Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Dileme pe ghetar


757 raspunsuri la acest subiect

#581
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 10:07

Viv, cred ca ii mai poti da si banane.



#582
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 10:12

Ai vreo sugestie de ce anume ar trebui sa ii dau sa manance? In afara de orez fiert, branzica, paine prajita si ceaiuri?

 

Nu merge nici azi la scoala ca are greata.

 

ce se simte in stare. daca poate inghiti, da-i ce are pofta sa manance.



#583
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 10:17

Si noua la fel ni s-a recomandat cand a avut asta micu' amigdalita. Sa ii dam sa manance ce vrea si ce sa simte in stare sa manance.



#584
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 10:17

Scriu scurt pt Viviana, ca aici asta e o boala banala, in fiecare iarna e epidemie. E calicivirus. Singurul medicament ce se prescrie e un suc special de afine. Nu e meducament, se găsește in magazine. Dar in lipsa, am recomandat întotdeauna afine proaspete sau congelate, lumea mi-a mulțumit. Sănătate Silviei!



#585
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 10:19

Da, am editat sa se inteleaga...e vorba de bunicul Ioanei.

Din pacate, nimeni nu poate intelege un lucru pana nu-l traieste si asta ne face destul de vulnerabili.

Cand a nascut, mama Ioanei nu avea 18 ani, este dintr-o familie simpla si a gresit cand un Fat frumos i-a promis luna si apoi i-a tras sutul de rigoare. In Bucuresti a ajuns cu complicatii la nastere, sau cel putin asa sustine, si tot in Bucuresti asistentele din spital i-au sugerat, ei si tatalui ei ce o insotea, fiind minora, sa dea copilul spre adoptie. pentru o viata buna, bla bla. Adevarul este ca in anii aia exista o mafie extrem de zglobie in domeniul adoptiilor, am mai povestit eu, era un fel de piata de copii, cu o bursa, legaturi intre spitale...efectiv nu va puteti imagina. Deci Ioana a fost imediat plasata, in asteptare la "lotul" Elvetia, fara sa apara pe "bursa" si doar suspiciunile elvetienilor au stopat temporar migrarea si aparitia Ioanei pe bursa, de unde mi-am insusit-o in secunda 2.

Deci nu pot judeca de ce au lasat-o aici, cu atat mai mult cu cat eu sunt beneficiarul principal [:)]



#586
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 10:23

Buna, am ajuns la zi cu cititul.

 

Sanatate multa Silviei (Viviana), Sophiei (Strump), Kari, Dark si celor care mai au nevoie.

 

Ruf, emotionant evenimentul.

 

Laura25, felicitari Biancai! O sa incerc sa vad si fimul sper sa reusesc.

 

Ma bucur mult pentru cei ce au reusit sa iasa din mediu...si noi am fost iesiti un pic la iarba verde si bine ne-a mai prins.



#587
Yagmur

Yagmur

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 10:25

In primul rand multumesc de fiecare rand scris. Si ii multumes Miannei ca m-a tinut la curent, ea stiind ca sunt extrem de prinsa in aceasta saptamana.

Si este clar ca o mare parte din problema este la mine. O voi contacta pe invatatoare sa ne intalnim pe 5 iunie. Si voi sta, inca o data, de vorba cu ea. Si pe mine ma dispera cand scrie Luati masuri! Ce pot face eu? Iar cu Turbo se poate coopera, am vazut chiar eu, cand vad cum lucreaza in weekend de multe ori cand eu dorm de pranz. Dar am si gresit pentru ca nu ii tin partea L. Ma gandesc la modelul parental avut si imi dau seama ca repet aceleasi greseli si e musai sa fac ceva cu asta.

Cred ca este deranjat cand vorbeste. Si el chiar vorbeste mult. Dar la un moment dat se potolise. Se si vede ca e obosit si satul de scoala. Si nu e singurul care vorbeste. Insa in sistemul romanesc cei care sunt neatenti sunt si lasati de o parte. Eu deja sunt etichetata ca mama singura, care vine tarziu acasa (a avut loc discutia asta in clasa si mi-a spus el ca s-a discutat de parintii ocupati si eram pe lista; inclin ca el a zis ca sta singur acasa dupa after cateva ore). Avem si o clasa unde parintii au afacerilor lor sau nu stiu ce lucreaza, dar din toata clasa doar 2 merg la after si multi parinti vin la pranz si isi iau copii de la scoala.

Inca o data, va multumesc!!! [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2] Si va tin la curent.



#588
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 10:35

Scriu scurt pt Viviana, ca aici asta e o boala banala, in fiecare iarna e epidemie. E calicivirus. Singurul medicament ce se prescrie e un suc special de afine. Nu e meducament, se găsește in magazine. Dar in lipsa, am recomandat întotdeauna afine proaspete sau congelate, lumea mi-a mulțumit. Sănătate Silviei!

 

azi am invatat un lucru nou. habar nu am avut ca exista asa ceva.



#589
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 10:36

hahaha, Yag, io zic doar ca Patrick si in clasa asta vorbesteeee si vorbesteeee.... sa mai zic ca canta singur in ora??? deci nu e o problema singulara. si da, e problema invatatoarei, care nu stie cum sa il abordeze. ca asa cum zice si Ruf,. nu toti copiii dintr-o clasa sunt la fel si nu e musai sa stea impietriti in banca 50 de minute. astea sunt utopii.



#590
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 26 mai 2015 - 10:38

uuuf, cati bolnaviori! sanatate multa 

Avem titlu: cu ghetarul in carantina  [:)]

io sper totusi sa va faceti bine toti, sa pun ceva funny la urmatorul capitol




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -