Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fulguleti de Ianuarie 2015 cap 6


87 raspunsuri la acest subiect

#81
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 21 ianuarie 2016 - 21:06

Off, ca am scris mai mult, dar vad ca nu mi-a postat mesajul. Au ccrescut piticii nostri. De cand am copil, altfel vad copiii din jur. Inainte sa ai copil, pari a fi cel mai bun viitor parinte, stii o groaza de teorie si atat, te astepti sa iti poti "imblanzi" copilul ca pe un animal de casa. 



#82
rocsana88

rocsana88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 22 ianuarie 2016 - 10:55

asa e...inainte de a avea copii avem impresia ca le stim pe toate...ca o sa fac asa si pe dincolo,copilul meu n-o sa faca asa...eu o sa procedez altfel...etc. cunoastem...numai ca nu e tocmai asa...trebuie sa ne adaptam nevoilor copiilor nostri, nu toti sunt la fel...si mult si manipulatori iar eu cel putin cedez foarte usor in fata ei,cand pune botic..nu-i rezist :))))



#83
anndreutza

anndreutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 186 mesaje

Postat 03 februarie 2016 - 21:54

Sa ne-ntoarcem la origini, zic :). Chiar ma pregatisem sa citesc cel putin 5 capitole noi, si cand colo, pe aici bate vantul. Ce-i drept, eu prefer facebook pt ca acolo punem filmulete, poze, primim notificari, e mult mai prietenos.

#84
Veve_si_atat

Veve_si_atat
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 17:59

Buna fetelor. M-am inregistrat de ceva timp pe site dar va spun sincer ca nu am avut nici curaj si nici timp sa intru sa conversam. V-am citit cat de cat mesajele.Felicitari pentru bebeii vostrii cei frumosi si dragalasi. Eu cont de facebook nu am dar are fratele meu.As putea primi accept daca m-as loga cu id-ul lui? Eu am nascut o fetita pe nume Elsa-Elena pe data de 09.01.2015 de 3290g si 51cm prin cezariana. Deja avem 10 dintisori, 78cm si mergem aproape perfect.Va pupam si va dorim o seara minunata.



#85
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 09 februarie 2016 - 15:43

Bine ai venit, veve! Ce nume frumos, Elsa- Elena! Nu poti face cont pe numele tau? Asa citesti doar tu ce se discuta in grup :) Trimite-mi mesaj privat cu adresa ta si apoi te adaug, ok?

#86
ionella3003

ionella3003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 20 februarie 2016 - 21:36

Hei, mămici vesele ce mai faceți? La multi ani cu bucurie tuturor copilașilor voștri, speram că sunteți bine cu toții! Noi suntem bine, Raducu merge de la 10 luni, acum deja aleargă :) Avem dezlegare la aproape orice la mâncare, suntem foarte fericiți că oricum mănâncă puțin ca un greieras :) Are 9 dintisori, toți incisivii și un canin :) Va pupam cu drag

#87
Veve_si_atat

Veve_si_atat
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 22 februarie 2016 - 18:16

Buna ema86.

Din pacate nu imi pot face cont pe facebook.

O sa va urmaresc aici cat pot si din cand in cand va mai adresez si cate o intrebare.

Ca de exemplu: mai e vreuna dintre voi care pe langa supliment de lp si mancarica solida ii mai da si tzitzi la bebe?

Eu inca ii mai dau pe timpul noptii si am auzit atat pareri pozitive cat si negative referitor la acest lucru si pur si simplu nu stiu ce sa fac.

O seara buna la toate si pupicei la bebei.



#88
anndreutza

anndreutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 186 mesaje

Postat 22 februarie 2016 - 21:44

Bine ai venit veve! Fetitele noastre sunt nascute in aceeasi zi. Eu nu ii dau lp fetitei, dar o alaptez cand, unde si cum vrea. Inclusiv noaptea. Tu ce dubii ai legat de subiectul asta? Ionella, e foarte tare Raducu! Ilinca mea abia acum invata sa mearga. :)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -