Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 6


87 raspunsuri la acest subiect

#11
rocsana88

rocsana88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 04 august 2015 - 07:30

sta in fund nesprijinita,dar nu se ridica singura,nici acum nu-i place sa stea pe burta



#12
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 04 august 2015 - 08:25

Ionella3003, cum e la munca?

 Rocsanna88,  dar nu trebuie inca sa se ridice singura, in jur de 8-9 luni o fac.

Al meu are tentative, dar nu reuseste inca sa se ridice singurel.

Al meu s-a calmat cu trezitul noaptea si stat treaz, duminica noaptea de-abia la 3 a vrut titi, dupa ce mancase la 22. Azi-noapte cam la fel, m-am trezit eu mai des decat el,ca am stat ieri la soare si m-am cam ars pe spate.

 

Ce jucarii mai aveti pt bebei?



#13
Cosmina2015

Cosmina2015

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 360 mesaje

Postat 04 august 2015 - 13:12

Ema se pare ca iti luam noi locul la trezitul des noaptea , sper sa treaca cat mai repede perioada asta.....orice jucarie i as da se plictiseste repede, se pare ca telecomenzile pungile sau orice nu e pt el sunt mult mai interesante :))



#14
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 07 august 2015 - 11:02

Ce mai fac mamicile si bebelusii? Inca un pic ii mai chemam bebelusi, ca unii au deja 7 luni,altii mai au un picut sa le implineasca.

Au venit iar caldurile, asa ca iar s-a foit toata noaptea bubulinul. Azi dimineata am fost la vaccin, pt meningita,s-a introdus aici de anul asta gratuit si obligatoriu,pana anul trecut era facultativ. Un mrr mic a scos,ca l-am luat imediat in brate si a si inceput sa zambeasca asistentei si doctoritei,pe care le-a cucerit zambind mereu.

Acum doarme, sper s nu aiba nici o reactie neplacuta,sa nu sufere micutul meu.

Ce mai faceti???



#15
ionella3003

ionella3003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 08 august 2015 - 19:12

Bună seara, mămici frumoase! 

Ema, slavă Domnului, a trecut cu bine prima săptămână de serviciu. .în primele trei zile l-a adus tata la mine la serviciu la alăptat, Joi și vineri a mâncat din laptele pe care i l-am lăsat,  sper să fie bine și săptămâna viitoare. ..

Ce dulce e Antonio, sper ca nu a făcut reacție adversa la vaccin. ..



#16
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 09 august 2015 - 15:51

Ma bucur, Ionella, ca va descurcati!

A fost totul bine, seara era cam caldut si l-am lasat juma de ora in cada sa se balaceasca in apa nici calda nici rece, a dormit bine, fara probleme.



#17
ionella3003

ionella3003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 10 august 2015 - 18:44

Bravo, Ema, mă bucur mult!  

Ce mai papă copilașii voștri?  Noi nu am introdus încă brânză pt că are probleme cu digestia... Cred ca în week-end încercăm carnea de pui. Iaurt le dați? 



#18
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 10 august 2015 - 18:58

Eu i-am dat si iaurt si carne de pui,iaurt in cele 3-4 tentative vreo 5 lingurite sa fi mancat  [batcap]  precizez,iaurt de capra ( azi am luat lapte d evac sa pun la prins sa fac e in casa si niste iaurt grecesc sa mai probez) iarcarne de pui prima data cnd i-am dat o fi inghitit vreo 2 grame  [batcap]  [:-)))]  [batcap]  [:-)))] . Domnul meu nu refuza initial nimic,gusta,molfaie dar nu prea inghite, iar a doua oara refuza cu inversunare. Cu alte cuvinte, diversificarea lui nu merge sa zicem chiar "alla grande", sotul ma incurajeaza ca acum doar linge, gusta,simte gustul si nu tre s avem pretentia sa se sature cu ceea ce ii dam. Tot laptele e baza si in ultima vreme noaptea chiar abuzeaza  [smulgpar]  adica cam din ora in ora, daaar are niste super achizitii: azi a reusit sa se puna singur in fund,a inceput sa miste degetele de la mana in semn de pa si seuita mirat si vesel in acelasi timp ca "uite ce mare lucru reusesc sa fac eu "  [il]  si de aseara se agata de noi si se ridica in picioare si la fel arboreaza un zambet si o satisfactie!!!!! Nu va zic ce imi creste mie inima vazandu-l asa  [pk]



#19
skittles

skittles

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 11 august 2015 - 07:15

Ionella, cum se manifesta problemele de digestie?

Eu ii dau carne de pui zilnic in piure de legume. Doar prima data a avut gaze multe...ca mancase mult..haplea. dar am facut pauza o zi si acum e ok. Azi introduc branza...sa vedem.

Iaurt inca nu. Dar maine mergem la pediatra sa vedem ce introducem in continuare, si probabil asta va fi .

Si a mea se trezeste noaptea des, din ora in ora, nu mai vrea sa doarma in patut...si ma dispera. Sunt zilnic franta.

Eu incerc sa nu ii dau san de cate ori se trezeste...mai incerc si plimbari, mangaieri etc...nu stiu daca e bine... [batcap]



#20
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 11 august 2015 - 20:52

Oooo, Ionella, te intors deja la lucru??? Nu te doare inima?
Salutare, apar si eu iar cateun pic :))) 
Eu mai tot citesc din urma, dar abia de v-am mai ajuns. :)

Bebele meu mananca atataaa de binneeee! Cred ca nu ar refuza nimic...doar morcovul nu ii place, in rest orice. Vreau sa introduc si eu galbenus, carne de pui si branza/iaurt. Momentan m-am axat doar pe legume si fructe, iar de acum cred ca e cazul sa mai schimbam, sa vedem daca o sa ii placa.
 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -