Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Un ajutor pentru Flaviuta

ajutor cancer suport suport.

1061 raspunsuri la acest subiect

#801
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 30 iunie 2017 - 22:18

Flavia, noi sintem aici lingă tine. Vino aici și spune-ne cum te simți,  dacă ai nevoie de ceva, orice. E bine ca durerile au mai lăsat,  înseamnă că medicamentele își fac efectele.  Ai grija mare de tine și scrie aici cit de des poți și vrei.



#802
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 01 iulie 2017 - 07:53

Bine nu ma simt dar...putin mai bine da.nu mai sunt durerile infernale sub coaste in schimb sunt f slabita...din cauza localizarii bolii..mediastin plaman si mai ales...de dimi dureri de oase pt ca acum fac zilnic filgrastim de stimulare a maduvei...practic te lasa coloana...nu poti face trei pasi...totusi respir mai bine oleaca ajunsesem de abia respiram...deci poate indraznesc sa sper...si va multumesc voua si celui de sus ca traiesc...atat de bine ascunsi au stat nu s mari ganglionii dar sunt f multi...f multi...de asta nu apareau in analize si m au pus la pamant dintrvo data cand mi aubumplut plamanul cu apa....de avut nevoie nu stiu ca trebuie sa ne gestionam singure nici nu stiu daca mai avem ceva pe card o sa o trimit pe fata sa vada mai tarziu...trebuie sa rezistam pana pe 10 ...viata asta...si totusi e frumoasa si merita sa lupt...



#803
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 01 iulie 2017 - 08:13

De acum spera dna dr ca ma va tine mai putin...nu apeoape doua sapt ci numai 7 zile pe luna...patru fac perfuzii si trei sub urmarire...si acasa trebuie sa fac hemoleucograma la trei trei zile pana ies din aplazie.  Acum luni si vineri iar si ii voi trimite pe mail analizele...ca sa vada daca sunt apta sa fac ciclul doi...pana pe trei tre sa fug cumva zilnic la oncologie sa mi fac injectia de stimulare...azi am facut o la 8 sa nu fie cald..ma mai duce un vecin sau sotul mamei...offf...dar nu ma mai plang de nimic...



#804
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 01 iulie 2017 - 13:38

Chiar asa cum te descurci cu căldura? Mi a zis mama ca la ei șint 44 de grade, vai de mine..

 

Eu zic ca e bine ca ai un plan de tratament, ușor nu e sa suporți tot ce spui tu ca îți fac dar este o sansa. Cu mincarea cum stai, poți sa mănânci ceva? Și asta cred ca important ca organismul sa se poată mobiliza, activa, etc. Iar cu căldura cred ca e bine sa bei apa cit mai multa. Ai prieteni sau rude care sa te mai ajute cu cumpărăturile? Și mai cred ca e important sa mai vorbești cu oamenii, contacte sociale, sa te mai scoată din gândurile negre. 



#805
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 01 iulie 2017 - 15:31

Cumpara fetita tot ce trebuie...nu ma vait.mai am o prietena care vine de duminica acasa din co...stam in casa la ac eu nu am voie sa ies oricum din cauza aplaziei...stau si zac in pat mai mult nu prea pot sa....socializez pe net sau tel ma oboseste sunt f f slabita...la tel strictul necesar...mai vine mama seara cand scapa o ora doua...azi am reusit cu cea mica sa gatim..mai mult ea decat eu...cu indicatii...



#806
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 01 iulie 2017 - 16:28

Da, te înțeleg ca ești obosita și ca te termina medicamentele. Ma gândeam sa nu te izolezi complet de lume dar dacă zici ca vine prietena ta pe la tine și te socializează în doze mici e foarte bine. Mai o ai și pe mama și fetita, orice vorba buna contează  [:)] .

Bine ca ai aerul condiționat,  măcar în casa sa fie răcoare ca ce i afara nici măcar un om sănătos nu poate suporta ușor....



#807
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 01 iulie 2017 - 17:29

Poate cand ma voi simti mai bine...momentan si un telefon ma oboseste...nici vb de vizite de fapt nici nu am voie...pt a nu lua vreun microb.cand am leucocite mai mari voi avea...oricum starea e atat de...rea incat  ma oboseste orice efort...dar poate voi trece peste...



#808
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 05 iulie 2017 - 07:09

Flavia, sa verifici contul, ar trebui sa ai 170 lei donati de catre Eumada [flo]

 

Sper din suflet sa te simti tot mai bine, sa fie un succes tratamentul [grup] 



#809
Flavia81

Flavia81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 05 iulie 2017 - 08:01

Multumesc frumos fetelor...am vazut de aseara dar efectiv nu ma puteam concentra sa raspund...abia imi trag sufletul trei zile abia respiram...va multumesc din inima



#810
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 05 iulie 2017 - 08:45

buna dimineata  [:)]

 

Flavia,sa te ajute Dumnezeu!

 

in ce cont pot trimite bani?





Etichetat si cu ajutor, cancer, suport, suport.

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - apr 26 2024 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -