Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Daca taceai, pinguin nu erai! Vorbe de duhuri si altele...


847 raspunsuri la acest subiect

#11
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 07 mai 2015 - 16:02

Simona, m-ai intrebat dincolo ce mananc in zilele de 500 de calorii. pai in general mananc iaurturi sau sana (mai degresate sau nu, ca le socotesc caloriile, nu ma intereseaza carbohidratii), cate un mar verde, cate o banana impartita in doua (jumatate la pranz, jumatate la cina [:)] ) sau supa de pui sau de vita, "chioara", ca io asa fac supa (fara galuste sau taitei, iar carnea si legumele le mananc separat, dar nu in zilele de calorii reduse). 

 

btw, Rall, Miha_S (ca parca pe voi v-am "auzit" cu calculatoare de calorii), imi dati si mie va rog un link de incredere? ca ce gasesc pe net cam difera - nu prea mult, dar nu stiu dupa care sa ma iau. mersi [flo2]



#12
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 07 mai 2015 - 16:18

la noi ploua!!!! [pk]

m-am trezit pe la ora 6 in zgomot de ploaie torentiala, tunete si ffulgere....nu-mi venea sa cred..

 

cum ploua  o  data e luna am si eu pretentii sa anunte la starea vremii.

 

tablele de joc, radio, adidasi toate erau in ploaie ...dar e ok...bine ca ploua.

 

....aaaa si William nu vrea la scoala...are 5 motive:

 

-tot il mai doare burtica ...cica se simte balonat (ccred ca e miciuna gogonata)\

-au substitute, nu pe doamna lor

-nu mai invata nimic

-ploua afara  si nu se poate juca in pauza

-treb sa se imbracce in pantaloni lungi



#13
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 07 mai 2015 - 16:52

Ioana [flo2]

imi place titlu [:)]

 

asa ...deabia am reusit sa tin pasul cu voi la citit [:)] eu is franta de oboseala sant intr-o continua oboseala, ieri vazui doctorul si ma pus pe un tratament antimalarice [fal] e ok il incerc, orce numai sa ma scoate din stare de oboseala care sa agravat atat de mult ca deabia mai fac fata si o tot duc de vreo 13 ani [:)]

domnisoara mea a terminat sezonul de track- alergat, sant foarte mandra de ea a fost in doua curse cea de 800 m si cea de 1600 m, a zis ca a reusit sa-si imbunatateasca timpul foarte mult eu is mandra ca doar participa [:)] , vineri are concurs la orchestra se intrec cine is mai buni aici in stat sper sa ia un loc bun, joia care vine au concert si proful a rugat-o sa cante si duetul ei cu celo, emotii mari [fri] sper sa nu mai auit ca randul trecut sa imi incarc aparatul [biz]

in sfarsit a venit si caldura la noi se anunta ca vor fi 28 de C pt cateva zile, copacii au inceput timid sa infrunzeasca, lalele mele sant superbe am move si galbene si liliacul a imbobocit cred ca voi avea flori sapatamana care vine [flo2]



#14
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 07 mai 2015 - 17:06

Tiiii, ce vreme frumoasa e aici!

Am fost cu iepuritul la vaccinat, am intrat ca 2 mimoze in cabinet fara casuta, ca il tineam in brate.

L-am tinut si cand i s-a facut vaccinul desi in mod normal nu fac asa ceva ca nu ma pot uita cum ii face injectia :(

 

 

Alinuk, si mie mi se par penibile dar ma gandesc s atrec peste prejudecata ca e trist rau sa mergem in concediu in 2 si sa avem 2 poze impreuna, si alea stinghere pt ca sunt facute de necunoscuti. :)))

 

 

Belladonna, de ce sa iei antimalarice?

Felicitari pt fiica ta.

Chiar ma uitam azi la un reportaj despre Ronda :))))



#15
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 07 mai 2015 - 17:07

Mianna, 500 de calorii? nu e cam putin?

Am discutat cu nutritionista de la noi de la spital si a spus ca trebuie minimum 1200, de fapt 1500 e ideal ca sa slabesti.

Am vazut si intr-o emisiune despre diete ca daca mananci sub 1000 de calorii incepi sa consumi din muschi.



#16
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 07 mai 2015 - 17:16

Scurt, ca ma duc la tuns :). Si ați avut un spoooor! Eu am dus sot acasă, apoi am lucrat cu spor. Si drag, ca imi place :). 

 

Letitia, Ioana  [:-)))] . Eu rar visez cu ghețarul, acum nu stiu ce mi-a cășunat pe tine Letiția :). Ai motan? Sau numai in visele mele? 

Sa alerge Corgi regali :))). 

 

fain titlu!  [flo2]  astept rezumat. :)

 

mianna eu aveam un calculator misto acum citiva ani era Spak people. Cauta cu google. Acum am un app, Lifesum se numește, daca ai IPhone. 

 

Revin cu fotografii de acasă. 



#17
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 07 mai 2015 - 17:18

Mianna, 500 de calorii? nu e cam putin? Am discutat cu nutritionista de la noi de la spital si a spus ca trebuie minimum 1200, de fapt 1500 e ideal ca sa slabesti. Am vazut si intr-o emisiune despre diete ca daca mananci sub 1000 de calorii incepi sa consumi din muschi.

 

da, așa stiu si eu. Mie calculatorul mi-a dat pentru kg ce le voiam eu jos, 1200-1300 kcal pe zi. 



#18
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 07 mai 2015 - 17:20

Xio, tu ai citit ce-am scris, sau te-ai oprit la "500"? Presupun ca tu vorbesti de 1200 -1500 zilnic, si deci n-are legatura cu ce spun eu.

 

Mihaela, mersi!



#19
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 07 mai 2015 - 17:23

Ioana si mie imi place titlul, esti mereu foarte inspirata [flo2]  abia astept rezumatul cum numai tu stii sa-l faci.

 

William a cistigat, il tin acasa...dar incerc sa-i fac programare sa-l duc la doctor.

 

acum imi face declaratii de draggoste ca se apropie mother's day...

"mommy, te iubescc ca esti buna cu mine, esti trustworthy, ma iubesti....te culci cu mine, imi faci dulciuri bune..."


Editat de michelle-usa, 07 mai 2015 - 17:25 .


#20
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 07 mai 2015 - 17:24

 

btw, Rall, Miha_S (ca parca pe voi v-am "auzit" cu calculatoare de calorii), imi dati si mie va rog un link de incredere? ca ce gasesc pe net cam difera - nu prea mult, dar nu stiu dupa care sa ma iau. mersi [flo2]

 

asta e de la rall

 

https://www.myfitnesspal.com/




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -