor face din agricultura romaneasca o afacere de succes?

 

Arafat a venit la studii la fel ca Haissam sau ca Munaf. Toti au facut afaceri cu mafiotii din politica, dar Arafat a facut ceva si pentru sanatate.

Studentii arabi care s-au lansat in afaceri dupa '90 erau deja integrati in "sistemul" romanesc. Unii au fost utilizati ca "paravan" pentru afacerile celor de la putere.



#114
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 28 august 2015 - 12:01

E foarte permisiva, intr-adevar.

 

offtopic

In fine, ma retrag pentru o saptamana, mergem la mare [surf]  , sper sa nu-mi dati prea mult de lucru si sa nu scrieti 5 capitole in lipsa mea.

Daca m-am lasat furata de valul comentariilor si am jignit pe cineva, chiar imi cer scuze.
Dana, nu profita prea mult de absenta mea! Tine cont ca o sa revin cu forte proaspete! [:D] Tu stii ca in afara de musulmani (bata-i vina) nu prea avem motive sa ne contrazicem pe alte subiecte, si ramai unul din userii mei preferati de pe DC. [flo2]

[pup] vacanta placuta!Discutam idei,situatii,chiar daca ne incordam mai mult decit trebuie uneori...

 

Sentimentul e reciproc si la tine si la Laura,chiar daca pentru mine-si va rog din suflet sa nu o luati ca pe o jignire,voi sunteti tipc generatia "Clona".Pupu pe mindoua !!!

 

edit Hai mey ca nici macar musulmanii nu-s obiectul contarrilor noastre,ci unii musulmani!


Editat de andacos, 28 august 2015 - 12:02 .


#115
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 28 august 2015 - 12:07



. Cam in ce an, la ce numar de musulmani preconizezi ca se va intampla asta?

Cam prin 2030, umbla vorba pe FB [:)] . Uite o imagine din viitor :

Miniaturi atasate

  • WP_20150828_001.jpg


#116
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 28 august 2015 - 12:13

vacanta faina PisicaNeagra!!! [surf]



#117
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 28 august 2015 - 12:24

[pup] vacanta placuta!Discutam idei,situatii,chiar daca ne incordam mai mult decit trebuie uneori...

 

Sentimentul e reciproc si la tine si la Laura,chiar daca pentru mine-si va rog din suflet sa nu o luati ca pe o jignire,voi sunteti tipc generatia "Clona".Pupu pe mindoua !!!

 

edit Hai mey ca nici macar musulmanii nu-s obiectul contarrilor noastre,ci unii musulmani!

 

ce e aia "Clona"? 



#118
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 28 august 2015 - 12:32

Parere personala:

 

2. Personal nu inteleg de ce un refugiat nu cere azil politic in Grecia, Ungaria, Romania si vrea musai sa ajunga in Germania. Inteleg ca au impreisa ca acolo sunt mai bine tratati dar putem dezbate daca nu cumva au mai multe sanse la o viata mai buna in Romania de exemplu decat in Germania. Cred ca daca sunt dispusi sa munceasca si sa se integreze, Romania ofera mai multe posibilitati decat Germania prin simplu fapt ca are mai putini imigranti. Poate ma insel. Este o tema de discutie.

Pentru ca printre imigranti sunt multi imigranti economici dornici sa munceasca, si capitalul din occident are nevoie de o forta de munca mai slab platita ca sa aiba produse competiitive si sa exercite presiuni pe sindicate care au pretentii tot mai mari.

Au de ales sa externalizeze afacerile in tari sarace, sau sa aduca forta de munca in Europa. Pentru o companie este mai sigur si mai rentabil sa atraga imigranti spre Europa, si cand nu are ce face cu ei ii plaseaza in responsabilitatea guvernului.

 

Am scris la pag 4 ce solutie ar fi ca sa descurajeze imigratia economica, dar nu se vrea.



#119
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.263 mesaje

Postat 28 august 2015 - 12:46

Pentru ca printre imigranti sunt multi imigranti economici dornici sa munceasca, si capitalul din occident are nevoie de o forta de munca mai slab platita ca sa aiba produse competiitive si sa exercite presiuni pe sindicate care au pretentii tot mai mari.

 

Occidentul are deja forta de munca slab platita din tarile din est. Poate tarile din est sa aiba asa o nevoie, avind in vedere ca le-au plecat milioane sa munceasca in vest.



#120
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 28 august 2015 - 12:48

Occidentul are deja forta de munca slab platita din tarile din est. Poate tarile din est sa aiba asa o nevoie, avind in vedere ca le-au plecat milioane sa munceasca in vest.

Exact,exact ,exact!!!Mi-a luat-o Letitia inainte.

 

Forta de munca din  este e mai slab platita si a tras ijn jos si nivelul salarial al bastinasilor.

 

Firmele de recrutare .de exemplu ,aduc in occident forta de munca mult mai ieftina decit forta de munca locala!!

 

(asta asa ca o explicatie si pentru cei ce tot trag in Anglia cu bile cu culoare [:-)))] [:-)))]pe la subiectul asta,cu a prorpoul de "vin romanii")


Editat de andacos, 28 august 2015 - 12:50 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -